Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A stafford gyerekbarát kutya?

A stafford gyerekbarát kutya?

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 13:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
És ezeket az információkat honnan meríted, hogy az ilyen típusú kutyák támadnak idősekre meg gyerekekre? Na csak nem a híradóból? :)
2015. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Az olyan staffordot aki agressziót mutat az emberek felé, kizárják a tenyésztésből.

Staffordom van, szóval elég elfogult vagyok a fajtával szemben, de a kutyám miatt ismerem a környék összes kutyáját is.

Mivel elég divatos ez a fajta, több stafford bull, és pit is van a környékünkön és kivétel nélkül elmondhatom mindegyikről, hogy akár a fülét, farkát is huzigálhatná egy gyerek, akkor is birkatürelemmel hagyná.

Van a szomszédban egy olyan mentett pit akit csak pórázon sétáltat a gazdája, mert az összes kutyára menne rá, de a 2 éves lányom akármikor odamegy hozzá, képen nyalja, elveheti a szájából a játékot, az meg csak farok csóválva nézi és várja, mikor kapja vissza.

A mi staffordunk 3 éves volt mikor született a lányunk, előtte persze próbáltam gyerekekhez is szocializálni, de a családban, ismerősi körben nem volt gyerek, így nem nagyon volt közvetlen kapcsolata picikkel.

Mégis sokkal nagyobb türelme van a gyerekhez, mint néha nekem :)))

A mi kutyánk nagyon játékirigy sajnos, ha más kutya el akarná venni a labdáját, egyből rámorrant.

De a gyerek, vagy mi természetesen akármikor kivehetjük a szájából is, belenyúlhatunk a táljába, akár még csomót is köthetnénk a farkára, akkor is cak bámulna, hogy ez most mi a fene :)

Tehát a kérdésre a válasz igen, megfelelő gazda mellett a stafford gyerekbarát kutya.

De ahogy bármely más fajtát is, ezt is el lehet rontani következetlen neveléssel.

Ismerek pl. agresszív golden retrievert, pedig ugye arról meg azt szokás mondani, hogy nyugodt, barátságos kutya.

2015. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Kelemen Kabátban válasza:
A stafford az egyetlen olyan kutya, amely behatolókkal kegyetlen, ugyanakkor családtagokhoz gyengédebb mint némelyik szülő a gyermekéhez.Nekem 4 gyermekem nútt fel mellettük, és már a babakocsit is híven őrizték annó....A kutya intelligenciája nagymértékben függ a gazdi IQ-jától, de ez a fajta alapvetően intelligens fajta, és még sosem támadt gazdára, illetve családtagra,mint a németjuhász, komondor,dobbermann,vagy a roti.Ezen fa teljesség igénye nélkül felsorolt fajták évente több ember, illetve gyerek halálát okozzák,bár nagyrészük nem szerepel a híradókban.Tehát a válasz, jobb helyen nem lehet gyermeked, mint egy staffi védelme alatt!!!
2015. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A kérdésed vitára ad okot, de ezt láttad az előző válaszokban! Ezeket ugyan végig olvastam, de mindenki harci kutyáról meg nevelésről beszél! De: a legfontosabb tényező nem hangzott el, miszerint: terrier (vagyis a nevelés inkább alkalmassági kérdés a gazdi részéről!)! Olvass utána a dolognak, hogy hogyan kell nevelni és nem lesz baj! A legegyszerűbb rávágni, hogy harci kutya, de valójában csak egy terrier, amelyik fajta különleges nevelést kíván! Bocsi, de a Foxi is csak egy terrier, csak kisebb, ezért nem félnek tőle, de ez is ugyanolyan veszélyes lehet alkalmatlan kezekben! Szóval fontos a nevelés, de egy terrier esetében, inkább szakértőt kérdezz a képzéséről, neveléséről (ne tenyésztőt, hanem kutyakiképzőt!) és a rád váró feladatok fényében, dönts, hogy alkalmas vagy-e rá! Mert szerintem harci kutyának az elvadított, antiszociális kutyákat kell nevezni, ami csak a gazdájuk felelőtlenségének a következménye!
2015. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a staffok ellen, de egy foxterriernek pont nincs szájzára, míg ha egy staff szájzárat kap, tegyük fel egy élőlényen, akkor az áldozat hosszasan kínlódik, mire feszítőfával felfeszítik a staff száját..míg egy foxterrier max akkorát harap, hogy vérezni kezd a felület..nagyon nem mindegy. Ahogyan egy foxit fogom és lerúgok (HA KELL!!), míg egy pittet nem lehet csak úgy arrébb lökni, ha izmos és elborult agyú..mivel a végsőkig nem adja fel, ez bele van kódolva

Nyilván kevés ilyen kutya rohangál Magyarországon az utcán felügyelet nélkül, de sajnos a putrikból folyamatosam ilyenek kerülnek elö..

2015. júl. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Döntsd már el akkor hogy pitről vagy staffról beszélsz...


Ráadásul olyan hogy szájzár nem létezik.. Max nincs megnevelve hogy bármilyen körülmények között eresszen.. Hihetetlen erősen tud fogni egy staff, erre ráhúzzák a laikusok hogy húú szájzáras a fajta. Érdekes, az enyém úgy tud szorítani hogy ember ki nem veszi a rongyot/bőrt stb a szájából, de vezényszóra bármit elenged.

2015. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

staff=pit

Ezt mindenki tudja, mivel az első amstaff pitbullként látta meg a napvilágot. A különbség legfeljebb annyi, hogy az amstaffot jobban körül lehet írni, megvan a szabvány méret stb..

2015. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2015. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azon kívül hogy bulltípusúak nem sok hasonlóság van. Nem azokat a piteket kell nézni amiket vásárokban dobálnak meg a Józsi occsójé szerzi, hanem a rendes papíros sport piteket.
2015. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom, hogy mi nem világos azon a tényen, hogy az első staffordshire terrier, tehát az összes staffordshire terrier őse PITBULL-ként látta meg a napvilágot.. aztán törzskönyvezték és elnevezték staffordshire terriernek :) na mindegy..biztos jobban tudod a staff hitelesítőjétől:)
2015. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!