Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon előremegy a kutyám...

Nagyon előremegy a kutyám séta közben. Hogy vegyem rá, hogy jobban figyeljen rám?

Figyelt kérdés

Elég nagy személyes terű kutyáról van szó, tehát eleve nem az a "gazda s**gében levő" típus. Folyton rá kell szólnom, hogy ne menjen annyira előre, mert sajnos a távolsággal fordított arányban csökken a behívhatósága. Akkor visszajön, bezsebeli a jutalomfalatot és megint előremegy.


Próbáltam elbújni előle. A tegnapi sétán pl. mikor kereszteződéshez értünk, és ő ment tovább egyenesen, én elsunnyogtam balra. Nem túlzok, percekbe telt, míg feltűnt neki, hogy valamit elveszített. Akkor sem pánikszerűen, inkább csodálkozva jött vissza hozzám (a szagom alapján simán megtalált). Azzal a lendülettel pedig már futott is tovább a baloldali úton, és hipp-hopp, már megint 300-400 méterre volt tőlem. Nem bírtam kivárni, hogy feltűnjön neki, hogy én nem megyek vele, inkább visszahívtam, de olyan messzire én se mindig bírok elüvölteni. És ha ilyenkor meglátna pl. egy őzet, biztos nem tudnám visszahívni.


Ha eszébe jut hátranézni, hogy feltűnjön neki, hogy jé, ez a hülye már megint lemaradt, akkor magától visszajön megnézni, hogy minden oké-e, de ritkán jut eszébe.


Mit lehetne tenni, hogy jobban figyeljen?


2015. jún. 28. 08:39
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Bringázni nem merek vele, esnék akkorát, mint az ólajtó. De lehet, hogy szerzek egy rollert....

Olyan már volt, hogy Julius-K9 hámmal meg rugalmas pórázzal utánakötöttem egy autógumit. Akkor persze nem ment annyira, de nem tudom, a hátát mennyire terheli meg. Inkább nem erőltettem.

Köszönöm a tippet, a dolgoztatást megpróbálom. Bár nem tudom, van-e bármi érdekesebb, mint az erdei szagok. :) Meg hát az agyban fárasztás egy jó dolog, de bizony nem könnyű fizikailag sem elfárasztani, és úgy élvezi a rohangálást. Csak ne lenne olyan csökönyös.

2015. jún. 29. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!