Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Egész este vonyít...

Mit tegyek? Egész este vonyít a kutya.

Figyelt kérdés
Másfél napja vettem egy tacskó kiskutyát.Nagyon barátságos kutya, de ha bezárjuk a helyére nappal vagy éjszaka,de főleg éjszaka megállás nélkül vonyít. De úgy hogy egész éjjel. Nem tudom hogy mit csinálhatnék, mert rossz hallgatni hogy sír illetve az alvás sem megy így. Van valakinek valami tanácsa?

2015. jún. 27. 21:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Fél egyedül vagy rossz neki. Megszokja pár hét után
2015. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik neki az anyukája meg a testvérei. Nem vittetek egy rongyot a tenyésztőhöz, amit az anyja alá tettetek, h beszívja az illatát? Sokat segített volna. hova zárjátok be?
2015. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök? Mert akkor nyilván vonyít, szüksége van a család közelségére, az egyedüllét számára nem természetes, és nem is megszokott dolog.

Be lett szoktatva a helyére? Mert ha nem, nyilván vonyít, nem érzi ott jól magát.

2015. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem kellene bezárni vazze.
2015. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Nekem az akitám is egy hétig végig vonyított, úgy hogy aludni sem tudtunk, majd megszakadt érte a szívem, de nem szabad ilyenkor piszkálni, mert akkor hozzászokik, hogy ha vonyít akkor odamész hozzá, mert akkor mindig ezt fogja csinálni ha hiányol téged.
2015. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Én konkrétan együtt aludtam a kiskutyámmal az első pár éjszakán. Gondolj bele, tesók és mama után hirtelen egyedül a hidegben... nem csoda, hogy sír.
2015. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A helyes módszer az, hogy fokozatosan szoktatod az egyedülléthez, úgy, hogy először csak pár percig hagyod egyedül, aztán negyed órát, fél órát... legalább egy hétig eltart, mire 8-10 órát egyedül szabad hagyni! Gondolj bele, ő még bébikutya, az ő szemszögéből ok nélkül bünteted azzal, hogy egyedül kell lennie. Ha most nem kezeled jól ezt a helyzetet, az később is komoly gondokat okozhat. Kérlek olvasgass egy kicsit kutya tartás-nevelés témakörben! És nagyon remélem, hogy a helye nem kint van, mert egy tacskó túl pici ahhoz, hogy kint lakjon. Egy kölyök még ebben a hűvösebb nyáridőben is veszélyesen megfázhat.
2015. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Nyugodtan le lehet pontozni ha már az érvelés nem megy, nem lepődök meg, attól még ki kell nevelni a kutyából az állandó vonyítást. És pedig több okból kifolyólag:


- Ha házőrző a kutya, az állandó vonyítással pont az eredeti feladatát nem tudja ellátni. A tulaj megszokja hogy a kutya folyamat üvölt, ki se néz, közben kirámolják a kecót.

- A simogatás/megetetés nem jó módszer, a kutya pavlovi reflex alapján megszokja hogy csak vonyítania kell és máris jön a kaja/cirógatás, és csak mégjobban rászokik.

- Előbb-utóbb valaki ráun a közvetlen környezetedben, és jobb esetben csak a kutyát intézi el (errefelé sajnos megtörtént párszor, városban ez különösen gyakori)


Lepontozni meg én is tudok. Na lássuk csak...

2015. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Istenem, visszeres törpe, inkább oszd az észt a kerékpározásról - ott is blődségeket firkálsz -, de csóró kutyákat hagyd békén, a botot meg tartsd meg saját magad részére :))
2015. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

23:29, van is valami épkézláb mondanivalód a témáról vagy csak trollkodtál egy jót, persze szigorúan az egészséged megóvása érdekében? Őszintén sajnálom hogy a te kis elképzeléseid nem egyeznek a valósággal, de ez nem az én bajom :) a tarisznyarák esete az autóbusszal, tudod. Nem kell megérteniük egymást, de az autóbusz az erősebb.

Érdekesmód nekem 4 kutyám volt eddig, és eszükbe se jutott éjszakákat átvonyítani. Nem ütöttem egyiket se bottal, ezt csak te próbálod a számba adni.

A mínuszt pedig helyből kaptad is.

2015. jún. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!