Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti kutyátok ugatja a kint...

Kerti kutyátok ugatja a kint sétáltatott kutyákat?

Figyelt kérdés

Falun lakom és kb. lincselés hangulat van ha viszem a kutyát. A többi kutya ugat, a gazdáik meg kijönnek a házból és ordibálnak nekik.


Arra lennék kíváncsi, hogy aki sétáltatja a kutyáját rendszeresen, annak a kutyája ugatja a többi kutyát az udvarból, vagy nem figyel rá?

Az enyém nem ugatja, csak ezért kérdezem, hogy a többi azért ugat, mert ennyire ingerszegény környezetben élnek és nem tudják mi van?


2015. júl. 9. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta 2-3x sétáltatom az enyém és igen, ugat a kertben.
2015. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
enyém nem igazán. Megneveltem, amikor még pici volt. Mostanában csak egyet vakkant. Ha esetleg mégis balhé van, kimegyek és elterelem a figyelmét vagy rászólok, helyzettől függően. Persze nekem könnyű, fiatalon hoztam el.
2015. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Mind a 2 kerti kutyánk ugat kegyetlenül. Mondjuk én nem kiabálok rájuk, azért kutya, hogy ugasson.
2015. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutya természetétől függ. A mostani kutyánk megugat minden kutyát, az előző rá se hederített, ha a ház előtt bárki/bármi elment. Amikor mi sétálunk, akkor is vannak kutyák, amik majd szétszedik a kerítést, mások oda se vakkantanak. A gazdik többségét nem izgatja, egyetlen vén pasi van (neki még kutyája sincs), aki mindig őrjöng az ablakban, hogy majd feljelent, amiért sétáltatom a kutyám, és hangzavart csinálok az utcában, vele sosem foglalkoztam, egyik fülemen be, másikon ki. Vannak hülye emberek. Mellesleg 5-6 óra felé szoktunk sétálni, tehát sem az esti, sem a délutáni alvását nemigen zavarjuk meg senkinek.
2015. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor csak simán őrzik a házat és mindent megugatnak...gondolom


Úgy látszik nálunk van csak olyan, hogy mindenki kijön a házból, hogy kussoljon a kutya :D Csak az a gond, hiába szólnak rá, nem hagyják abba. Egyik se, pedig van vagy 10 kutya azon a szakaszon, másfelé meg nem tudok menni.

Titeket nem szokott zavarni, ha őrjöng az utca mikor végigsétáltok rajta?

2015. júl. 9. 18:18
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ugat, de ha felfelé megyünk egy jó kis gyepes helyre, ott luxuspaloták vannak és egy állandóan őrjöngő kis puli. Ez a kutya nem is fontos a gazdájának, szinte mindig átadják a szomszédba, ahol van három másik kutya is. Ha arra megyünk, főleg a puli őrjöng, üvölt. Mire kirohannak, hogy biztos betörő(!) jár. Minden házban van biztonsági rendszer! És velem ordít a nő, hogy minek megyünk arra. Tudtommal közterületen ott járok a kutyámmal, ahol akarok, az én kutyám nem is ugat vissza. Ezért aztán KIZÁRÓLAG este sétálunk és a főút mellett. A vízparton azért nem járunk, mert ott mindenki beszól a másiknak, hogy miért nem sétáltat szabadon! Nekem ezekből lett elegem.
2015. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya ugatni fog ilyen helyzetben. Ez náluk a területről és annak megvédéséről szól. Persze kutyánként és fajtánként eltérő a területvédő ösztön erőssége. Pl. az ÖV-s fajtákban ez túlteng, addig egy retriever nem erre lett tenyésztve.
2015. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt van igazság abban, amire gondolsz, hogy a nem sétáltatott kutyáknak annyira ingerszegény a környezetük, hogy szinte neurotikus szintig bele tudják magukat lovalni egy ilyen helyzetbe.

Egy rendszeresen sétáltatott kutya ilyen szempontból , ha ugat is, általában nem elmeháborodott módon, hanem terület kinyilvánítás szintjéig, és valamivel jobban kontrollálható, bár ez inkább a fegyelmezettség része.


(Már ha az a kontroll nem ordibálást jelent, mert az csak olaj a tűzre.)


Másrészt ez jó példa a "falkán" belüli kommunikációra, (igaz, nem klasszikus falka, de úgy működik)

Ha 10 kutyából 8 nem sétáltatott bekattan, és megállíthatatlanul ugat, akkor a maradék 2 sétáltatott 99%, hogy átveszi azt a hangulatot, és ugyanúgy elkezd ugatni.


Izgatottság, feszültség van a levegőben, és minden ilyenre nagyon érzékenyek. Ha belegondolsz, hogy ez a fajta hangulat, lelkiállapot áramlás a természetes kommunikációjuk alapja, akkor nem csoda, hogy ilyen módon nem tudják leállítani a gazdáik.


Gondold el, van egy ilyen felfokozott hangulat, mindenki izgatott, ideges, meg hangoskodik.


Erre kijön a falkavezér, aki a legfőbb energiaforrás, csak ő tudna elkezdeni nyugalmat árasztani, ami idővel ugyanúgy, majd szét áramlik az egész utcában.

Ehelyett kijön idegenes, és elkezd ordibálni. :)


A kutya pont leszarja, hogy milyen szavakat mond ki, ahhoz túl izgatott, hogy arra figyeljen, ráadásul nyilvánvalóan, a saját természetes "beszéde" elsőbbséget élvez mindenféle érthetetlen, a gazdái által ráerőszakolt szavakkal szemben.


Szóval annyit ért belőle, hogy kijön a gazdi, és nyugodt, hangok nélküli fegyelmezés helyett, idegesen hangoskodik.


És mivel ő a góré, a kutya rátesz még vagy 2 lapáttal, hogy megfeleljen az igényeknek, és még jobban elkezd ugatni. :)


Hogy zavar e?

Leginkább az a sötét, primitív szint zavar, amivel az emberek állatot tartanak, így a 21.században, mikor 2 kattintásra van tőlük minden információ.

Az zavar, hogy nagyképűen azt hiszik, vele született tulajdonságuk, hogy bármilyen állatnak kitalálják az igényeit, és a tartási körülményeit.

Az zavar, hogy tökéletesen meg vannak róla győződve, hogy mindet a lehető legjobban tudnak, és tesznek.

2015. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Napi séta mellett is ugatja a kutyákat, sőt néhányra nagyon őrjöng, pedig sétáról látásból ismerik egymást :D

Ha kertes részen sétálunk, engem nem izgat, hogy ugatnak...addig, amíg nem harapnak ki, nem jutnak ki a telekről

2015. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem régen, hogy a nem sétáltatott kerti kutyák ugatnak csak, de sajnos a mi német juhászunk, (aki minimum 4-5 órát házon kívül tölt (visszük mindenhová magunkkal), rengeteget foglalkozunk vele,)is szinte őrjöng, ha felénk sétáltatnak egy kutyát. Kertvárosban élünk, nem falun, de itt a kutyákat csak kerti dísznek tartják, legtöbben pici kennelben, nehogy letapossák a füvet(:

Ja, és nálunk annyival rosszabb, hogy itt utálják a sétáltatott kutyákat és szidják a fel-lemenőiket is.

Nagyon durva(:

2015. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!