Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese szobatisztaság...

Bichon Havanese szobatisztaságra tanítása?

Figyelt kérdés
4 napja van nálunk első kutyám egy 8 hetes havanese kislány. Mivel még nincs meg minden oltása, nem vihetem ki őt az udvarra hogy ott könnyítsen magán, szóval addig egy alom tálcába raktunk neki újságpapírt. 4 nap alatt nagyon ritka volt ha sikeresen használta is, persze 4 nap után nem várok csodát. A nagy dolgát egyáltalán nem végzi el ott, viszont ma már egyszer bele ment pisilni, akkor nagyon megdicsértem. Viszont ha látom a jeleket, egyből felkapom és bele rakom, mert ha messze van a tálcától csak "legugol" abba a pózba mikor pisil.. viszont bele fekszik, elkényelmesedik ott, vagy kimászik belőle és mellé pisil vagy elmegy máshova.Már minden szagtalanítóval feltöröltem a csempét, mert van pl a szőnyegeket előszeretettel használja ürítésre.. Most majd a kutyapelust akarjuk kipróbálni mert azt hallottam hogy az illata oda vonzza a kutyust.. Van amit én csinálok rosszul? Vagy van amit kihagyok a neveléséből? Büntetni sosem szoktam, nem nyomom bele az orrát a cuccba..

2015. júl. 1. 17:00
 1/7 anonim válasza:
Szerintem jól csinálod.Én sem nyomtam bele az orrát.Kutyapelus nagy kínok árán ilyen módszerrel,mint amit írtál bejött nálunk.Picike még a kiskutyus,hagyj időt neki.Én ecettel mostam föl a pisi+kaki helyét.Ugyanilyen kutyum van.
2015. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk bichon bolognese kutyusunk van, Ő is nyolc hetesen került hozzánk. Szerintem az alom meg a pelenka nem valami jó módszer. Evés, vagy alvás után biztos hogy kell neki pisilni vagy kakálni, akkor ha ki viszed, kint vagy vele addig amíg el végzi a dolgát, semmi baja nem lesz. Amikor kint el végezte a dolgát, akkor kapjon jó nagy dicséretet, ha pedig bent csinálja, akkor le kell szidni. Ha többször le szidod azért, amiért be piszkol, rá fog jönni hogy azt nem szabad, ha kint csinálja pedig jutalmat kap, így meg fogja tanulni. Mi is így csináltuk, és nem lett semmi baja attól hogy 10 percre ki vittük amíg el végzi a dolgát. Kb. 2 hónap alatt teljesen szobatiszta lett. :)
2015. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :) Hát igazából amikor akciózás közben rajta kapom egyből mondom neki hogy "Nem!", "Fújj!" és akkor abba hagyja de vagy a kezembe pisil miközben viszem a tálcára, vagy mint mondtam onnan kimászik és befejezi a dolgát máshol:( meg van hogy utána magára hagyom egyedül, hátha érzi hogy valami rosszat tett...

Igazából ha minden oltást megkapott már ki fogom őt vinni, csak első kutyám, évek óta vágytam rá és rettentően féltem őt mindentől, nehogy baja legyen, vagy kint elkapjon valamit, főleg mert kint van egy cicánk, aki össze vissza csavarog, és lehet hazahoz valami betegséget a kutyának. Még azt sem engedem hogy a kinti cipőt a család többi tagja bent is használja nehogy talpon bekerüljön valami hozzá, szóval ki vinni tényleg nagyon félek még őt, most pedig tanácstalan vagyok :(

2015. júl. 1. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Emnyire azért nem kell félteni. :) Mint már írtam, evés/ivás, alvás után mi is ki vittük tíz percre hogy elvégezze a dolgát, meg volt hogy.kint játszottunk vele az udvaron. Ma már egy éves egészséges kutyus. Szóval egy kis levegő ennyi idősen sem árt neki, de azért más állatokkal tényleg ne érintkezzen! :)
2015. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiviheted, míg elvégzi a dolgát, így fogja csak megtanulni a szobatisztaságot, nem akkor, ha pelenkára szoktatod, vagy más módszerrel, amivel bent végzi el a dolgát! Ezek nem szoktak hasznosak lenni, sőt, leszoktatni még nehezebb! Két óránként vidd ki nyugodtan, dicsérd meg, ha kint végzi el a dolgát!
2015. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, rendben akkor ezt fogom tenni, köszönöm a válaszokat!! :)
2015. júl. 1. 20:45
 7/7 anonim válasza:
Nekem volt egy bichon kutyám 2 hónapig, sajnos meghalt 3.5 hónaposan :(, de már 3 hónapos korára megtanult kimenni, eleinte folyton bepisilt mert nem mindig vettem észre, hogy kell neki, 8 hetesen kiszámjthatatlanúl pisil játszáskor is, a legjobb ha felkapod és kiviszed, általában ha én láttam, hogy akarja vagy bepisilt, mindig azt mondtam neki, hogy NEM SZABAD hangosan 3x-4x és vittem is ki, volt, hogy megijedt és a kakilást abba akarta hagyni vagy elkezdett kifelé futni utána, fontos tudni, hogy hosszabb pihenés után mondjuk 1 óra pihizés után ha felzaklatod, tehát nyugalmi állapotából kizökkented azonnal pisilni fog, ezért én hosszú pihenések után egyszerűen fogtam és ki is vittem szó nélkül, kis lábait szét tettem h ne pisilje le magát és a hasánál fogtam néha enyhén nyomkodtam, legtöbbször persze alapból úgy is pisil ha hosszú pihi után kiviszed, de idővel már ha nem akar is megerőlteti a pisilést, volt rá példa h nem akartam az éjszaka folyamán h bepisiljen ezért ki vittem akár félórával pisilés után is és akkor már annyira tudta h neki pisilni kell, hogy megerőltette magát (erőlködött picit h pisilni tudjon), dicsérés, simizés, aztán szépen bevittem, ha ezt megcsinálod vele naponta 5-6x akár 1 hét alatt hozzászokik, fontos tudni persze h 4.5 honapos korukig nem tudják visszatartani igazán ezért be-be pisilnek még, vagy ha nem veszed észre h szeretne kimenni, eleinte még csak az ajtót kapargatja vagy oda megy és néz h ő ott nem tud kimenni pár másodpercig, aztán már pisil is.
2015. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!