Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik! Meddig bírja a kutyáto...

Gazdik! Meddig bírja a kutyátok egyedül?

Figyelt kérdés

pl.ha dolgoztok,vagy intézni valótok

van.és hogy viseli?én most fogok dolgozni menni és kicsit félek.nem ugat vagy ilyenek,mert szokott egyedül lenni.de most többet kell.


2010. márc. 3. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egész nap bírják. Aki a házban van az fekszik addig, mert nem túl játékos, akik meg kint azok néha ugatnak meg szaladgálnak a kennelben. De kicsi korban még biztos nem lesz ennyire egyszerű.
2010. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

házban van.nem kicsi már.10 hónapos.napközben az erkélyen van legtöbbet.szeret bámészkodni.ott ugathat is.van jó kis háza is.bent a lakásban nem merem hagyni mert ha ugat rögtön megy a cirkusz mivel panel.

várok még válaszokat.

2010. márc. 3. 10:48
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

hát addig bírja, ameddig bírnia kell. nem fog emosat játszani és nem lesz öngyilkos mert itthon hagyjuk xDD

egyébként fél óra alatt simán kárt okoz.

széttéphető dolgokat keres, hátha elérhető(zsepi, wc papír, stb..), nemrég kábelt rágott , de arról ismét leszoktattam, és az új hecc hogy lekaparja a falról a festéket, és megpróbál a szekrényről elérhető dolgokat lecsempészni:D

van egy ún. kaucsuk gumiból készült játék, majd azt fogom neki megvenni, mert órákon át képes fenntartani a kutya figyelmét, mivel olykor-olykor(ahogy játszik vele), kipottyan belőle egy jutifalat:)ráadásul nagyon jó a fogaknak és állkapocsnak.

igaz az én kutyusom még csak 7 hónapos, így eleve játékosabb. Aztán mikor hazaérünk, rohan hozzánk szájában egy új áldozattal, majd 10-15 perc múlva elalszik, mert kirosszalkodta magát:D


jaj meg van egy olyan szerkentyű is, amit be kell dugni a konnektorba, mint valami illatosítót, és olyan illatot áraszt, ami megnyugtatja a kutyát. ezt akkor ajánlják, ha kutyus érkezik a házba, vagy meg akarjuk vele szoktatni az egyedüllétet.

2010. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező, ha gond van a lakásban azzal, hogy ugat, hidd el, az erkélyen is gond lesz. a lakásban ugató kutyát csak a körbeszomszédok hallják hangosnak, az erkélyen ugató kutyát meg az egész lakótelep...
2010. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj bírnia, szerencsére nálunk szinte mindig van valaki itthon vagy tudja vinni magával, 3-4 óránál többet nem szokott egyedül lenni, és 10 perces ugrálós, remegős, nyüszítős ünneplés van ha valaki hazaér. Ugatni nem szokott, rombolni sem, de előfordul hogy bosszúból bepisil...
2010. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában max 4 óra. De sokat vagyok itthon. Vannak kivételes esetek amikor 8-9 órát is egyedül van, de nagyon jó kutya! Csak alszik, fekszik sose szed és sose szedett szét semmit még kölyökként sem! Bár sztem ez nevelés kérdése! :)
2010. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

az hogy hogy viselkedik,nevelés,tartás kérdése.ha rombol,az a szeparációs stressz.az enyém nem nyúl semmihez.amúgy meg szokott ugatni az erkélyen,de nem zavar senkit.ugyan olyan mintha az utcán ugatna,ami ugye elkerülhetetlen.ha bent ugat,rögtön szólnak.ha kint,akkor nem.na most az ugatás az nála csak egy egy vakkantás,és nem hangos,mivel kistestű.de amúgy nem az volt a kérdés hogy zavar e valakit ha ugat az erkélyen.

sok kutya van itt és sokan ugatnak az erkélyen.

2010. márc. 3. 11:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendben van a kutya gazda viszony, akkor bírni fogja. Amúgy sincs más választása. Eleinte én kizártam a konyhába és minden elérhető, szétszedhető dolgot elpakoltam. Pár hét múlva, ha így nem volt probléma, beengedtem a szobába is, próba szerencse. Egy két apróbb balesetet leszámítva nem volt gond. Nyugodtan otthon hagyhatod, az én ebem 10 hónaposan már volt 10-12 órát is egyedül. A lakás kutyák általában alszanak míg nem vagy otthon.
2010. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikon laktok amúgy h kiengeded az erkélyre? :D Én nem merem mert mindig kidugja a fejét és szaglászik, félek h kipréselné magát vagy felugrana stb.
2010. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
2.-on lakunk.csak egy kicsi rés van alul,10-15 cm.a fejét kidugja ő is.de fel nem ugrál,meg nem is tudna akkorát.1,2 m magas.meg pici korától úgy szoktattam,hogy nem szabad.sokszor megemeltem és megmutattam a mélységet neki.így kialakult a tartás a magasságtól.amúgy a teste már nem is férne ki.amíg kifért volna,addíg csak felügyelet mellett volt kint.hamar megszokta.
2010. márc. 3. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!