Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a helyes reagálás erre?

MI a helyes reagálás erre?

Figyelt kérdés

Örökbefogadó szülő vagyok,tegnap egy idősebb nőismerősöm ezt mondta "TE cűrhődsz a más kölykével,milyen nő az ilyen aki örökbeadja a gyerekét?"

Mondom neki "Ez érzékeny pontom,tiszteletet érdemel a vér szerinti anyuka,mert lehetőséget adott a kisfiamnak az életre"

Erre a válasz "Mások is már jártak úgy,hogy mikor 18 évesen megkapták a pénzt visszamentek a saját anyjukhoz"

Én ezt mondtam "Én ettől nem tartok,mások pedig valószínűleg nem örökbefogadott gyerekek voltak,mivel az örökbefogadott gyerekek nem kapnak pénzt az államtól 18 évesen,hanem azok aki jóideig a vér szerinti családjánál nevelkedett majd később nevelőotthonba,nevelőszülőkhöz került."

Erre az ismerős "Én nem tudnám elfogadni más gyerekét így,nagyon rendes vagy ,hogy ezt teszed"

MOndom neki "Éppen annyira volt nekem szükségem arra,hogy anyuka lehessek,mint a gyereknek arra,hogy anyukája legyen,ez nem önfeláldozás részemről,sőt nagy ajándék a sorstól,hogy így a sok gyerekért való küzdelem után végre család lehettünk"


Aztán hiába ellenkeztem még csúnya szavakkal illette a vér szerinti anyukát...mit tehetek ilyenkor,hogy reagáljak egy ilyen helyzetre máskor?


Azt hozzátenném ,hogy nem pici babáról van már szó,hanem lassan iskolás kisfiúról,jól tudja az ismrős,hogy a mindenünk a gyerek,nagyon a lelkivilágomba lépett,alig aludtam éjszaka.:-(.Gondolkodtam miért fájtak ezek a szavak,ezek a mondatok,úgy érzem talán azért,mert azt aki nekem az egyik legfontosabb mások nem találják értékesnek,ugyanolyan értékesnek mint egy vér szerinti gyereket,állítom legalább annyira értékes,pont annyira ,nem nyűg,nem teher,hanem a mindenünk,éppen úgy mint bárkinek a saját gyereke.Talán kár ezt bizonygatni olyankoknak akik nem tudják milyen is ez?


2011. jún. 26. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyen embernek nyiltan meg kell mondani, hogy erzel. Ha nem ert belole, kerulni kell. Ha rakerdez, miert, megmondhatod, hogy nagyon megbant, nincs szukseged erre. Ha "sajat" gyereked lenne, es bantana, ugyanezt csinalnad.
2011. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt kellene mondani, hogy ő a te kisfad, és jó lenne, ha nem nevezné más kölkének. És hogy sokkal jobb megoldás örökbeadni a gyerekedet, mint elveni az életét.


Amúgy ennyire senki nem érzéketlen, pontosan tudta, hogy megbánt. Valószínűleg saját irigysége, sérelmei lehetnek a dolog hátterében. Mindenképp el kell mondani neki, ahogy előttem is írták, hogy redkívül bántó módon nyilatkozott a családodról, sok fájdalmat okozott ezzel neked, és megkéred, hogy ha máskép nem tud a témával kapcsolatban nyilatkozni, akkor a jövőben inkább beszéljetek másról.


Ez már az a kategória, amit nem szabad lenyelni.

2011. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Primitív embernek kár bizonygatni, mert soha nem fogja megérteni! Máskor, ilyen helyzetben vagy hagyd faképnél, vagy add ki magadból a dühödet, és mond meg neki, amit érzel!
2011. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Természetesen nagyra nyílt szemekkel a döbbenettől én is azzal kezdetem,hogy milyen "más kölykéről" beszél???Mondtam neki,hogy nem vér szerinti,de nagyonis saját.(ezt örökbefogadói körökben így szoktuk mondani)


Visszafogtam magam,mert ha elkezdek dúrván reagálni,akkor méginkább nem fogja fel a lényeget,igyekeztem elmagyarázni és figyelmen kívűl hagyni azt,hogy mennyire nem tisztel engem,hogy mennyire nem tiszteli azt aki nekem és a férjemnek a legeslegfontosabb...hogy lehet valaki ennyire buta,hogy nem fogja fel,hogy attól még,hogy ez a véleménye,nincs joga így megbántani,így alulértékelni a gyerekemet?

2011. jún. 26. 14:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ez egy érzékelten, bunkó nő. honnan tudja, hogy az anya nem a legjobbat tette a gyerekkel, mikor lemondott róla? ha nyomorba szüli magának akkor mennyivel lett volna jobb anya? de ezt úgysem értené meg...
2011. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
az a más kölke, akit más nevel. a tiédet te neveld, te ápoltad mikor beteg volt stb stb, tehát ő a tiéd. és pont.a hülye ismerőst úgy leoltanám, hogy csak nézne, és utána kerülném ha lehet. tudom hogy rosszul esik, de tényleg, próbálj meg nem gondolni erre, ez egy érzelmi nulla ez az ember, nem érdemli meg, hogy miatta ne aludj éjjel. magáról állította ki a szegénységi bizonyítványt.
2011. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt mondta ,hogy a gyerekek egy főnyeremény vagyunk,mert jól állunk anyagilag

Erre mondtam neki,hogy nem az anyagi javak miatt jó egy gyerkenk,hanem,ha odafigyelnek rá és szeretik.

MIért gondolja ez a nő,hogy az örökbefogadott gyerekek pénzsóvár bűnözők,hiszen születsétől kezdve velünk van,tőlünk tanulja az erkölcsi normákat?

2011. jún. 26. 14:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mint irtad, idosebb. Tudod, ok meg mindig ugy gondolkodnak, hogy nem nevelem mas gyereket, mert ki tudja milyen ver van benne. Lehet bergyilkos, bunozo. Odaadod (penzed), lelkedet, szivedet, es hoppa, erhet egy nagy meglepetes. Ok meg mindig abban a hitben vannak, hogy mas gyereke nem lehet sajat, nem az en verem. Ezt a gonolkodasi menetet nem tudod megvaltoztatni. Egyszer kell megmondani, hogy Te nem igy latod, faj, es nem turod hogy Teged es gyerekedet bantsa. Ha nem erti meg, meg kell szakitani a kapcsolatot, sajnos.
2011. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"az a más kölke, akit más nevel. a tiédet te neveld, te ápoltad mikor beteg volt stb stb, tehát ő a tiéd. és pont.a hülye ismerőst úgy leoltanám, hogy csak nézne, és utána kerülném ha lehet. tudom hogy rosszul esik, de tényleg, próbálj meg nem gondolni erre, ez egy érzelmi nulla ez az ember, nem érdemli meg, hogy miatta ne aludj éjjel. magáról állította ki a szegénységi bizonyítványt."



KÖSZÖNÖM!

2011. jún. 26. 14:57
 10/15 anonim ***** válasza:
szívesen. ;)
2011. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!