Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 80 ezerért merjek venni...

80 ezerért merjek venni francia bulldogot?

Figyelt kérdés

Könyörgöm kíméljetek a lebeszélő kommentekről. 9 éves korom óta vágyom egy bulldogra.

Most hogy tudom finanszírozni, veszek egyet.

A kérdés csak az, hogy 80-, nagyon maximum 90ezerért merjek venni, vagy inkább drágábban?

A pénz nem gond. De direkt nem szeretnék 100 fölé menni, hogy minden mást el tudjak neki intézni.(kellékek, állatorvos)

Tudom, hogy beteges fajta, tudom hogy sok gondozást igényel, mindent tudok róla! Nem tudok újat mondani!

Továbbképzésen veszek részt szeptembertől, tehát csak szünetekben tudok dolgozni, de amit most nyáron megkeresek az bőven kitart jövő nyárig (a kutya igényeinek kielégítésére)

De a biztonság kedvéért őszi, téli, tavaszi szünetekben is dolgozni fogok.

19/f



2015. júl. 5. 17:30
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
És csak azért olcsóbban adják, mert nem olyan színű a bundája mint amilyennek kell lenni?:O
2015. júl. 6. 16:28
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adják olcsóbban, ha olyan hibája van, ami eleve kizárja a további tenyésztésből, kiállításokról. Ettől még remek házikedvenc lehet, ha csak küllemre nem felel meg a standardnak.
2015. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen az a szín.
2015. júl. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Hát nekem tökéletes lenne!!

Úgysem kívánom tenyészteni.

A hibáival együtt is imádnám:)

2015. júl. 6. 18:03
 25/30 anonim ***** válasza:
Hát vedd fel a kapcsolatot néhány tenyésztővel, és érdeklődj, hol mikor várható alom stb. stb.
2015. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

szia! 100 ezer ft körül (100-150e) már kaphatsz tenyésztőtől, törzskönyves kutyust is, ha nem kiállítási célra keresel. Azt ajánlom kérdezősködj kenneleknél, van e kiskutya, mennyiért és milyen. Nem lehetetlen. A tenyésztők sokszor nem teszik fel netre, érdemes végigkérdezni azokat akik szimpik. Jófogáson a legtöbb sajnos szaporító, bár tudom, hogy kennel is hirdet.


99%-ban császárral szülnek, ez azt jelenti, hogy egy szuka 3-4 alomnál többet nem hozhat le, mert összeeshet a hasfala. A kicsik sokszor betegesek, de ha utánaolvastál, ezt tudod. Ragaszkodj a szerződéshez, chiphez, oltásokhoz, féreghajtáshoz mindenképpen. Jó tanács: ne azt válaszd amelyik a legturcsibb, legjobban röfög, azzal sok baj lehet...extra miniként hirdetettet se válassz, az kamu. Mármint nincs extra mini, csak kisebb, alulfejlettebb példányok párosodnak és úgy lesz.


Az én bulldogom jófogásról van. a hírdetésben 3,5 éves volt, tudtam, hogy többször szült. Amikor megláttam, hogy egy tesco parkolóban, tyúkketrecben adták át, elsírtam magam. Őt istállóban tartották, egy kontár császározta többször...onnan lettek a jófogásos olcsó kiskutyák...csoki vagy kék színű babái lehettek, illetve foltosak. Az én kutyám volt a mami...rájuk senki nem gondol, hogy ahhoz, hogy valaki olcsó kiskutyát vehessen, és a gazdának is legyen haszna, ahhoz ezeket a drágákat kizsákmányolják. Ő 3,5 év helyett inkább 5-7 lehetett, 4-5x császározták, természetesen is szült, erről árulkodott a két golflabdányi lágyéksérve. Ivartalanításnál kiderült, hogy minden belső szerve összenőtt a méhével a sok császár miatt. Mivel nem foglalkoztak vele, ketrecben tartották, vagy ólban, rettegett, büdös volt, koszos, krónikus fülgyulladása van, és vissza-visszatérő bőrproblémái. Oltásai nem voltak. Ő csak kiszolgálta a babakutyagyárat.


Gondold meg, hogy kit támogatsz!


Jah, és hogy készülj fel: most van a családban babakutya, az oltási programjuk kb 40ezer ft, bulldognál nem mindegy, hogy milyen külyük táppal etetsz, az is kb 10-15e ft/10-15 kg. Emellett esetleg vitamin, póráz, satöbbi kiegészítők, amiket hamar tönkretesz ill. kinő. Én egyetem mellett vettem magamhoz, a végefelé a felnőtt kutyámat, de az ösztöndíjam nagy része elment rá...pedig felnőtt. Úgyhogy okosan készülj fel rá:) nem lebeszélni akarlak, csak gondolkozz és tegyél félre!


jah és néha a legdrágább kutya sem jó helyről van, ha elmész mindenképp kérd a szülőket, törzskönyvet, de ami még ennél is fontosabb, a szülők eü. szűréseire kérdezz rá. Diszplázia stb:)


Én, ha tenyésztőtől vennék 130-150ig tolnám a mércét. De megfogadtam, hogy soha nem fogok, nekem mindig mentettkém lesz, mert fantasztikusak:)

2015. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy így kifejtetted nekem!:)

Remélem találok majd valami nagyon jó tenyésztőt.

És mindenképpen igyekszem megfogadni a tanácsaidat!:)

2015. júl. 7. 22:04
 28/30 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, írj privátot bármikor nyugodtan:) 25/l
2015. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
jah és nem mondtam..facebookon csatlakozz a Bulldogosok és a <3 Bulldog Birodalom <3 csoportba, mindkettőben vannak tenyésztők is...a birodalomban sok a szaporító, vagy családnál született kutya,de a Bulldogosokban ezt szűrik jobban. kérdezgess, ki kit ajánl:)
2015. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Rendben!

Nagyon szépen köszönöm!:)

2015. júl. 8. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!