Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A stafford gyerekbarát kutya?

A stafford gyerekbarát kutya?

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 13:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő idegrendszerű, jól nevelt, megbízható tenyészetből származik akkor nem lehet gondja a gyerekekkel. Amstaffot tartok, imádja a gyerekeket. Természetesen jó szocializáció mellett.
2015. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Teljesen, csak a neveléstől függ
2015. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ígyvan, nevelésen múlik. Én is ismerek olyan családot, ahol amstaff van, két kicsi gyerek mellett.
2015. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Azok! Garantáltan ha kiskorától gyerekek között van, nyúzzák, játszanak vele, akkor úgy szokik. Nekem szuka kutyám van ebből a fajtából, úgy nyúztuk ahogy akartuk pár évvel ezelőtt, persze a normális kereteken belül. Nagyon szelíd mindenkivel, soha egy rossz mozdulata nem volt.
2015. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Csak ha jó helyről van. Nekem van egy mentett, szaporítós, útálja a gyerekeket...
2015. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Nem igazán, lévén harcikutya. De, mint azt mindenki írta, csak nevelés kérdése. Nekem volt egy, de az még a macskát sem bántotta, mert nem hagytam neki. Együtt aludtak a konyhában.

Ugyanakkor figyelembe kell venni az állat ösztöneit. Ha valamit valamiért zsákmánynak tekint, fenyegetésnek érez, vagy úgy érzi, hogy az valamiben konkurense (pl. akár a gazda szeretetében, vagy a falka-hierarchiában), akkortámad. Végülis erre tenyésztették ki.

Azt javaslom, hogy a gyereket semmiképpen ne hagyjátok egyedül a kutyával, amíg négykézláb jár, de még jobb, ha addig,amíg nem képes irányítani (legalább elküldeni). És ne csak a kutyát tanítsátok meg a gyerek elfogadására, hanem a gyereket is a kutyáéra, és amint képes rá, hogy megértse, arra is, hogy hogyan irányíthatja a kutyát.

2015. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ja "harcikutya", amit még annó arra használtak hogy más KUTYÁKKAL harcoltattak.. Nincs olyan hogy harcikutya.


Szeretem ezt amikor rácsapják erre a fajtára hogy harcikutya aztán le van tudva, különös bánásmódot igényel mert egy vérengző fenevad ha valami nem tetszik neki. Arról már senki sem beszél, hogy statisztikai adatok alapján több fajta is megelőzi emberekre való támadás/agresszió terén.

2015. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Harci kutya azért mert KUTYÁK ellen lett harcoltatva de az emberrel igen jó viszonyt ápolt mert ha le kellett állítani a harcot akkor kellett hogy a gazda tudjon hatni rá szóval..

De egyébként harci kutya a német juhász vagy roti is mert azt pl ember ellen szokták uszítani (őrző-védő)..

De itt egy érdekesség : " A XX. század elején Amerikában a pit bull terriereket dajka kutyának is hívták, mert figyelmesek és türelmesek a gyerekekkel. Ha valaki biztonságban akarta tudni a

gyerekeit, ezt a hűséges, gazdáit védelmező fajtát választotta őrzőnek. Nem a fajta problémás, hanem a gazdi!"

2015. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Az előttem íróknak:

Mint írtam, volt staffordom, és annál kevésbé "harci" kutyát keveset láttam. Egy pincsi is agresszívabb volt nála. De ez nevelés és nem ösztön kérdése volt.

Ennek ellenére tudomásul kell vennünk, hogy ezeknek az állatoknak bizonyos ösztöneit és reflexeit módosították a tenyésztés során. Igen, ezeket elsősorban a fajársakkal szemben és igen, a felerősített agresszivitás miatt tenyésztési szempont volt az embernek való feltétlen engedelmesség, és a hozzá való végtelen hűség és loyalitás.

De itt nem a kutya örökségéről van szó, hanem a gazda kutya-ismeretéről. A legártatlanabbnak látszó öleb is megveszekedett dúvadként viselkedhet, akár a gazdájával szemben is, ha elrontják a nevelését. Nem hagyatkozhatunk csupán a kutyánk genetikájára és ösztöneire (a védő ösztönre gondolok). Egy kutya tényleg mindenre képes a gazdája kedvéért, ha olyan vele a viszony, amibe a gazda is beletette, amit kell és nem csak a kutyájától várja el, hogy "jókutya" legyen. Tapasztalataim szerint több ilyen gazda van, mint olyan, aki legalább a saját kutyájához ért. Elég átnézni ennek a topicnak a kérdéseit.

És még valami. Nem ismerem a kérdezőt, így nem tudom, hogy hogyan nevelte és mennyire ismeri a kutyáját vagy általában a kutyákat. A stafford és a többi "harcikutya" (akár beletaposok a commentelők lelkébe, akár nem) igenis veszélyes lehet, ha rosszul nevelik. A legnehezebb ezeknek a fajtáknak a helyes nevelése, nem is ajánlanék ilyet senkinek első kutyaként.

Mivel nem tudok semmit se a kutyusról se a gazdáról, ezért felelőtlenség lett volna olyat írni, hogy "ó, rakd csak bele nyugodtan a gyereket a kutya szájába, úgyse rágja meg". A helyes válasz szerintem továbbra is az, hogy


a/ tanítsd meg a gyerekedet a kutyáddal bánni, és

b/ amíg nem alakul ki az állat és gyerek között, a megfelelő kapcsolat, ne hagyd őket egyedül (mert nem csak a gyereket kell megvédeni a kutyától,henem a kutyát is a gyerektől!)


Higgyétek el, tudom! Az öt kutyám mellett két gyermeket is felneveltem. Bevallom, a kutyáim jobban sikerültek :)

2015. júl. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát, nem csak a fajta fanjainak kellene ide írniuk....

Halló, ébresztő, egy harci kutyáról van szó, akiknél igen gyakori a főleg gyerekek, és idős emberek ellen irányuló súlyos, nem ritkán halálos támadás!!!! Én sosem tzenném ki ilyen veszélynek a gyerekeimet. Hat év alatti gyereket amúgy sem szabad magára hagyni még normális kutyával sem.

Nem érdekel, hogy a világon van pár jó ellenpélda, de megszámolhatatlan halálos, vagy élete végéig megnyomorított, torz szétcincált arcú gyerek is van, aki pont ilyen saját kutyák áldozatává vált a saját udvaron vagy kertben.

Hogy mennyi *e szülő van, hihetelen...Én sose tennék ilyet,

de amúgymeg mindenki azt csinál amit akar.

De tudd, hogy ha a kutyád széttépi vagy megtámadja a gyerekedet, börtönbe is kerülhetsz gondatlanságért.

Ha meg harci típusú kutya, akkor egészen biztosan elítélnek érte.

2015. júl. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!