Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek egy kutyat! Tapaszta...

Szeretnek egy kutyat! Tapasztalatok a fajtarol?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy kutyat sok fajtan gondolkoztam de ami megregadt az a labrador, golen retriever, boxer, afrikai oroszlan kutya, husjy, border collie. Tudom ezek nem kis ternertu kutyak. Apa tacskot szeretne. Tudnatok irni a kutyakrol tapasztalatokat.

-Hogyan viselkedik kozossegben mas kutyakkal?

-Hogyan viselkedik emberekkel, gyerekekkel.

-Milyen nagy a mozgasigenyuk?

-Mennyit kell etetni egy nap?

-Hogyan viseli az egyedulletet?

-Kb. Mennyibe kerul egy ilyen kutya?

Elore koszonom a normalis valaszokat!



2015. júl. 20. 14:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen más-más igényű, természetű fajták. Ne a kinézetük döntsön, hanem inkább a fajta jelleme, illetve, hogy te mit szeretnél a kutyával. Sportolni? Kutyasuli? Csak házikedvenc? Mennyi időt tudnál rá szánni stb.

Közösségben más kutyákkal és emberekkel attól függ a viselkedése, hogy kiskorától fogva hogyan van szoktatva, nevelve, szocializálva.

Etetni a kölyköket eleinte négyszer, majd háromszor, féléves kortól felnőttkorig kétszer, felnőttként egyszer vagy kétszer.

Egyedüllétet egyik kutya sem kedveli, de fokozatosan hozzá lehet szoktatni.

Mozgásigény: husky, border collie nagyon nagy. Őket abszolút nem javaslom.

Afrikai oroszlánkutya jellemét nem ismerem, de viszonylag ritka, és drága fajta.

Boxer, labi, golden retriever lenne talán a felsoroltak közül a legjobb, de a boxer csak kertben nem tartható, tehát ha nem lakásban lenne, akkor az kizárva.

Fajtatiszta kutyák ára 100 ezer Ft felett indulnak. Fajtatiszta az a kutya, amelyiknek törzskönyve van. De nem emiatt a "papír" miatt fontos, hogy tenyésztőtől vásárolj, hanem hogy a kutyád szülei ne örökítsenek betegségeket, és tényleg olyan legyen a küllemük és jellemük is, ami a fajtára jellemző. Ezt kell megfizetni, a minőséget, egészséget, nem a papírt.

Tk. nélküli "olcsó" kutya (mint pl. a 60 ezres border collie) keverék kutyának minősül, és semmi garancia nincs arra, hogy tényleg olyan lesz, amilyennek lennie kell. Meg arra sem, hogy egészséges lesz várhatóan.

Ha nem akarod egy normálisan tenyésztett kutya árát kifizetni, akkor érdemesebb menhelyről vagy fajtamentéstől választani.

2015. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként az a bolond (vagy csak buta vagy tájékozatlan), aki 60 ezerért vesz egy fajtajellegű keveréket. Ennél sokkal olcsóbban hozhat ki menhelyről/fajtamentéstől kutyát.
2015. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki normális válaszokat írt. És drágaságom mondjar már egy embert is aki 200 ezerert vest kutyak igen van torzskonyve a kutyanak
2015. júl. 20. 22:48
 14/27 bollocks ***** válasza:
100%
Kérlek mondd meg, hogy melyik kennelből van, nekem is kellene tk-s BC 60-ért.
2015. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 macdln ***** válasza:
100%

Border collie nem kerül 250 ezerbe. Csak akkor ha tenyésztésre veszed, de gondolom nem. 120 ezer ft. kedvencnek egy ilyen kutyus. A border collie fajta barátságos minden emberrel, szereti a gyerekeket és más kutyákkal is jól kijön, bár ez egyedfüggő. Nagyon szép, könnyen nevelhető, okos fajta, szőre különösebb ápolást nem igényel. Az egyedüllétet nem viseli olyan jól, mert igazi társasági kutya. Jó terelőkutya, szeret sétálni, játszani. Mozgásigénye nagyon nagy. Etetni minden fajta kutyust 4-5 hónapos korukáig napi 3-szor kell. 7-8 hónapos koráig napi kétszer. Onnantól kezdve pedig elég napi egyszer.

Nekem hamarosan lesz egy border collie-m, tenyésztőtől.

Ajánlani tudom a lap.hu-s oldalakat, ott választhatsz sok-sok tenyésztő közül és meg tudod nézni a tenyészetek weboldalát.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Jelenleg van egy tacskóm, makacs, de nagyon aranyos, szép kutyus, hajlamos az elhízásra. Egyedüllétet jól viseli, nagyon jó házőrző.

Akármelyik fajtát választod, hasznos lesz a kutyusodat hússal és zöldséggel etetni, táp helyett. Sokkal egészségesebb.

2015. júl. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

2. VÁLASZOLÓ VAGYOK

Hát igen, az a border collie vagy szaporítós, vagy fajtajellegű. Ha azokat az igazi személyiségeket szeretnéd ami mondjuk a golden retrievernek van vagy a bordernek, akkor 150-200 000 Ft-ot rá kell szánnod, hiába is érvelsz azzal, hogy családi meg hobbi kutya lenne, mert az nem változtat az áron. Ha csak fajtajellegűt, akkor 50-75% a biztosíték rá, hogy olyan tulajdonságokat is kapsz a kutyától mint amit vártál +ha még borderről is van szó... akkor ne sok mindenről beszéljünk. Az a kutya tutibiztos, hogy fajtajellegű, mert egy normális, jó idegrendszerű, sportos bordert 60 000 Ft-ért tutira nem kapsz. A golden retrievert is hiába hirdetik labrador társával az élen 30 000 Ft-ért, azok csak szaporítós ebek mert jól tudják, hogy a jü tulajdonságaik jegyében elkapkodják őket. Ha pedig csak fajtajellegűre jut a lovetta, akkor inkább ingyen fogadj be fajtamentőktől vagy menhelyekről! Annyian várnak a menhelyen kölyökkutyák annak reményében, hogy az eddigi életük szebb lesz. Én is fajtatiszta labradort szerettem volna, de hidd el, a menhelyi kutyus ezerszer jobban megéri.

2015. júl. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat.💋 nem tudom melyik kennelbol vettekba kutyusukat de fajtatiszta es semmi betegsege nincs voltak allatorvosnal is a szuloknek is lattak a papirjaikat de a kerdesemben nem errol tettem fel a kerdest h milyen jo a kutyajuk hanem h nekem melyik lrnne. A legidealisabb dokat szoktam mozogni leginkabb tanc de szoktam jarni futni is napkozben szabadon lenne a kutya este amig kicsi kenelben ha nagyobb lesz akkor is szabadon
2015. júl. 21. 10:11
 18/27 anonim ***** válasza:

egy labit és goldent is 90-120 ezer ftért lehet hobbira venni.. 200 felett az már aranykoszorus tenyészet és meg show vonal stb stb..


amiket írál fajták 100 ezer ft körül mozognak,fajtatiszták,nem betegesek.


60 ért egy border meg olcsó volt,felelőtlenség ilyen olcsón kutyát venni.


Magyar fajták mennek 50-80 ezer ft körül,törzskönyves,egészségesek.

2015. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

60 ezerért én is szeretnék tk-s bordert :) Kérdezd már meg kérlek az ismerősödtől a kennel nevét, ahonnan a kutyájuk van!


Egyébként több embert is ismerek, aki 200, 250 ezerért vett kutyát. Egy angol bulldogot 250 ezerért (barátnőm), egy border collie-t 240 ezerért (kolléganőm), egy cane corsot 200-ért (egyik ügyfelünk). Van, akinek számít a minőség. Ők mondjuk mind kiállítási, ill. munka céllal vették.

2015. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
rendebne majd megkérdezem hatalizok velük de nekikismerősük a tenyésztő lehet ezért adta olcsón nkeünk is van tacskó meg csivava tenyésztő ismerősünk
2015. júl. 21. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!