Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyákat, hogy a...

A kölyökkutyákat, hogy a legérdemesebb megtanítani a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam a kutyust,(Máltai selyemkutya) 9 hetes de mindenhova odakakil meg odapisil, pedig van letéve neki 2 pelenka is de semmi. Jó, néha elvégzi a dolgát azon de sokszor nem. Ja, és kb. 4 óránként szoktuk levinni egy nap, kivéve éjszaka. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem írja meg válaszba, nagyon sokat segítene! Köszönöm!
2015. júl. 7. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor kölyök volt, mi abban a percben vittük, hogy kinyitotta a szemét, amint evett, befejezte a játékot.

A négy óra túl ritka, mi 45 percenként vittük.Ha kint wczett, meg kell dicsérni nagyon! Viszont ha bekakil tilos leszidni, mert azt fogja hinni, hogy az a bajod, hogy wczett s vissza fogja tartani. 3honap alatt megszokta nálunk. Javaslom, hogy ecettel moss fel naponta többször, ne érezze a szagot bent! Nem könnyű, de megoldható! :)

2015. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is a pelenkát felejtsd el. Nyugodtan ki lehet vinni a fűre, ahol nincsenek kutyák. Csivavákat tartok és mentek, az összeset kivittem a fűre még az oltások előtt és semmi bajuk nem lett, cserébe hamar megtanulták a szobatisztaságot. A kutyák nem macskák, vagy kakil bent de akkor általában szinte mindenhova, vagy csak kint.
2015. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen pici kutyustól még nem várható el, hogy egyről a kettőre szobatiszta legyen, de jó felé halad, ha már néha a pelenkára jár.

Nekem 2 kutyám is van és teljesen szobatiszták lettek 1-2 hónap alatt. Kutyapelenka + helyhez szoktató spray segítségével és persze ki is vittem őket rendszeresen, és amikor jó helyen végezték a dolgukat megdicsértem őket. Most úgy van nálunk, hogy a kutyapelenka le van rakva, oda pisilnek hajnalban, ha szükséges. Nappal jelzik, ha ki kell menniük és kiviszem őket. Gyakran levinni a legcélszerűbb, úgy gyorsabban lesz szobatiszta és érdemes játszani is vele olyankor, így jó dologhoz fogja kötni a kinti pisilést. Bent eleinte 2-3 pelenka volt lerakva helyhez szoktató spray-vel lefújva különböző helyekre, hogy a kicsik időben odaérhessenek valamelyikhez. Kb. 1,5 hónap múlva elkezdtek ugatni és megkaparták az ajtót, jelezve, hogy ki kell menniük. Ekkor már tovább vissza tudták tartani a pisit és a pelenkák számát is csökkentettük egyre, amit tényleg csak hajnalban használnak már. Egy-két baleset még előfordult ekkor, de pár hét múlva az is megszűnt és azóta sem fordult elő.

A dicséret ne maradjon el soha, ha jó helyre végzi a dolgát. Leszidni nem ajánlom a kutyust, ha bepiszkít, mert azzal csak összezavarodik.

Játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni fog a kiskutya.

A kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, de ahogy idősödik ez változni fog. Egy felnőtt kutya akár egy napnál hosszabb ideig is képes visszatartani a dolgát, bár ez már nem egészséges.

Kitartás és türelem kell hozzá.

2015. júl. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat mikor kivittem mindig mondtam neki, amikor láttam, hogy készül pisilni, hogy "Pisilj!". Utána megdicsértem és gyorsan megtanulta a szó jelentését. Bármikor, ha kiviszem és mondom neki, hogy pisiljen, rögtön megy keresni a megfelelő helyet. Ezzel is lehet segíteni nekik abban, hogy megértsék miért is vannak kint ilyenkor és mit szeretnénk tőlük. Téli estéken pedig hasznos is, mert egyszer szólok neki és rögtön megy is intézni a dolgát. Ugyanez bevált nálunk a "Kakálj!" szóval is. Sokan meglepődtek, mikor látták, hogy parancsszóra megy nálunk ez is.
2015. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyébként mostanában egyre kevesebbet pisil meg kakil be, és ennek nagyon örülök!
2015. júl. 10. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha beírod a keresőbe, h szobatisztaság, megtalálod... egyébként két óránként kéne kivinned, nem négy óránként, persze, h nem bírja tartani.
2015. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!