Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Egész este vonyít...

Mit tegyek? Egész este vonyít a kutya.

Figyelt kérdés
Másfél napja vettem egy tacskó kiskutyát.Nagyon barátságos kutya, de ha bezárjuk a helyére nappal vagy éjszaka,de főleg éjszaka megállás nélkül vonyít. De úgy hogy egész éjjel. Nem tudom hogy mit csinálhatnék, mert rossz hallgatni hogy sír illetve az alvás sem megy így. Van valakinek valami tanácsa?

2015. jún. 27. 21:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Törpicsek ne zavarjon hogy baba kutyáról van szó. Ennyit a nagy szakértelmedről, te... Amúgy a válaszaidból ítélve, te trollkodsz több témában, válaszra sem vagy méltó...
2015. jún. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Olvasd már el a kérdés fejlécét, hol van itt arról szó hogy baba kutya? Biztos rossz a szemem, mert én semmi ilyet nem látok, csak annyit hogy másfél napja vett egy tacskó kiskutyát. A kiskutya =/= baba kutya, ezt maximum te látod bele, de téged se zavarjon, hátha még valahogy kimagyarázod hogy neked van igazad :D Megsúgom, mind a 4 kutyám baba volt amikor idekerült, a legutóbbi konkrétan egy kaukázusi medveölő, és képzeld, sikerült lenevelni a vonyításról alig egy héten belül.

Mesélj akkor a te szakértelmedről, agybajos. Vagy az már nem megy,csak a személyeskedés, kötekedés? Hogy a többi témában mit válaszolok a kérdezőnek, az meg nem tartozik ide. Ha azt képzeled, hogy a tiedtől eltérő vélemény az trollkodás, nagyon háttal ülsz a lovon.

Kaptad te is a mínuszt. Viccnek is gyenge vagy.

2015. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"de ha bezárjuk a helyére "


Hova zárjátok be és miért?

2015. jún. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, egy kölyökkutyáról van szó.

Beszoktatás nélkül nem zárjuk be a helyére. Fokozatosan szoktatjuk a kutyát a helyére, jutalmazással, türelemmel, hogy ott jól érezze majd magát, és örömmel menjen a helyére. Először csak 1-2 percre zárjuk be és így tovább.

Egyébként hol a helye? Az udvaron? A lakásban szobakennel?

Kölyök kutya igényli az ember közelségét, hiszen most lett elszakítva a megszokott helyéről, a családjától, anyjától. Ha egyedül hagyják bezárva egész éjjelre, természetes, hogy sír.

Eleinte aludjon a közeledben, mindenképpen a lakásban. Kennelhez (akár kint, akár bent), és egyedülléthez pedig lassan, fokozatosan szoktasd hozzá.

2015. jún. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mi a kölyökkutyánkat mikor hazahoztuk, a konyhába csuktuk (ott fel lehet takarítani utána).

Nem sírt, de mi egész nap ott játszottunk vele, megszokta azt a helyet.

Foglalkozz vele sokat a helyén, legyen valami rongya ami beveheti a szagát és érezni fogja hogy az az ő helye.

2015. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a kölyökkutyát leraktam a lábamhoz az ágy mellé, és lelógattam neki a kezemet.
2015. jún. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
23:33-nak van igaza, ki kell nevelni belőle a vonyítozást. Annak semmi értelme hogy kajával meg simivel adjuk alá a lovat, pont hogy ezért van annyi házőrzésre teljesen alkalmatlan vakarcs, meglátja a betörőt és iszkol az óljába rögtön. Napközben foglalkozni kell vele, de éjszaka szokja meg hogy kint van, és az ő dolga vigyázni a házat.
2016. aug. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a sok segítséget.Ne haragudjatok hogy csak most köszönöm meg.

Végül nem zártuk be a picurt, csináltunk neki egy kis teret ahol szabadabban mozoghatott éjszaka is.

Azóta felcseperedett, és remek házőrző kutyus. Hozzá képest a németjuhász kutyánk "nem csinál semmit" . :)

2016. aug. 16. 13:21
 19/20 anonim ***** válasza:

na örülök hogy sikerült megnevelni és jó házőrző lett!

az ilyen kutya tényleg az ember legjobb barátja! :))))))))))))))))))

2018. aug. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a sokat vonyító kutya nagyon komoly probléma forrás lehet

főleg társasházban, ahol az embereknek nagyon nehéz NEM egymás idegeire menni

de vidéken se tolerálják az ilyesmit hosszútávon

errefelé is volt állandóan vonyító idegbeteg kutya, akár kellett, akár nem, egyfolytába csaholt, vinnyogott, nyüszített, senki nem tudott aludni tőle

szóltak neki, agresszívan elküldött mindenkit a búsba...mentek jegyzőhöz, rendőrséghez, az impotens hivatalok semmit nem tettek

aztán a tulaj arra jött ki egy nap, hogy a kutyája merev mint egy kerítésléc...valaki megunta a cirkuszt, és fagyállóval ízesített párizsit adott neki

tehát ez olyan jellegű dolog amit minél hamarabb meg kell oldani!

2019. szept. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!