Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenség lenne így...

Felelőtlenség lenne így kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát kihozni menhelyről, de valami nagyobb kutyára gondoltam. Panelba pedig nem igazán lenne szerencsés, illetve a munkabeosztásom miatt sem lenne szerencsés.

Nemrég felmerült, hogy esetleg megvennénk az egyik környéken lévő eladó telket. Nem lakni, csak hétvégi háznak, illetva napközben ott lenni. Csupán egy 20 nm-es ház van rajta+pince és padlás.

Arra gondoltam, hogy amikor dolgozom (24 órába), akkor a kutya ott lenne a telken, illetve éjszakánként.

Amikor időm engedné itt lenne velem a lakásba, vinném sétálni ahogy időm engedné.

A telken tényleg csak akkor maradna egyedül, ha dolgozom, illetve éjjelente....


2015. júl. 14. 13:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szerintem a menhelyen is elég kiszámíthatatlanok a körülmények.

Főleg, ha a gazdajelöltek megjelennek a kenneleknél. Vagy őket viszik haza, vagy nem.

De lehet ez egyszerű sétáltatásnál is, amikor önkéntesek kicsit kiviszik őket. Vagy mennek, vagy nem.... Illetve az egész ottani életük elég stresszes szerintem....

2015. júl. 15. 09:41
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért így már más, ahogy másodszorra fogalmaztad meg a helyzetet. Nem mindegy, hogy "24 órákat dolgozom és majd ahogy engedi idõm elviszem sétálni, ha nálam van" vagy hogy "csak minden 4. napon 24 órázok, de amúgy sokat vinném sétáltatni".

Utóbbi esetben valóban jobb neki, mint a menhelyen, de azt tényleg nagyon meg kell figyelni milyen idegrendszerū a kutyus. Oké, hogy a menhelyen sem jó és szabályszerū az élet, de arra kell törekedni, hogy ha már nálad van minden a lehetõ legtökéletesebb legyen. Sok kutya érzékeny erre, mások nem, ez személyiségfüggõ.

Az én kutyám valószínūleg teljes letargiába esne ha egész napra magára hagynám.

2015. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ilyen szituban szerintem is nyugodtan hozz ki egy NYUGODT kutyát, főleg, hogy már nem egész fiatal! Elég esélytelen egy 4 éves kutya :(

Próbáld úgy időzíteni, hogy több időd legyen rá az első napokban. Legyél vele minél többet a telken ez idő alatt, hogy szokja a helyet és Téged.

Aztán később, ha már jó a kapcsolatotok, meg lehet próbálni, hogy 1-1 éjszakára felviszed a panelba ;) Ha a kutya alkalmazkodó és jól nevelt, el fogja fogadni, hogy egyszer-egyszer a telken, máskor pedig a panelban alszik...tapasztalat!

2015. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igen én is azt tanácsolom, hogy eleinte legyetek többet együtt, pl ha tudod, vegyél ki egy hét szabit, vagy legalább amennyit tudsz, és így elkezd hamarabb kötődni. Nagyon hálásak tudnak lenni. És légyszi, ha kihoztad a szerencsés nyertest, mutasd meg fotón!!! :D:D:D
2015. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Van most több, 4 év körüli is.

Egyelőre kettőt néztem ki, az egyikkel (Kés) már volt is szerencsém pár órát eltölteni, amikor kivittem sétálni, játszani.

Őket néztem, most ők a legesélyesebbek nálam :


Forest egy 2011-es születésű rottweiler, ivartalanított kan. Március közepe óta van nálunk. Amikor bekerült, a lánc bele volt nőve a nyakába, úgy kellett kioperálni onnan. Forest ennek ellenére bízik az emberekben: kedves, figyelmes kutya. Szerető gazdit keresünk a számára is.

Kép róla :


[link]



Kés egy 2011-es születésű ivartalanított kan. A Munkácsy Mihály utcában találták decemberben. Kissé tartózkodó, kedves kutya, más kutyákkal is jól kijön.


Képen : [link]

2015. júl. 15. 15:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyem meg, hasonló az izlésünk! Nagyon szépek! Én is az ilyen kockafejűeket szeretem. Bár a rotit erősen fel kellene hízlalni még.
2015. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, ráférne még jópár plusz kiló.

Bár, őt élőben még nem láttam, de gondolom túl sokat nem hízhatott a menhelyen.

A másikat volt már szerencsém kivinni, rajta is elférne még egy kis plusz.

Na, de azt már megoldjuk, csak jöjjön össze :)

2015. júl. 15. 18:44
 18/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csuda szépek!!!

Melyik menhely?

2015. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Pécsett a Misina :


[link]

2015. júl. 15. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!