Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elítélnétek, mert szaporítótól...

Elítélnétek, mert szaporítótól van a kutyám?

Figyelt kérdés

Még 8 évvel ezelőtt a nevelő szüleim vettek nekem egy golden retriever "fajtájú" kutyát. Ekkor, 8 évesen még fogalmam sem volt, hogy a szaporító és a tenyésztő nem ugyan az, de nem is törődtem akkor vele. Pár évvel ezelőtt kezdett érdekelni a téma. Azóta egy kicsit mardos a bűntudat, hogy szaporítótól van a kutyám. De félreértés ne legyen, nagyon imádom őt ennek ellenére is! Nyilvánvalóan a "golden retriever" kutyusom nem is számít fajtatisztának. Egyébként a kutyus azóta is egészséges, rendszeresen járok vele kutyasuliba, és kora ellenére is nagyon aktív, napi 2 órát foglalkozok vele általánosan. Egyébként egy menhelyen vagyok önkéntes, és vannak itt olyan kutyák is akik szaporítók miatt kerültek ide, és elég rájuk néznem, mindig beugrik a kutyám...hogy ő is szaporítótól van...Ti elítélnétek emiatt?

Természetesen elhatároztam, hogy a legközelebbi kutyámat én fogom megvenni, tenyésztőtől, mert eszem ágában sincs támogatni egy szaporítót.



2015. júl. 3. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

8 évesen kaptad a kutyádat, fogalmad sem volt semmiről. Természetesen nem ítél el senki emiatt, és neked se legyen bűntudatod, mert nincs okod rá.

Most már tisztában vagy a dolgokkal, és helyesen döntesz kutya-ügyekben.

Az első kutyám nekem ún. törzskönyves szaporítótól volt. Akkor még nem tudtam, mi a különbség. Ez már régen volt, azóta tanultam az esetből, jó lecke volt.

2015. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 zebulon66 ***** válasza:

Mindegy honnét van a kutyád, csak igyekezz felelős állattartó maradni.

Menhelyen is van fajtiszta, sőt vannak fajtamentő alapítványok. Ha többen járnának utána kevesebb esélyük lenne a tisztán üzleti célú szaporítóknak.

2015. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Attól még,hogy ti vagytok a kutyázás királyai,nem mindenki tudja ezeket a dolgokat. A nevelő szülei emberek, csak örömet akarnak szerezni a gyereknek,hogy végre boldog legyen,legyen neki egy kutyája. Megtalálták a goldit,elhozták neki. Nem tudták,hogy ő most szaporító vagy sem. A mai napig nem tudják. Azt sem tudják,hogy egyáltalán van ilyen megkülönböztetés. Egy átlag ember azt sem tudja mi az az ivartalanítás.Nem tudja,hogy mivel jár,nem tapasztalja az előnyeit,csak egy műtétként tekinti. Közép korosztályú(40-50) anyukám nem volt hajlandó kiheréltetni a macskákat,mert abba csak a műtétet látta,meg azt,hogy nem lesz golyójuk. Végül 2 hónap kemény munkájával meggyőztem,és elvittük őket. A mai napig jóba vannak,csak játékból verik egymást,nem dürrögnek a nőstények után,abszolút kedvesek lettek,a tökéletes szobacicák,akik igazából kintiek.Anyukám imádja őket,és teljesen természetes macskáknak tekinti őket,de arról megfeledkezik,hogy bunkó kandúrok lennének,hogyha nem léptünk volna időben.Soha nem gondolta volna,hogy lehet ennyire boldog a macskázás,mert a kandúrokat alapból nem csípte,a nőstényeket meg a kölykök miatt nem szerette.

Amikor megkérdeztem tőle,hogy ivartalaníttatná e a saját macskáját,ha egyedül élne,azt mondta IGEN! Úgy,hogy januárban csak az én kedvemért egyezett bele!

Ennek a példáján,ha az emberek tudnák,hogy mi az a szaporító,senki nem venne tőlük kutyát.

Amikor meghallják,hogy szaporító,akkor arra gondolnak,hogy tuti valaki olyan,aki egy rossz kutyáért sok pénzt kér. De ők azt nem tudják,hogy az anyák mit szenvednek azért,mert évente hozzák le a 8-10 kölyköt egy egész életen át. Nem tudják,hogy ez mennyi betegséggel jár,nem tudják,hogy igazából ezzel a kutyának ártanak. Hogy a köznyelvre lefordítsam,bosszankodnak mert "A másik boltban sokkal olcsóbb a hajszárító,és még a teljesítménye is jobb.". És nem tudják,hogy ez valójában egy agyonbuherált hajszárító,amiből kispóroltak mindent,és tucatjába gyártják,ami 3 naponta tönkremegy,és használat közben 8x csíp meg az áram.

Mert ki az,aki egy rossz minőségű,veszélyes terméket pártolna,mikor ugyanolyan áron van egy perfect minőségű is??? Lenne aki nem perelné be a forgalmazót?? NEM LENNE! Csak az emberek túl keveset tudnak erről az egészről!

Téged sem ítél el senki azért,mert olajban sütöd a húst,és nem zsírban,pedig a zsír állati eredetű mivolta miatt sokkal egészségesebb. Akkor már megszólnak,ha tudod a kettő közti különbséget,és mégis az olajat választod.


Kedves Kérdező,légy nagyon büszke arra,hogy ilyen szép ajándékot kaptál a családtól,és soha de soha ne legyen rossz érzésed amiatt,hogy ő szaporítós!Ő a te kutyád attól még,hogy esetleg nem olyan helyről jött,ahonnét kellet volna!Soha nem tudod,hogy más gazdinál hogy alakult volna az élete! Szerencsés kutya,hogy te vagy a gazdája,és szerencsés kutya,amiért az ő gazdája tudja,hogy mit művelnek az anyukájával,és megnyugodhat,hogy vele soha nem fogod! :)

2015. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha keményen büntetnék a ,, fajtatiszta" törzskönyv nélküli kutyàk eladàsàt, és pénzbírsàgolnàk a keverékek elajàndékozàsàt, akkor talàn eltünnének a szaporìrók, és be lehetne iktatni a törvénybe, hogy a sintér telepekn se legyen több altatàs, csak akkor ha menthetetlen az àllat........
2015. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 3. 22:56
 16/17 anonim ***** válasza:
#13 - Nagyon igazad van. Van itt egy rakás idióta, zéró empátiával az emberek iránt, aki nem képes megérteni, hogy attól még lehet valaki rendes ember, hogy szaporítótól vett kutyát. Felvilágosító munka kell, nem ez az anyázás, amivel jó páran az egójukat fényezik. Ez az oldal elvileg erről szól, a segítségnyújtásról és felvilágosításról, nem arról, hogy a komplexusait itt élje ki valaki.
2015. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
akárhogy is szidják a szaporítókat, a tenyésztő is végül is az anyagi haszonért csinálja, mi másért? az egész fajta jobbítás meg tenyészcél egy maszlag. pont hogy a hobbi tenyésztők csinálják a fajta szeretetéért, nem a pénzért. csak abból kevés van, mert az tényleg csak viszi a pénzt (ha lelkiismeretesen csinálják). lehet pont ilyen hobbi tenyésztőtől van a kutyád, nem pedig "igazi" szaporítótól.
2015. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!