Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg meg kéne válni tőle?

Tényleg meg kéne válni tőle?

Figyelt kérdés

Utcáról "összeszedtünk" egy kinézetre amstaff kutyát.

A baj csak az vele, hogy folyton megmorog mindenkit, azt is, akivel már találkozott, ha nem találkoznak 1 hétig, egyből morog, meg is kapná, ha nem ordítanánk rá egy hatalmasat. Velünk bújós, pusziosztó. Kutyasuliban azt mondták, hogy nem normális, és altatóinjekció az egyetlen megoldás. De nem lehet egy perc nyugtunk se, mert ha jön egy ismerősünk, nem lehet eljátszani, hogy csak úgy vagyunk, mert egyből morog, és tényleg nem csinálnak semmit ezek az emberek. Volt, hogy simogatták a hátát, szépen beszéltek hozzá, és majdnem letépte a fél karját.

Felnőtt, kb. 4-5 éves. De egyébként szanaszét verhette előző gazdája, mert ha leesik egy ropi a földre, 2 métert ugrik ijedtében, de embereknél nem mutat félelmet, hanem feszült, támadó állást.

Már annyi mindent kipróbáltunk, mi lehet a probléma? A gyepmesteren egyből altatnák, mert minden nap kerül oda jópár kutya, és az ilyen egyedeket egyből elaltatják.

Mi viszont nagyon megszerettük, csak kissé nehéz vele az élet. Az előző kutyánk teljesen más volt.

Van valami könyv vagy film vagy valami, ahol részletesen leírják és több oldalról közelítik meg a problémákat, ahol segítséget is kapok. (Ha már a kutyasuliból elüldöztek)..


2015. júl. 11. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menjetek más típusú kutyasuliba!! Ti ezt otthon nem tudjátok megoldani,ide szakember kell,méghozzá sürgősen,mert bármikor lehet ebből baleset!

Házhoz járós kiképző esetleg,sőt az jobb is.

2015. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Másik suli vagy másik magán, házhoz járó segítség. Ezért nagyon nem lenne humánus altatni! Már felelősek vagytok érte, meg kell oldani a problémát!

Nem szabad póráz nélkül sétáltatni akkor is csak sárga kendővel a pórázon. Ha valaki megy hozzátok (mondjuk ez alap kellene, hogy legyen) NEM engedtek hozzá senkit, tessék külön zárni, másik szobába. Nem kell próbálgatni, hogy mikor tépi le valakinek a karját. Nektek nem egy szocializált kutyátok van, ez nem gond, csak tanuljátok meg helyesen kezelni, a balesetetek elkerülése végett. Veletek nincs gondja csak a többi idegennel, ezzel lehet együtt élni és nem is olyan körülményes, ennél sokkal megterhelőbb gonddal is lehet kutyával együtt élni. Ezért altatni, talán azt kellene aki javasolta....

2015. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam, hogy nem a kutyámat kéne altatni, hanem azt, aki úgy üzemeltet kutyasulit, hogy f.ingja nincs a különböző fajták természetéről és ahelyett, hogy beismerné a kudarcát, a kutyára fogja..

másik kiképző nagyon nincs a környéken, buszra pedig nem tudom feltenni, mert hiába a szájkosár, ha az a pár óra kínszenvedés, mire odaérünk, összeesek :D

Magánkiképző lesz de arra gyűjtögetni kell még mert elköltöttem az előző kutyusom sikertelen gyógyítására. (nem, nem az új kutya szedte szét).

Amúgy azt olvastam, hogy ilyenkor nem szabad hátrazárni mert pont rosszabbat váltok ki vele a kutyánál.

2015. júl. 11. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire komoly eset lehet, de én megpróbálkoznék azzal, hogyha jön idegen, akkor szájkosár + póráz rajta. Beinvitálom a vendéget, kutyát csak fognám, s rászólnék, hogyha morogna, a vendégnek megmondanám, hogy ne nézzen rá, ne beszéljen hozzá, s ne is érjen hozzá. Így ülnék le beszélgetni a vendégeimmel. S ezt folyamatosan be kellene tartaniuk a vendégeknek. Persze macerás, de lehet, hogy hosszútávon kifizetődő lenne. Ez ilyen Cesar Millan-es megoldás. Hogyha nem néztél még ilyesmi részeket tőle, akkor én figyelmedbe ajánlanám. Hogyha nem is azért, hogy te egyedül old meg a problémát, de legalább azért, hogy láss egyfajta szemléletet.
2015. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De láttam már, de pl amíg azoknál a kutyáknál bejön ha oldalt megüti/megcsípi a kutyát, az enyém bíztatásnak vesz minden hangos szót vagy oldalba bökést, stb. Pont fordítva. De az a durva, hogy ha nincs senki körülöttünk otthon vagy utcán, póráz nélkül jön, figyel, parancsokat teljesít, de amint van más, ember vagy állat, akkor felspanolja magát. Tiszta kiszámíthatatlan, mert egyik nap játszanak a barátaink vele másik nap meg ok nélkül elkezd morogni..
2015. júl. 11. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha agresszíven lép fel az emberek ellen "majdnem letépte a fél karját" a vendégeteknek, akkor ide egy sima kutyasuli nem lesz elég. :(


Addig is nagyon kell vigyáznotok, mert amint megharap egy embert már nem lesz kérdés: elveszik tőletek a kutyát és altatás lesz a vége.

2015. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De ha készítenék róla videót, csodálkoznátok, mert velünk egyáltalán nem ilyen. Ha rajtam kutyaszagot érez, mert mondjuk barátnőmnél játszottam a kutyával, teljesen depresszióba esik, fél tőlem, bebújik az asztak alá..ha hangosabban rászólok, összegörnyed és várja a verést (előző tulaj bántotta..)

Ha elmegyek egy órára, annyira örül utána nekem, mintha száz éve nem látott volna...ez nem lehet ideggyengeség ugye? Csak bizonytalanság, nem tudja, hogy hogyan kell viselkednie..

Amúgy tiszta fogyatékos, mert imád játszani és mindig örült ha valaki játszott vele, de lassan senki nem mer bejönni, ha szabadon van, pedig tudnának vele játszani..olyan mintha azért lenne mérges, hogy régen jöttek hozzánk..tisztára kiismerhetetlen, velünk semmit nem csinált soha még, ezért is nem értem mi baja van.

2015. júl. 12. 16:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, erre, hogy minket nem morog meg (mert bízik bennünk), a kutyasuliban azt mondták, hogy higgyük el, minket is megölne, ha idegesítenénk, és próbáljuk zaklatni, dobálni, VERNI (!!!), amíg elő nem jön belőle a vadság, és akkor tanítsuk meg, hol a helye..
2015. júl. 12. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer tömörebben, hátha úgy elér az üzenet:

1, A kutyád veszélyes! Ez nem vita téma, ezt nem kell magyarázgatni. Ennek megfelelően tartsátok. Ne engedjétek emberek közelébe póráz nélkül, nincs ha meg de. Nem és kész.

2, Ahol te voltál kutyasuliban, akinél voltál az egy pancser. Nem kell tovább ragozni, tanulj meg tovább lépni rajta. Más megoldás kell.

3, Mindezek ellenére ez nem reménytelen eset, csak végre a megoldásra kellene koncentrálni nem a magyarázkodásra.

2015. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Eljutott hozzám, de azt kérdezés nélkül is meg tudom tenni, hogy az élete nagy részét a kennelben tölti..Viszont nem akarom 10évig ott tartani úgy, hogy se emberrel se állattal nem találkozik, nem viszem sétálni

Póráz nélkül csak akkor van, ha senki nincs a közelben, és ha nem jön láb mellett, akkor visszarakom pórázra. Viszont a póráz is ugyanúgy feszültséget szül, azon is agresszív..

A kérdésemben egyébként arra kértem választ, hogy hogyan változtassak a helyzeten, azon kívül, hogy felkeresek egy másik oktatót. Meg igazából legbelül szeretném megérteni a kutyámat, hogy milyen belső probléma miatt viselkedik így.

2015. júl. 12. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!