Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke farhát vagy prémium...

Csirke farhát vagy prémium kutyatáp? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Kutyatáp ez egyértelmű! Ha akarod főzve adhatsz neki ropogtatni egy kis csontot!
2010. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelmű. A prémium táp. Csirke farhátat meg adhatsz neki mellé. Nekem a kutyám fő tápláléka a táp, de szokott kapni mellé(nem táppal együtt)farhátat, rizst, húst, csontot(csirkét nem, mert azt nem szabad adni a kutyáknak)
2010. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Miért nem szabad neki csirkét adni?Ezt nem is tudtam.

A mi Roxy kutyánk gyakran eszik csirkét... o.O

2010. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Prémium kutyatáp.

Nem mindig az a jó táp ami arany keretes, piros, sárga zöld, lila csillogó...van fehér zsákos kutyatáp ami egyenértékü azokkal és olcsóbb is.

Nem tudom a nevét mert Royal Canin Mobility van most nekünk télire de nyárra azt vesszük majd.

2010. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Akiteki ***** válasza:
58%

Csirke farhát legnagyobb része csont. Semmi tápanyag.

Ha hússal akarod etetni, akkor húst kell kapnia, nem csontot.

Egyszer én is kitaláltam, hogy farháttal etetek. Egy hét után csontsoványak voltak a kutyáim, pedig annyit ettek belőle, hogy majdnem kidurrant a hasuk.

2010. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem, nekem eszem ágában sincs a kutyámnak csirkefarhátat adni, nem bolondultam meg.
2010. márc. 2. 20:12
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk kiegészítőnek kell adni csirkefarhátat. Alap kajának tápot kap. Csak mivel növésbe van és nagy testű kutya lesz, fontos számára, hogy kapjon farhátat is ( heti 2-őt kap).

Moszkvai őrkutyusról van szó.

2010. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Akiteki ***** válasza:
43%

Megmondod nekem, miért fontos a növekedéséhez?

Nekem is van nagytestű kutyám (72 centi), másfél éves koráig nem látott mást a tápon kívül. Ő lett a legnagyobb és a legizmosabb a tesói közül.

2010. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha arra irányult a kérdésed, hogy egyesek miért főznek a kutyájukra ahelyett, hogy száraz táppal etetnék, akkor a válasz már annyira nem egyértelmű. Természetesen a csirkefarhát önmagában egysíkú kaja, és nem jó, de aki komolyan veszi, hogy főz a kutyának, az rak hozzá rizst, zöldséget, gyümölcsöt, stb. tehát akkor már benne vannak a tápanyagok. Én azt mondom, a gondosan, naponta összeállított nyers/friss/főzött kaja jobb, mint a táp, de nagyon keveseknek van arra ideje, pénze és szaktudása, hogy kiegyensúlyozott főtt kaját adjon a kutyájának. Így akinek nincs ideje és kedve ezzel szórakozni, annak valóban jobb a táp, de ha van pénze és ideje, akkor jobb a rendes kaja.
2010. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

A farhát:

1. önmagában kevés, ki kell egészíteni teljes értékűvé

2. kiegészítve (ne kérdezd mikkel, erre nincs kényelmes ismeretszerzési mód egy kérdéssel, hanem olvasni kell sokat), nyersen jobb


A kutyatáptól fogköves lesz, sőt, annak összetétele, alapanyage sem feltétlenül egészséges a kutya emésztőrendszere számára (aki mást állít az 99.9999% hisz, nem tud, amint biológus laborral, máris szavahihető). A fogkőre lehet kapni szintén mesterséges vackokat, pl. bőrcsont 10+eft/kg áron, amiért a legdrágább hentesáru is bőven megvehető. A táp miatt nincs igénybevéve a fog + a fogkő sorvasztja az ínyt, gyenge és problémás fogazatod eredményezve.


A farháttal annyi a 'gond', hogy másnap hány egyet a kutya, ez egy nagyon kis mennyiség és a nem emészthető porcszerű részek vannak benne. Más csirkealkatrésszel nincs ez a probléma.

2010. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!