Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes reagálás?

Mi a helyes reagálás?

Figyelt kérdés
10 hónapos kan kutya és amikor kimegyek hozzá az udvarra gyakran csinálja hogy átőleli a lábamat és hágó mozdulatokat csinál.Hagyjam vagy eréjesen szoljak rá hogy nem szabad vagy majd leszokik róla?
2010. márc. 2. 21:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy ő a falkavezér és nem te. Neveld meg a kutyát!
2010. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm az okos és hasznos válaszokat.Nem akarok megbántani senkit se de szerintem sok kezdő kutya tartó nincs tisztában azzal hogyan kell reagálnia a kutyája viselkedésére.
2010. márc. 3. 09:22
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha teljhatalmú a főnököd, mered ezt tenni vele? Vagy legfeljebb az ő helyében mernéd az alkalmazottal?


Az enyém max akkor érez hasonló késztetést, ha a mellső lábai között megrugdalom (nem erősen). Ettől szerintem minden kan így tenne, egyfajta reflex. De, hogy magától ilyen ötlete legyen, az kizárt, mert a 'helyes reagálás' nálam az, hogy a nem kívánt tettet azonnal büntetem, pl. ezt a kanosságot igen súlyos pofonokkal, tekintve, hogy a dominancia jele is. A kutya szereti tudni, hányadán áll, nincs ilyen, hogy magától leszokik amiről nem muszáj...

2010. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ez a dominancia jele. kutya popijára sosem ütünk, mert játéknak veszi!!!

húzd meg a nyakát kicsit, és mondd neki h nem szabad!!

én azt is be szoktam vetni, h mit képzelsz magadról:D hatásos:D

igaz nekünk ilyen gondunk nincs, én vok a falkavezér.

sosem szabad hagyni, sok sikert:)

2010. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

08:30-as vagyok.Olvasd el ezt a könyvet: [link]

Sokat lehet tanulni belőle!

2010. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi.Tényleg jó dolgokat irnak ebben a könyvben.
2010. márc. 4. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!