Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenség lenne így...

Felelőtlenség lenne így kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát kihozni menhelyről, de valami nagyobb kutyára gondoltam. Panelba pedig nem igazán lenne szerencsés, illetve a munkabeosztásom miatt sem lenne szerencsés.

Nemrég felmerült, hogy esetleg megvennénk az egyik környéken lévő eladó telket. Nem lakni, csak hétvégi háznak, illetva napközben ott lenni. Csupán egy 20 nm-es ház van rajta+pince és padlás.

Arra gondoltam, hogy amikor dolgozom (24 órába), akkor a kutya ott lenne a telken, illetve éjszakánként.

Amikor időm engedné itt lenne velem a lakásba, vinném sétálni ahogy időm engedné.

A telken tényleg csak akkor maradna egyedül, ha dolgozom, illetve éjjelente....


2015. júl. 14. 13:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem felelõtlenség lenne.

Akkor legyen kutyád, ha van rá megfelelõ idõd. ha 24 órákat dolgozol, akkor az semmiképp nem elegendõ idõ.


Az nem elég egy kutyának, hogy szaladgál a kertben, minden nap meg kell sétáltatni, foglalkozni vele, rendszeresen magára hagyni egy egész napra nem felelõs állattartás. Arról nem is beszélve, hogy addig senki nem etetné.

2015. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom várj még vele. 24 óra nagyon sok egy kutyának egyedül, hiába lenne kert. Ők társasági lények. Mozgásra van szükségük, még a lustább kutyusoknak is. Etetni kell, foglalkozni vele, tanítani.

Én is szeretnék kutyust, de sajnos még nem lehet, mert tudom, hogy nem lenne rá elég időm.

Szóval várj még vele.

Menhelyen sajnos mindig lesznek kutyusok, nem maradsz le semmiről. :)

2015. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az etetés természetesen mindennap meglenne oldva.

24 órát pedig csak minden negyedik nap dolgozom....

2015. júl. 14. 13:21
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Minden 4. nap magára hagyni a kutyát egész napra nagyon helyetelen dolog lenne.

Ha kutyát tartasz nincs olyan, hogy elviszem sétálni, majd ahogy idõm engedi.

Vagy van idõd és minden nap megsétáltatod (ha kert van akkor is legalább napi egyszer, ha panel akkor naponta többször is és nem csak 10 percekre), minden egyes nap foglalkozol vele, vagy nem elég az idõ, ha ezek nem férnek bele, akkor meg egyelõre még nem való neked kutya.

2015. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Na jó akkor az én véleményem. Ha minden 4. nap lenne 24 órát egyedül, de amúgy meg amikor otthon vagy, foglalkozol vele, akkor még mindig sokkal, de sokkal jobb dolga lenne egy menhelyről kihozott kutyának, mint a menhelyen szenvedni. Úgyhogy ha így be tudod vállalni, és foglalkozni is tudnál vele, plusz rendszeresen sétáltatni, akkor nyugodtan. De mindenképp valami erősebb idegzetű, nem félős kutyát válassz, és nem fog kibukni ezen, hiszen marhára jót teszel azzal, hogy kihozod a börtönből!
2015. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Messzemenően az utolsóval értek egyet.

1. Írtad, az etetést megoldod.

2. Ha 24 órázol, az egyben azt is jelenti, hogy máskor meg több időd van.

3. A mi kutyánk a kertben élte le az életét, mert alighogy megvettük, a szüleim egyik ismerőse meghalt, mikor kutyasétáltatás közben a ő kutyájára rátámadt egy másik, és megpróbálta őket szétválasztani, azok meg őt marcangolták szét. Attól kezdve nálunk nem volt napirenden a séta... Akkor, gyerekként természetesen meg sem fordult a fejemben, hogy szüleim rosszat tennének ezzel (bár rettenetesen sajnáltam, hogy nem vihetem el), de utólag sem gondolom azt, hogy jaj, de rossz dolga lett volna nálunk annak a kutyának...

2015. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok vele, hogy még így is jobb sorsa lenne, mint a menhelyen egy kis ketrecbe zárva.

Én sem örülök neki, hogy kiesik minden negyedik nap, de amikor otthon vagyok, akkor viszont sokat tudnék foglalkozni vele, sétálni....

2015. júl. 14. 17:48
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen igen. Más lenne, ha azt írtad volna, hogy pici kölyköt akarsz venni. De menhelyről, szoval még ha menhelyi növendék lenne is, akkor is össze teheti a mancsait, hogy kihoztad. De mondom, azért a kiegyensúlyozottságra figyelj. Ha egy kutya ott a menhelyen nyugodtnak tűnik, akkor tuti jó az idegrendszere.
2015. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igazából már megvan melyik kutyát szeretném kihozni.

Egy 2011-es születésű keverék. Bár, sosem tudtam, hogy hogyan tudják évre pontosan megállapítani a kutya korát ilyen esetben, de ha ők mondják, akkor elhiszem.... :)

2015. júl. 14. 18:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya bírja a kiszámítahatlan életmódot.Jó stabil idegrendszer kell hozzá.Īgy nagy lutri kihozni egy kutyát.
2015. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!