Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatnék még a kutyámm...

Mit csinálhatnék még a kutyámmal? Most már kezdem végleg feladni.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tacskókeverék ivartalanított kutyám van.

Kinti-benti kutya, eredetileg lakásban lakik, de nyárra lehozzuk a hétvégi házunkhoz, ahol egy hatalmas birtokon futkoshat, viszont kerítés nincsen, akármerre elmehet.

Az egyetlen gond ezzel, hogy folyton dögöket talál (valószínűleg a mi területünkön kívül), és azokat hurcolássza haza. Rengeteg csontdarabot vettem már el tőle (őz), minden nap legalább hármat, lassan már kezdhetek puzzle-t játszani, épp tegnap hozta haza a fejet... Ezzel nem tudok mit csinálni, és ez a kisebbik gond, mert a csontok több évesek, nincs már szaguk.

Viszont muszáj hogy találjon frissebb hullát is, mert valószínűleg folyton belehempereg, nagyon büdös. Már háromszor megfürdettem egy héten belül, tudom hogy nagyon egészségtelen egy kutyának, de sima vízzel nem jön le. Koboztunk is el tőle frissebb darabkát, abba is belehemperget.

Tegnap fürdettem meg utoljára, mikor ma beengedtem, megint büdösen jött be.

Fogalmam sincs mit kezdhetnék vele. Csak felügyelettel engedjem ki? Az elég nehezen megoldható... Kezdem feladni.



2015. júl. 13. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam bele kötni.

De ha a nyakörv be van állítva rendesen,az használ!!


Ismerősöm vizslájának használt!!Pedig ő is vadász kutya 2 házzal odébb,meg ott a mező. Ugatásgátló nyakörv egy barátnőm keverék kutyájának van,mert a szomszédok már többször feljelentették érdekes neki is használt.

Ezek nagytestűek.


A te tacsi keverékednek meg nem használ? nehezen hiszem el.De hát biztos így van.


De senki nem akart beléd kötni,csak egyszerűen az,hogy hagyod szabadon kóricálni nem épp felelősség teljes.Hiszen bármilyen baj érheti,kutyafalka,vaddisznó,túl messzire merészkedik vagy egy dögből vmilyen betegséget szed össze. Mondjuk nem bele kötés,de az sem túl bizalom gerjesztő,hogy az az erdő tele van döggel!!! Ezt nem kéne jelenteni? lehet vmi betegség végzett velük..


Én azt javaslom,hogy akkor egy hosszú vékony lánc,ha nem tudsz rá figyelni.Így vmelyest szabadon van,de mégsem megy el.Vagy még ami jó,hogy egy jó részen felállítotok oszlopokat meg egy hosszú drótot és akkor arra lánc,egyfajta futó lánccá rakni így nagyobb mozgás tere mintha csak egy fához láncolnátok.

2015. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Tacsikeveréknek nem kellett nyakörv, ő évközben fent van velünk városban, többivel próbáltuk. :) átszaladtak rajta.


Tudom, hogy nem túl felelősségteljes, csak hát a másik kettő nem megy messzire (= birtokon belül marad), őt meg külön nem tudjuk hova tenni, egyedül szerintem nem is maradna meg, ha látja a többieket.

Ma kiautóztam vele a földútig sétálni ott kicsit (nem akartam már egyedül kiengedni), valószínűleg megtaláltam a dögöt, de csak a szagból ítélve, látni nem láttam, a bozót meg túl sűrű volt, így csak így nem akartam bemenni. Holnap összeszedem pár emberemet és megnézzük közelebbről.


Ismételten köszönöm a választ. :)

2015. júl. 13. 22:31
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja azt hittem,hogy rajta próbáltátok és nem használt,mert azt nehezen hittem volna el.

Hát lehet ha össze szeditek a dögöt akkor már nem fog kijárni.


Én még azt javaslom,hogy a tetem helyét ecettel öntsétek le az erős szalagtalanító hatású

2015. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, megtaláltuk, de annyira darabokban van és annyira szét van szórva, hogy sajnos nem tudjuk feltakarítani. Nem tudjuk, mi lehet az, de nylon zacskóba volt csavarva (eredetileg, már széttépdesték a vadak), szóval valószínűleg egy nagyon kedves ember a környékről idehordja a dögeit.

Holnap veszünk meszet és felszórjuk, ennyit tudunk tenni, a bozót miatt elásni sem lehet, meg egyébként két percnél tovább a közelében tartózkodni sem, katasztofális szaga van.

2015. júl. 14. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!