Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kiskutyát,...

Találtam egy kiskutyát, meghirdettem és vacillálok kinek is adjam. Segítséget kérnék?

Figyelt kérdés
3 napja ismerősömék kertjébe bedobtak egy pici, kb 7 hetes kutyát.Ott nem maradhatott,mert a srác allergiás elég durván a kutya-macska szőrre, így hazahoztam,mert nem szerettem volna ha menhelyre kerül. Itthon nekem van már 2 kutyó és 2 cica,így megtartani nem tudom sajnos de kerestem neki gazdit. Tegnap egyik ismerősöm által kapcsolatba kerültem egy fiatalabb párral, akik nagyon kutyaszeretőek. Panelba vinnék őt egyedüli kutyaként...igazából bele is mentem,mert barátnőm nagyon mondogatta,hogy tényleg imádják a kutyákat. Ma jönnének megnézni őt 6-ra de most kb 1 órája jelentkezett egy srác az anyukájával,hogy van egy kisebb testű kutyájuk játszópajtásnak, plusz kertes ház, ahol kint-benti kutyus lehetne.Leég a bőr a pofámról de erősen elgondolkoztam,hogy lemondjam a paneles fiatal párt...tudom nem lenne szép dolog de nekem az a fontos,hogy minél jobb körülmények között lehessen a kutyus.Panel-egyedüli kutya, vagy kertes ház egy játszópajtással? Mit javasoltok..?
2015. júl. 3. 13:42
1 2
 1/14 HUN_Sector ***** válasza:
46%

Az adott szó kötelez.

Egyébként panelban is lehet boldog egy kutyus és kertes házban is lehet szomorú (főleg ha a másikkal nem jönne ki).


Hadd jöjjön el a pár aki bejelentkezett. Ha tényleg kutyabarátok, szerető otthont biztosítanak majd neki. Sok helyen van már futtató, ott tud barátkozni a többi ebbel is, jó sorsa lehet. A lakókörnyezet sok egy szempont a sok közül, nem szabad kizárólag eszerint választanod neki családot.

2015. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Kertes házra voksolok.


De te döntöd el, aki előbb jelentkezett.

2015. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
A panel kutyák legtöbbje boldogabb és aktívabb életet él mint a családi házban tartott kutyák. A panelban jó esetben többször leviszik sétálni egy nap, és bandázhat más kutyákkal. Mi napi szinten jártunk le a kutyafuttatóra amíg panelban laktunk, tök jó társaság volt. Családi házban sokan nem sétáltatják soha a kutyát mert minek címszóval... Esetleg érdemes lenne puhatolózni mind a kettőnél, hogy mik a terveik a kiskutyával.
2015. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 zebulon66 ***** válasza:
28%
Szia! Ha lelkiismeret furdalásod lenne, nekem azért van két kutyusom mert úgy gondoltam akkor nem unatkoznak, játszhatnak. Viszont létezik olyan, hogy dominancia, az erősebb mindenképp megpróbálja érvényesíteni. Ha nincs elég szabadideje a gazdának akkor a gyengébb kutya számára sokáig kínszenvedés ez. Eleszik a kajáját, meggyepálják, stb. Két évi minden etetéskor ott kellett állnom míg megtanulták van saját edényük. Panelben is lehet jó dolga, ha szeretik, foglalkoznak vele.
2015. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Mondd meg a paneleseknek, hogy a kiskutyának lenne helye kertes házban, meg társasága is, aztán ők eldöntik.
2015. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Igazából nem tudom,kertesbe azért csak tud futkosni...de panelba meg fixen a szerető gazdik közt van,meleg helyen télen,nyáron hűvösön.Kertesbe meg csak előfordul hogy kirakják az udvarra aztán hagy nőljön mint a gomba.Panelba viszont ha nem viselkedik,nem tudják megnevelni és szétrág,kapar dolgokat akkor gyorsan megszabadulnak tőle.Kertesbe meg ha széttúrja az udvart,az nem olyan vészes, viszont előttem is írták,kérdéses e hogy kijön e majd a másik kutyával.Tényleg nem tudok segíteni:(
2015. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazából mind a két félt "meginterjúztattam" már,tényleg a legjobbat szeretném ennek a kis pöttömnek. A paneles pár, kora reggeltől délutánig dolgozik, együtt érnek haza 5 és 6 között minden nap, tehát hétfőtől-péntekig egyedül lenne a kutyus 7-től amíg haza nem érnek.Tény viszont hogy nagyon szeretik a kutyákat és nagyon-nagyon jó dolga lenne miután hazaérnek, plusz őket leinformálhattam barátnőm által tényleg.A kertes házas családnál a fiú sulizik még amikor van iskola, anyuka dolgozik minden nap 4-ig, viszont a nagyszülők otthon vannak és elvileg viszik a kutyát sétálni minden nap. Na most ebből nem tudom mi az igaz,mert őket nem ismerem de ha ez így van...az elég jó. Viszont akkor is a paneles párnak ígértem be.

:( Jaj, nagyon nem tudom mi legyen...

2015. júl. 3. 14:16
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Én odaadnám a fiatal párnak, ha már nekik lett először ígérve. Kutyabarátok, szerintem sokat foglalkoznának vele, levinnék sétálni, a kutya velük lenne egy lakásban, tehát nem érezné magát egyedül.

Kertes házban kint lehet a szabadban, de lehet hogy épp emiatt nem fogják elvinni sétálni, csak nagyon ritkán, mondván hogy futkározzon a kertben.

2015. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
A fiatal párra voksolok :)
2015. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
A fiatal párra voksolok én is. Egyrészt, mert őket leinformálhatod (ugye mondani bármit lehet, lehet, hogy egy hét múlva megunják és annyi), másrészt mert egy panelban nem tehetik meg, hogy csak kicsapják a kertbe foglalkozás nélkül.
2015. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!