Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Textil szájkosarat miért nem...

Textil szájkosarat miért nem tiltják már be?

Figyelt kérdés

Sokszor làtok olyan kutyàkat amelyeken textil kosàr van. Télen semmi probléma vele. De amikor bejön a hőség, szerencsétlen àllatok alapból is nehezen tudjàk hűteni magukat, de ha még ràerőltetik ezt a sz@ rt még a nyelvét is csak előre tudja kidugni...... Levegőt alig tud venni rajta keresztül. Ezek az emberek nem félnek, hogy kedvencük hőgutàt kap?

Vélemények?


2015. jún. 30. 22:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én se vagyok oda érte, pont ezért, sok idióta gazda tök szorosra húzva teszi hőségben a kutyájára. Nekem is csak ilyen van, de fogok venni egy műanyagot, ha találok végre az aránytalan fejű kutyámra...


Mostanában többször kellett a kisföldalattin utaznom a kutyával, kötelező a szájkosár. Rátettem én is a szövetet...De olyan bőre állítottam, hogy simán tudott benne lihegni rendesen, úgyhogy csak a látszat kedvéért volt rajta, mert a funkció nem igazán érvényesült :) De 30 fokban, buszon, tök szorosra állítva tényleg állatkínzás.

2015. júl. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez a fajta "szájkosár" teljesen alkalmatlan rendszeres használatra. Ahogy írtátok, ha szoros, akkor nem tud lihegni és még a nyelvét se tudja kidugni, ha meg laza és kifér a nyelve, akkor viszont harapni ("csípni") is tud. Bármilyen bruálisan is néz ki egy hagyományos szájkosár, akkor is sokkal kényelmesebb a kutyának. Szerintem azért használják mégis sokan a textilt, mert olcsó, kis helyen elfér és amíg először fel nem teszi a kutyára, addig azt hiheti, hogy kíméletesebb, mint a hagyományos.
2015. júl. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én műanyagot rakok a kutyára amikor viszem földalattin, de csak addig van rajta míg beszállunk, aztán meg amikor már bent ülök, leveszem róla, de ott van a kezem mindig a kutya fejénél, hogyha jönne ellenőr, vagy valami, akkor rá tudnám tenni gyorsan :D


A deák téren is amikor átszállunk a metróra arra az 5 percre rárakom amíg sétálgatunk, viszont amikor már fent vagyunk a metrón, ott már lehúzom a szájról.


A csatja lazára van állítva és a nyakában hagyom, hogy rá tudjam tenni bármikor könnyen az csak 1 mozdulat.


Mert ebben a műanyag szájkosárban se tudja kinyitni rendesen a száját, csak picit. Nyáron ennél jobban kinyitná. Mindig megkönnyebbül, amint leveszem, tehát látom, hogy az sem jó neki.


Egyébként érdekes, amikor először mentem szájkosarat venni, textilt vettem volna, de pont nem lehetett kapni. Bár akkor tél volt, de azt hittem a textil jobb.

Csak ez a műanyag volt, azért vettem ezt :D

Aztán ezen is alakítottam egy picit. Az orránál elöl nagyon sűrű volt a rács és sniccerrel kivágtam belőle a merevítést.

[link]

Ezzel egy kicsit jobb lett. Elöl a nyelvét így ki tudja dugni :)

Egyébként meg még soha senkit nem harapott meg a kutyám, tehát tök felesleges lenne rá a szájkosár, csak hát ugye valamit BKV-nál muszáj rátenni dísznek, amikor elhaladok az ellenőrök mellett :D

2015. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Csakis halti vagy fém
2015. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!