Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új felnőtt kutyát hogy szoktas...

Új felnőtt kutyát hogy szoktassunk arra, hogy egyedül van hagyva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vasárnap fogadtunk be egy új blökit, 4.5 éves labrador.

Nagyon jó kutya, jól nevelt, egy gond van csak. Ha magára hagyjuk, kapar, tombol, minden áron utánunk akar jönni.

Az a gond, hogy tetőterünk van, egy nagyon keskeny, meredek és számára veszélyes lépcsővel (majdhogynem létra), amin fel tudja küzdeni magát (de tényleg tök veszélyes), de le már nem. És hát miután feljön elég nehéz és veszélyes levinni a 40 kilós ebet.... Ha meg kizárjuk a kertbe, akkor meg kaparja az ajtót veszettül. Szóval az elmúlt két napban párom lent aludt vele, de nyilván ez hosszú távon nem tartható. Ha pedig elmegyünk otthonról, kaparja szét a kaput, sajnos sikerrel.... Egyelőre szabin vagyunk, így tudunk rá figyelni, de két hét múlva már dolgozunk, addigra kéne valami megoldás.

A lépcsőt nem lehet jobban megcsinálni és nincs is rá most keret. Eltorlaszolni nem lehet, mert lerombolja, tényleg mindent meg tesz, hogy velünk lehessen.

Mit lehet tenni, milyen módszerrel tudnánk erről leszoktatni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 21. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem szeparációs szorongás lesz.

[link]

[link]

2015. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, de lehet, hogy egyszerűen csak ehhez van szokva. Ez előtt egy néni mellett volt szobakutya 4 évig...
2015. júl. 21. 10:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsit tessék vele szigorúnak lenni, és erélyesen letiltani a kaparásról meg a hasonlókról. Inkább legyél vele durvább, mint nem, nem fog összetörni a kis lelke, sőt.
2015. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!