Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, ha valamelyik...

Mit tennétek, ha valamelyik családtag súlyosan allergiás lenne a kutyára?

Figyelt kérdés

Elméleti jellegű a kérdés.

Mondjuk, a kutyák hosszú évek óta családtagnak számítanak, aztán pl. születik egy gyereketek, akinél heves allergiás tünetek jönnek elő a kutyaszőrtől. Mit tennétek? Mi az a szint, amikor már megválnátok a kutyától?


2015. júl. 6. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem válnék meg a kutyától.

Nem adnám be menhelyre.

Amit tennék ellene,gyakran fürdetném és fésülném a kutyát,nem nagyon engedném a házba vagy olyan helyre ahol a családtag szobájához közel kerülhet,és természetesen gyakran takarítanám a házat és nem engedném fel a kanapéra a kutyust.

Vannak úgynevezett hipoallergén kutyák,amleyeknek folyamatosan nő a szőre,de a kihulló szőrszálak fennakadnak a fedőszőrzetben pl.: uszkár,bichon frisé,bolognese...

Illetve ha az orvosok nem tudnának a családtagon segíteni gyógyszerekkel,akkor valamilyen homeopátiát próbálnék ki.

Nekem macskaallergiám volt kiskorom óta,de amióta tartunk macskát érdekes módon "elmúlt". :D

2015. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mindent leírt.


Nekem egy "hypoallergén" kutyám van, allergiám ugyan nincs de viszolygásom a kutya-macskaszőrtől van és kényszeres takarító vagyok:....nem tudom melyik a rosszabb:)


Most került hozzánk egy "szőröző" kutya, - bizonytalan, hogy meddig marad nálunk mivel a felnőtt lányom időlegesen hazaköltözött - aki pillanatnyilag nem vedlik ennek ellenére kutyaszőr található itt-ott. Naponta porszívóztam eddig is, de most pl. porszívózás után négykézláb, ragasztószalaggal végignyalom a szőnyeget, a kutya pulóvert is kapott, amit szintén minden alkalommal kézzel kiszőrtelenítek.


Tudom ez így rémesen hangzik de így legalább megvan a lelki nyugalmam.

2016. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, ha már így kiemelted...


A hipoallergén kutyák hirdetői egy dologgal nem számoltak: a kutya által termelt allergén fehérjék töredéke található a kutya szőrében. A túlnyomó többség a kutya nyálban, korpájában van, azt pedig minden kutya termel.


Allergiás vagyok, többek között a cicákra és a tengerimalacokra. Egy kis viszketés még nem a világ vége, de bármi más (légúti tünetek, könnyezés, puffadás stb.) esetén új gazdát keresnék az adott állatnak. Gyerek egészségével nem játszunk, a felnőttek meg maguk is el tudják dönteni mivel hajlandóak együtt élni.


Két dolgot érdemes tudni még az allergiáról:

- A gyógyszerek sokat segítenek, nem minden esetben képesek teljesen tünetmentesen tartani az embert.

- Az allergia nem csak veleszületett lehet (azt jobb esetben kamasz korral kinőheti az ember), hanem később is kialakulhat. Könnyű kígyót-békát kiabálni az allergiásokra, amíg az ember át nem élte, hogy az összes gyógyszer ellenére kicsit nehezebben veszi a levegőt a kedvence társaságában, vagy piros és viszket ott, ahol az állat hozzáért...

2016. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!