Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyusomat elviszem...

Ha a kutyusomat elviszem Édesanyámhoz látogatóba, ő is nézze egy darabig levegőnek?

Figyelt kérdés

Szót fogad a kutyusom, de eddig mindig rögtön köszöntem neki, ahogy hazajöttem. Ha elmegyek, rosszalkodik, falat kapar stb., így rájöttem h szeparációs stressz áll fent, amit el is kezdtem "kezelni". Először 5 percre mentem el, persze úgy h kabát és cipő felvétele után még leültem kicsit, bekapcsolva hagytam a rádiót stb..Amikor nem figyelt úgy megdicsértem, utána kimentem a folyosóra:D

5 perc után visszajöttem, és míg meg nem nyugodott, rá se néztem. Azután megdicsértem, és jól megsimiztem:)

Ezt ma már növeltem 10 percre, de még fogom tovább is, fő a fokozatosság.

Jövő héten mennék Anyumhoz a kutyusommal együtt, és nem tudom, hogy ha vendégségbe megyek vele, mi legyen. Ők is nézzék egy kis ideig levegőnek?Míg meg nem nyugszik?


2010. márc. 6. 11:28
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
úgy kicsi h ma 7 hónapos:)
2010. márc. 7. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!