Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat (ijeszt) meg...

Miért ugat (ijeszt) meg ismeretlen embereket (felnőtt és gyerek) a 1,5 éves, jól szocializált, mindenkit imádó kutyám? Olyanokat is, akiket beengedek a kertbe. Kisregény lentebb.

Figyelt kérdés

Látszik, hogy nem akar támadni, de eddig nem csinálta, nem értem, mi történik. Bizonytalannak tűnik.

A lányom szülinapi buliját tartottuk, 11, max. 7 éves gyerek volt. Persze sikítoztak, rohangáltak, medencéztek, de nem az udvaron, ahol a kutyák vannak, hanem a kertben. De amikor mentek normálisan a ház és a kert között, akkor eléjük állt ez a hülye, ugatta őket, csóvált és hol elugrott, hol közelebb ugrott. Igazából egyik gyerek sem ijedt meg, nem pánikolt senki, csak nem értettük. Sosem voltak a gyerekek felügyelet nélkül, mindig ott volt több felnőtt, tehát nem zaklatták a kutyákat.

Megzavarhatta a nagy zsivaj és hogy senki sem foglalkozott vele?

Egyértelműen semmi agresszivitás nem volt benne, de azért ciki volt, főleg, hogy több felnőtt és gyerek is találkozott már vele, nem volt mindenki ismeretlen.


2015. júl. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ijesztgetés. Ha még esetleg meg is hajolt némileg akkor ez egyértelműen a játékra hívás jele.
2015. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy egyetértek az előttem szólóval, meg kell jegyeznem, hogy nem mindegy, hogy "kutya" vagy "kutyák" és, hogy milyen fajta? Láncon van, vagy szabadon? stb.

Ha ezeket tudhatnám, jobban meg lehetne érteni a viselkedését, de így látatlanban az a legvalószínűbb magyarázat, amit az első válaszadó adott.Megérdemel egy zöld pacsit.


P.S. A kutyád nem "hülye". Csak engedelmekedik az ösztöneinek és a vágyainak. Te sem vagy "hülye", ha akarsz valamit, és azt kimondod. A kutya csak ugatni tud és "testbeszéddel" kommunikálni. Tiszteld a kutyádat, mert ő is tisztel téged!

2015. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Két kutyánk van, de az egyik egy vén róka, ő ha veszi a fáradságot, hogy felkeljen, akkor is csak simit kunyerál.

Még csak nyakörv sincs rajtuk, sose voltak láncon.


A "hülye" szót gyakran használjuk rájuk, szeretetből, ez mondjuk nem jött le az írásomból. Ugyanúgy, ahogy a vén bugrist az öregre és az elmeroggyantat a fiatalra. Gondolom más sem csak utyuliputyulinak becézi a kutyáját.

Tiszteljük a kutyáinkat, foglalkozunk velük, szeretjük őket és mindent magadunk nekik.


Nem hajol meg, csak pattog, mint a bolha.

Egyébként egy amstaff, ronda, mély hanggal, ránézésre még ijesztő is, amit csinál.

2015. júl. 18. 15:16
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Valószínűleg csak a "kis" jelző maradt el a "hülye" elől ahhoz, hogy értsük a tréfát. Emiatt ne szabadkozz, biztos vagyok benne, hogy szeretitek a kutyáitokat és jól bántok velük, ha ennyire érteni akarod a kutyádat.


Ami engem illet, én szeretem az ilyen boxer-forma kutyákat és egyáltalában nem tartom csúnyának a amstaffot. Gyerekkoromban a legjobb kutyabarátom Lily, egy boxer szuka volt, és staffordom is volt.


Bár tudom, hogy sokmindent belekevertek még a boxerbe, mielőtt amstaff lett, biztos örökölt néhány viselkedésmintát boxer-őseitől. A boxerek leginkább ágaskodással, előre- és visszafutással hívnak játékba. A hátukat nem görbítik, nem eresztik le mellkasukat előre nyújtott melső lábakkal. Ez utóbbi póz ugyanakkor játék _közben_ elég jellegzetes, de ezt a testtartást a gyors irányváltáshoz, vagy eliramodáshoz használja, mint a rajtgépról induló futók. Tehát ennek hiánya még nem jelent agressziót.

Ha szűk a hely, az eliramodás-visszafutás könnyen redukálódhat ugrándozássá. Ezért a legvalószínűbb továbbra is az, hogy - mint azt az első válaszadó is írta -, a kis elmeroggyant csak játszani akart.

A másik lehetőség sem ilyesztőbb. Elképzelhető, az is, hogy csak kíváncsi volt. A kutyák általában számukra ismeretlen vagy érthetetlen helyzetekben ugatnak és látszat-támadásokat produkálnak, hogy reakciót váltsnak ki és felmérjék a helyzetet. Ilyenkor farok csóválással jelzik, hogy nem gondolják komolyan. Ez persze egy csonkolt farkú kutyánál, mint a boxer, kicsit nehézkes, ezért egész hátsótestét riszálja, amint ezt már biztos számtalanszor láttátok, amikor benneteket üdvözölt.

2015. júl. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az "ilyesztőbb"-bet természetesen pontos "j"-vel írják, tehát "ijesztőbb". Bocsánat.
2015. júl. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!