Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülyeség lenne? Mit tehetnénk?

Hülyeség lenne? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Tegnap este beszélgettünk édesanyámmal és szóba került, hogy mennyire sajnálja a kutyánkat, hogy nem lehetnek szép kölykei, mert az örökbefogadási szerződésben az ivartalanítás áll az első tüzelés után. Felvetettem, hogy hátha találunk valami megoldást, vagy valami kant, és találtunk! Na most, a kannal nem is lenne gond, hanem az örökbefogadási papíron aláírtuk, hogy az első tüzelés után pár héttel ivartalanítani kell a kutyát és képet is kell küldeni az ivartalanítás után. Mi viszont nagyon szeretnénk kiskutyákat, de csak 1 almot. Utána pedig szeretnénk ivartalanítani (természetesen kivárunk a kiskutyák születése után 10 hetet). Hülyeség lenne kiskutyákat vállalni már az első tüzelés alkalmával? Ha nem az, akkor hívjuk fel az anno ideiglenes befogadóját és kérdezzük meg, hogy el tudjuk e az ivartalanítást halasztani későbbre? MIT TEHETNÉNK???

2015. júl. 13. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Első tüzelésnél tilos a szukát befedezni!!


A tenyészérettséget 12-14 hónapos korukban érik el. Egy nagy testű kutyát amúgy is csak 2 éves kora után lehet fedezni,amikor kifejlett teljesen mind lelkileg mind fizikailag!!



Mellesleg ne szaporítsatok!! Minek nektek kölyök? azért,hogy 1 meg maradjon és mi lesz a többi 13 -al? mert labi 10-15 kölyköt is szülhet!!


Örökbe fogadtok egy kutyát egy menhelyről és szaporítani akartok?? nem gond,hogy ahonnan hoztátok a kutyátok valószínűleg ő is "csak egyszer szüljön alomból" van?

2015. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Ééééés most leszek köcsög, és küldöm a kérdést a retrievermentőknek...
2015. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem kis hülyeség lenne.

Egyrészt, első tüzelésnél a kutya még kamasz, baromira nem lenne egészséges elletni ilyen fiatalon. Másrészt, minek nektek egy rakás újabb kölyök? Ha szeretnétek még 6-8-10 kutyát, és kapacitásotok is van rá, tele vannak a menhelyek, lehet még örökbe fogadni. Felesleges újabb kutyákat gyártani, amikor így is rengeteg rossz sorsú kutya van.

Miért szeretnétek kiskutyákat? El tudtok tartani akár tizenvalahány kutyát? Tudnátok felelősséget vállalni az összesért életük végéig? Miért akartok a befogadott kutyátoknak rosszat? Neki nem lenne öröm, ha ellene, kölyköt nevelve, és káros hatással lenne az egészségére. Akár bele is halhat az ellésbe.

Mit tehetnétek? Felejtsétek el a szaporítást, semmi előnye, csak hátránya. Nem is értem, miért akarjátok? Ha mindenáron kiskutyákat akartok még, fogadjatok be menhelyről olyanokat, akik már megszülettek és kidobták őket... van sok.

2015. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

1.Első tüzelésnél felelős állattartó nem pároztat.

2.Felelős állattartó nem gyárt keverék kutyákat (igen, keveréket, törzskönyv nélkül ugyanis minden kutya keveréknek számít)

3.Felelős állattartó nem gyárt le egy alomnyi kölyköt azért, hogy egyet megtartson a többit pedig a sorsára hagyja (gondolom nem fogod ellenőrizni, hogy hova kerülnek. Ha mégis szeretnéd ellenőrizni erre lehetőséged sem lesz)

4. Felelős állattartó nem gyárt azért kutyákat, hogy az állatmenhelyeket megtöltse velük. Ha azt hiszed, hogy minden kölyöknek jó gazdát találsz, akkor nagyon tévedsz. Itt a gyk-n is számtalan olyan történet van, amikor a barátok, rokonok szépen sorban időhiányra, pénzhiányra, nem alkalmas időpontra hivatkozva sorba lemondják a lefoglalt kutyákat és a szaporító itt kérdezget minket, hogy mi legyen a kicsikkel.

5. Aláírtál egy szerződést, tehát jogi felelősséggel is tartozol, a másik szerződő fél simán pert akaszthat a nyakadba, visszaveheti az általatok annyira imádott kutyát szerződésszegésre hivatkozva.

6. SZÉGYELLD MAGAD!

2015. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 gyevickie ***** válasza:
93%

Először is. A kutya ivarérettsége nem esik egybe a tenyészérettségével. Tüzelni kb. 6-7 hónaposan fog először, de ekkor se fizikailag, se "szellemileg" nem elég érett. Tenyésztésbe vonni a kutyát 2-2,5 éves kora körül szoktak, mármint az igazi tenyésztők. Gondolom te se szerettél volna 8-10 évesen szülni (már ha lány vagy). A kutyának nem élvezet az anyaság, hanem az ösztönök diktálta fajfenntartó kötelesség.


Másodszor. A befogadott kutyád valószínűleg keverék. Miért akarsz még több keverék kutyát adni az utcának, nem megfelelő gazdáknak? Mert az kizárt, hogy szuper jó gazdát találjatok mindnek. Nem láttad a menhelyen hány kutya él, sok helyen sínylődik az ilyen jaj csak 1 almot gondolatok miatt?


Harmadszor. Egy jó kan megtalálásához kellenek orvosi szűrések. Nem ad-e át örökletes betegséget, nemi betegséget, herpesz vírust stb.? Ugyanez a te kutyádra is érvényes. Ezek a szűrések több tízezer forintosak és szerintem ha keverék kutyával állítasz oda az orvosok ki lesznek akadva.


Negyedszer. Anyukád tudja hány forint egy alom kiskutya normális, felelős felnevelése? A féreghajtás, bolhairtás 2 hetes kortól, a prémium kutyatáp, a chip, a kezdő oltások... És ha komplikált az ellés, akkor az sos orvosi segítség sem 2 Ft.


Ötödször. Amire készülsz az szerződésszegés. Visszavehetik a kutyát, ha a tudomásukra jut és jogi útra is terelhetik a dolgot. Aláírtad a szerződést + az állatvédelmi törvényben is benne van, hogy a nem tenyészcéllal tartott állatot ivartalanítani kell. Márpedig a "jaj de cuki a kiskutya", az nem tenyésztési cél.


Felelősen döntöttél, mikor befogadtátok a kutyát, akkor tarts is ki a felelős döntés mellett. Ha csak nem vagytok 5 évesek anyukáddal, akkor ezt megértitek.

Felhívhatod az ideiglenesét is, szerintem dettó ugyanezt fogja elmondani, de nem biztos, hogy ilyen kulturáltan.

2015. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jólvan, oké, megértettem. Ivartalaníttatjuk a kutyát, csak ne harapjátok már le a fejemet. Csak kérdeztem. Köszi a válaszokat!
2015. júl. 13. 14:29
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
El akarjátok venni a gyerekkorát szerencsétlen kutyának az anyasággal? Vicces dolog lenne neked is 10 évesen szülni, csak meg anyukád úgy szeretne már nagymama lenni? Felejtsétek el. Ha kölyköket akartok, látogassatok vissza a menhelyre, lesz ott ezer kölyök, imádni fognak titeket, ha hazaviszitek őket ideiglenesbe, amíg gazdára nem találnak.
2015. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1. Csak megkérdeztem.

2. MIÉRT KELL JELENTENI A FAJTAMENTŐKNEK? Normális az ilyen ember, aki ilyen hülyeséget csinál? Kölyökkutya szegény, és nagyon sír, ha nem vagyok ott, nagyon szeretjük egymást. Nem az lenne állatkínzás, ha te megválasztanád a gazdájától???

3. A kutyusom még nem is ivarérett, éppen ezért előre szerettem volna tudni, hogy ezt szabad-e vagy nem.

4. OLVASTAM VALAHOL AZT, HOGY AZ ELSŐ TÜZELÉSNÉL FEDEZTETTE. Ezzel az üzenettel szerettem volna megérdeklődni azt is, hogy ezt szabad-e egyáltalán?

5. SZAPORÍTÓÓ?? EGY ALOMRÓL VOLT SZÓ, TÖBBRŐL EGYÁLTALÁN NEM! Pláne, hogy még azt is hangsúlyoztam, hogy UTÁNA IVARTALANÍTTATNÁNK.

6. MIÉRT SZÉGYELLJEM MAGAM? Meg mertem kérdezni valamit?!


Figyeljetek, én csak megkérdeztem valamit. Borzasztóan rosszul esett amit írtatok, a fajtamentős meg pláne. Ez már baromi nagy szemétség. Megkérdeztem valamit, csakhogy tudjam rá a választ. A kutyám még nem is ivarérett, kb 4 hónap múlva lesz az. Lehet, hogy nagy hülyeséget írtam, csak legalább kulturáltként és érdeklődőként kezelnétek a kérdezőt, nem pedig lehordanátok és megfenyegetnétek. Vártam volna egy kulturált választ, pl: "Hogy ezt felejtsd el, nehogy ilyenbe belemenj" vagy "Ezt nem szabad. Ivartalanítsd a kutyádat és semmiképpen se fedeztesd be az első tüzelésénél". De úgy látom, csalódnom kellett. A kutyám még nem is ivarérett, csak meg mertem kérdezni a dolgot.

2015. júl. 13. 15:08
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha megegyeztetek, hogy ivartalanítás lesz, akkor legyen is.

Nézzetek szét a neten, nézzetek szét a menhelyek megint telítve vannak, kölykökkel is.

NE legyetek ilyen önzőek, hogy "csak egy almot"!

Nem!

Aranyosak a kicsik, ez igaz, de óriási felelőtlenség ha ezt meglépitek.


Ivartalanítsátok, kérlek.

2015. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Te legalább kulturáltan írsz az embernek! :)
2015. júl. 13. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!