Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kiskutyát,...

Találtam egy kiskutyát, meghirdettem és vacillálok kinek is adjam. Segítséget kérnék?

Figyelt kérdés
3 napja ismerősömék kertjébe bedobtak egy pici, kb 7 hetes kutyát.Ott nem maradhatott,mert a srác allergiás elég durván a kutya-macska szőrre, így hazahoztam,mert nem szerettem volna ha menhelyre kerül. Itthon nekem van már 2 kutyó és 2 cica,így megtartani nem tudom sajnos de kerestem neki gazdit. Tegnap egyik ismerősöm által kapcsolatba kerültem egy fiatalabb párral, akik nagyon kutyaszeretőek. Panelba vinnék őt egyedüli kutyaként...igazából bele is mentem,mert barátnőm nagyon mondogatta,hogy tényleg imádják a kutyákat. Ma jönnének megnézni őt 6-ra de most kb 1 órája jelentkezett egy srác az anyukájával,hogy van egy kisebb testű kutyájuk játszópajtásnak, plusz kertes ház, ahol kint-benti kutyus lehetne.Leég a bőr a pofámról de erősen elgondolkoztam,hogy lemondjam a paneles fiatal párt...tudom nem lenne szép dolog de nekem az a fontos,hogy minél jobb körülmények között lehessen a kutyus.Panel-egyedüli kutya, vagy kertes ház egy játszópajtással? Mit javasoltok..?
2015. júl. 3. 13:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom a jó választ, csak megnehezíteni jöttem a dolgodat. :D


A kutyaszeretet, meg imádat, lószart se ér.

Na jó, lószart mondjuk ér, de jó bőven vannak ennél fontosabb dolgok is kutyatartás terén.

Tény, hogy legtöbbet a "kutyab*ziknál" szenvednek a kutyák, azt hiszik, szeretettel minden elintéznek.


Csak 1 példa. Mire megy a nagy szeretetével, ha fingja nincs róla, mit kezdjen egy szeparációs szorongással, ami borítékolhatóan kialakul egy hamar elválasztott, és fél napokra magára hagyott kutyánál.


"Tény viszont hogy nagyon szeretik a kutyákat és nagyon-nagyon jó dolga lenne miután hazaérnek,"


Tehát ebben a mondatban az, hogy jó dolga lenne, az csak egy feltételezés, semmi több!!!

Legalábbis semmi olyat nem írtál, amiből arra lehetne következtetni, hogy valóban jó dolga lenne.

Hangsúlyozom, "tényleg imádják a kutyákat" ez ilyen szempontból sokad rendű dolog.

2015. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom..megígértem nekik csak őszintén megmondom,hogy nekem az a napi 10-11 óra egyedüllét a kutyának...borzalmasan soknak hangzik, bár gondolom sok kutya van eddig egyedül otthon, nem ő lenne az első a történelem során.Mégis, rossz belegondolni.Igazából ez az egyetlen egy dolog ami miatt hezitálok picit.
2015. júl. 3. 16:25
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

Leinformáltad a paneles párt, megfelelőnek találtad őket, és ezek UTÁN a szavadat adtad. Innentől kezdve számomra nem kérdéses a dolog. Sok kutya él panelban, és sok gazdi dolgozik 8-16-ig. Ez nem kifogás.

Azt, hogy hol lett volna jobb dolga, úgysem fogod sosem megtudni. VALAMENNYI lutri mindig van benne, ha egy másik ember kezébe teszed egy állat sorsát.

2015. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Add a fiatal párnak, ha már odaígérted.


Nagynénéméknek 2 kerti kutyájuk van, nagyi egész nap otthon van, de a családból soha senki nem vitte ki őket sétálni.

2015. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!