Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lett egy nagy dudor, vigyem...

Lett egy nagy dudor, vigyem orvoshoz? S zerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre, csak azért kérdezem, mert borzasztó meleg van, és a kocsink épp tönkrement...

Szóval tegnap reggel a sétánál elkezdett füvet enni, és nem vettem észre. Nem szoktam neki engedni, mert valamiért utána mindig fullad, mintha az orrába kerülne. Most is percekig fújta ki erősen az orrán a levegőt, de azóta sem szűnt meg teljesen. Ráadásul észrevettem, hogy a nyaka jobb oldalán lett egy elég nagy dudor, mint amikor nekünk embereknek bedagad a nyirokcsomónk. Csak ez elég kemény, mint egy csont.


Ti azonnal vinnétek, vagy elég, ha telefonon megkérdezem a dokit? Nem hiszem, hogy személyesen többet tudna mondani, gyanítom nem kell SOS műteni, szurit adni, stb.


2015. júl. 5. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A miénk mindig azt mondja, hogy látatlanba nem tud diagnózist felállítani... Ha rossz a kocsitok, mindenképp érdemes megpróbálni megkérdezni telefonon, de szerintem úgyis azt fogja mondani, hogy meg akarja nézni.
2015. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keresnék egy ismerőst, akinek van autó, és azonnal irány a doki. Ez a dudor bármi lehet, akár olyan dolog is, ami miatt a kutyus elpusztulhat.
2015. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen kőkemény dudor a nyak oldalán , a fültől kissé lejjebb volt az egyik kutyámon 2x is. Biopszia után sem tudták, mitől. Gyulladás csökkentővel elmúlt.

Ha nem nő, nem lágy, és nem kezd fulladni a kutya, akkor kibírja hétfőig a dokit.

2015. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyival, kedves kérdező?
2015. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést, kedves Tőled :)

Vasárnap beszéltem az orvossal, azt mondta, ha eszik, és a hangulatával nincs gond, akkor várhatunk hétfőig.

Elvittem tegnap, a dudor az valóban a nyirokcsomó, a doki szerint nagyon megduzzadt. Hogy mi okozza ezt az egészet, az egyelőre nem derült ki. Kapott gyulladáscsökkentő szurit (szerinte lehet fertőzés, felsértette a fű, stb), de mivel a doki nem igazán tudta megnézni a torkát, hogy van e ott valami, így ma vissza kellett mennünk, mert úgy volt, hogy bódítják, és megnézik.

De mivel szerinte mára jóval kisebb lett a dudor, így inkább még várunk. Ma is kapott szurit + orrcseppet kell adnom neki. Holnap megint megyünk kontrollra.


A doki is tanácstalan, érthetetlen, hogy mi történik nála ilyenkor. 10-ből 9x elkezd fulladni, ha füvet eszik. Azonnal rászólok, ha látom, hogy füvet akar enni, de általában még le sem nyeli, és azonnal elkezd fújtatni az orrán keresztül.

Egyszer volt már ilyen (néhány éve) hogy napokig ugyanez ment, de akkor a nyirokcsomója nem duzzadt meg. Viszont egyáltalán nem emlékszem, hogy akkor a doki mit csinált...lehet, hogy ugyanígy gyulladáscsökkentőt adott, és egy idő után elmúlt.

2015. júl. 7. 18:12
 6/8 A kérdező kommentje:

Leírom, hátha valakit érdekelnek a fejlemények :)

Szóval a nyirokcsomó teljesen visszahúzódott, a fulladás viszont nem szűnt meg. Volt 1-2 nap, amikor jobb volt, de 2 napja megint előjött. Éjszaka is arra keltem, hogy csórikám fullad.

Arra gondoltam ma, hogy megpróbálok neki kalciumot adni, hátha allergiáról van szó. Felhívtam a dokit, azt mondta, hogy nem rossz ötlet.

Meglátjuk.

2015. júl. 14. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Szegényke... :( De legalább az a duzzanat visszahúzódott neki. Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy talán valamire allergiás lehet a kutyád. Lehet, hogy érdemes lenne egy másik dokinak is megmutatni.
2015. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megbízok az orvosunkban, még akkor is, ha ő nem említette, hogy allergia is lehet...

Mindenesetre nem láttam fulladni, mióta kapja a kalciumot ;)

2015. júl. 15. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!