Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyéves kevérék kutyusom...

Egyéves kevérék kutyusom tegnap este óta köhög, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap este minden átmenet nélkül elkezdett köhögni, és nyákos váladék jött fel neki. Egyébként jó kedvű, eszik, iszik, nem tűnik betegnek. Mára csökkent a köhögése, de minden alkalommal nyákot köhög fel. Nem lehet, hogy a torkán vagy a légcsövében megakadt valami? Nagyon aggódom!
2010. márc. 6. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira aggódsz vidd orvoshoz!
2010. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézz bele a szájába! És sürgősen vidd dokihoz! Innen senki nem tudja megmondani mi a baja!
2010. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia azt szeretném kérdezni hogy az étvágya csökkent-e egy kicsit?
2010. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem étvágytalan, egyáltalán nem kelti beteg kutya benyomását!
2010. márc. 6. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
csak azért kérdeztem mert, miénk is múlthéten ezt csinálta, hányt de nem igazán hányás volt csak köhögés szerű és a hányás olyan habos fehér volt olyan 100 ft nagyságú. kedve jó volt játékos semmit nem vettem észre rajta! én száraz táppal etettem és azt vettem észre hogy megeszi de nem olyan jó étvággyal, inkád csak be nyammogta. aztán fogtam a kutyát elvittem az állat orvoshoz, na ott lestem akkorát. megfázott, torok gyulladása volt és a mandulája is megvolt dagadva ráadásul láza is volt. én nem is gondoltam volna majd adott neki injekciót, úgy hogy 3nap vinnünk kellett. már jól van és a köhögés is tejesen megszűnt jövőhéten kell még vissza vinnem egy kontrollra.
2010. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az előző hozzászóló vagyok. remélem jobban lesz a kiskutyád. és azt elfelejtettem írni hogy a tápot meleg vízbe beáztatom hogy a torkát ne bántsa annyira így mikor megkapja langyosat eszik.
2010. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, azt hiszem állatorvos lesz a vége. Csak az a gondom, hogy 3 hete volt egy makacs fülgyulladása, és ez 21 ezer forintomba került. Nayugdíjas vagyok, nem tudom mennyibe fog ez kerülni. Ha megírnád, Te mennyit fizettél? Csak miheztartás végett kérdezem.:-)
2010. márc. 6. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:
hát igen sajnos tényleg nagyon drága! az elsőnél 4500 fizetünk, utána kétszer 4000 ft ot. mi Budapesthez közel lakunk így sajnos itt majdnem pesti árakkal dolgoznak. de nagyon rendes volt az orvos még a tüdejét is több percig hallgatta hogy azzal minden rendben van-e, de hál istennek a tüdeje rendben volt. azt hiszem antibiotikumot fájdalom és lázcsillapítót,és vitaminokat szívott fel, mind a 3 alkalommal. jobbulást.
2010. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Meg tudom érteni a gondod, 21e Ft váratlanul engem is érzékenyen érintene, pláne, ha utána rövid időn belül megint baj van...

Főzz neki hagymateát (2-3 egész hagymát felforralsz 2-3 dl vízben), a teát öntsd rá az ételére, a hagymát ne add oda neki.

Esetleg rakhatsz bele mézet (csak egy kiskanálnyit, ha 2-3kg-os kutyáról van szó, akkor csak a felét), és így lehet, hogy magától is megissza.

Adj neki reggel-este 2-3 napon keresztül, ha ettől nem jön rendbe, akkor bizony el kell vinni állatorvoshoz.

Ha konyítasz valamit hozzá, nézd meg, nincsenek-e bedagadva a mandulái, illetve nézz le a torkába, nem-e vörös, ez alapján tudsz mérlegelni, mennyire sürgős az orvos.

2010. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!