Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan közepes vagy nagytes...

Van olyan közepes vagy nagytestű kutya a labradoron kívül, aminek nincs olyan hosszú szőre, mégis jól bírja a hidegebb időt is?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 16:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kuvasz esetleg?
2015. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Vagy vmi terrier? Amstaff pl
2015. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük előről: mire kell a kutya? Mert ha nem akarsz vele semmit csinálni, csak úgy legyen, akkor mondjuk ne válassz aktív munkakutyát (mint pl. a dobi), mert az alulfoglalkoztatottság miatt jó eséllyel fogja magát mindenféle pótcselekvésekkel szórakoztatni (ásás, szökés ordítás, satöbbi), könnyen agresszív és kezelhetetlen lehet a túltengő energiáitól.

A staffnak amúgy lószar szőre van, meg amúgyis igényli az emberi közelséget. Mint a kutyák többsége, ugye, kivéve a kaut és a többi keleti pásztorkutyát, amit amúgy szintén be lehet engedni a lakásba, nem is értem, mi a gond :)

2015. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Házőrzésre.

Nem azt mondom, hogy nem foglalkozn vele egyáltalán, de lenénnének olyan időszakok, amikor kevesebb idő jutna rá, szóval egyedül lenne a kertben...

Mint azt már említettem is dobermannt nemmszeretnék, mert nem szïvesen hagynám kint a mínuszokban, illetve nem lenne rá minden nap x órám, hogy mentálisan is lefárasszam. Ezért nem is jött szóba egyáltalán. Amstaffot sem hagynék kint szívesen a hidegben, ahogy a dobit sem.

Persze, be lehet vinni a kaukázusit a lakásba, csak kapásból elfoglalja a felét, és nem egy egyszerű malőr kerülgetni :)

Illetve télen a kertben lévő kosz, mocsok jentős része bekerülne a lakásba a bundája által.

Illetve ha jól tudom, akkor a bundája "szeret" nemezesedni, ami szintén nem egy előnyös tulajdonság....

A kuvasznál pedig nem tudom, hogy mennyire bírja, ha nincs foglalkozva vele mindennap x órát, ja 1-1 nap kimarad ilyen szempontból....

2015. júl. 24. 22:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb testű menhelyi keverék ellen mi a kifogásod? Nekik jó eséllyel nincsenek olyan igényeik, mint egy bármilyen fajtatiszta kutyának.

Házőrzésre amúgy is ők a jók általában, meg a már említett kau és társaik, a többieknél lutri, hogy őriznek-e, nem arra lettek kitalálva.

Meg azt ugye tudod, hogy öt perc lemérgezni egy bármilyen házőrzőt, ha be akarnak törni? Hatékonyabb a riasztó meg az álkamera.

2015. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Valószínűleg menhelyről fogok kihozni egy fiatal, felnőtt kutyát.

De ott is ugye különböző fajták keverékei vannak, elvétve fajtatiszta kutyák.... És ezért kellett a támpont.

Ha nem a legrosszabbra gondolunk, akkor azért ehy kutyának elég nagy visszatartó ereje van, és talán nem mindenki vetemedik mérgezésre...

2015. júl. 25. 04:50
 17/19 anonim ***** válasza:

A labinak amúgy tényleg ideális a bundája a hazai időjáráshoz. Télen még nem láttam fázni és most a 38 fokban sincs meghalva, teljesen élénk. Elég gyorsan szárad, az eső nem érdekli, a sár simán kihullik belőle száradás után, szóval a gondozása részemről annyi, hogy vedléskor néha pár perc alatt kifésülöm a felesleg nagyját, hogy pofásabb legyen a kutya.


Házat őrizni mondjuk nem jó, mert mindenkit szeret, bár az enyém ha furcsán viselkedő idegent lát az utcán, azt figyeli és kicsit megugatja, de kétlem, hogy agresszív lenne vele, ha bejönne, mert amúgy zéró agressziót mutat emberrel-állattal szemben.


De nem is várok tőle ilyesmit.

2015. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is csak ez az egy kifogásom van a labradorral szembe.

Kicsit határozottabb fellépésű kutyát szeretnék :)

2015. júl. 25. 15:08
 19/19 tothp ***** válasza:
Hát mi most bepróbálkoztunk egy Boxer-labrador keverékkel. Bundája máris több, mint a boxernek, de a pofája még túl jámbor....
2015. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!