Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak mar vele?...

Mit csinaljak mar vele? Annyira duhos vagyok ra, hogy .

Figyelt kérdés

2 eves havenese kutyammal egyszeruen nem birok. Folyamatosan ragja a ruhaimat, a cipoimet( szoval tobb ezer ft ment eddig a kukaba). Probalok ugyelni arra, hogy tenyleg nem lathato, elerheto helyen legyenek a dolgaim, de nyilvan nem mindig kivitelezheto ez. Multkor betelt a pohar, idegessegemben jol megutottem, tobbszor mutogattam neki az osszecsocsalt, kiragott ruha anyagot. Sot napokig, ha kozeledett felem elovettem, termeszetesen lapos kuszasban ment el tolem, szoval nem hulye, tudja, hogy rosszat csinalt.

Ma este viszont megint megcsinalta, hat csak sirni tudtam. Megis mi csinaljak mar? Foglalkozok vele, amennyire idom engedi, szoval ennyire nem unatkozhat. Mindenesetre mar nem birom...


2015. júl. 24. 23:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm, csak tehát a hideg (nem fagyott) hústól nem lesz gyomorhurut, vagy ilyesmi :) sokat olvastam, és tetszik a BARF
2015. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát legyen megoldható a kutyaiskola, vagy keress neki másik gazdát, mert ha eddig nem tudtad ezt megoldani egyedül, akkor ezután se fog menni. Végre nem kicselezni kéne a kutyát, meg hozzá igazodni, hanem kielégíteni az igényeit és megnevelni.

(De ne tanfolyamra meg engedelmes oktatásra gondolj kutyaiskola alatt; nektek szocializációs foglalkozásra kell elnézni, vagy bárhogy is hívják azt, ahol a viselkedési problémás kutyákkal foglalkoznak.)


Addig is beszerezhetsz amúgy egy szobakennelt, abban nem nagyon tud mit rágni a kutya, csak amit adsz neki. Bár az a kutya problémáit nem oldja meg, úgyhogy könyörgöm, ne ez legyen a hosszútávú megoldás, mert rettenetesen kicseszel vele, ha az alapproblémát nem kezeled.

2015. júl. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni a hatékony tiltást, amiből tényleg ért is a kutya.

Plusz megfelelően lefárasztani minden nap reggel-este, séta (póráz nélkül is), játék (apportírozás, rongyozás), fegyelmező gyakorlatok stb. Fizikailag és szellemileg is jól le kell fárasztani.

A jó gazda nem ideges, hanem higgadt, tekintélyt parancsoló vezető. Ha lapos kúszásban megy, az nem jelenti azt, hogy tudja, miért kapott ki, csak annyit, hogy fél. Ha tudná, akkor nem folytatta volna később.

Kutyaiskolát meg kellene oldani, ha egyedül nem megy.

2015. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kutyám, tehát még kölyök. Havonta max egyszer kap rágható dolgot itthonra és így sem rág szét semmit. Naponta fárasztom fizikailag, szellemileg, harapópárnával játszunk. Ez kell ahhoz, hogy itthon csak pihenjen.
2015. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem megrágott egy ruhát, majd te később, akár órák múlva verted meg érte? És még napok múlva is büntetted ezért? Azzal, hogy mutogatod neki a ruhát szerinted össze köti, hogy azért kapja a büntetést? A kutya valóban nem hülye, csak te nem tudsz vele kommunikálni! A büntetésed nem volt igazából büntetés, csak szimpla kegyetlenkedés, hisz a kutyának fogalma sincs, hogy miért verted meg. Erre csak azt a régi mondást tudom használni, hogy mikor a tudomány véget ér, ott kezdődik az erőszak.

Kutyát csak és kizárólag a nem megfelelő viselkedés KÖZBEN büntetünk! Sohasem előtte vagy utána! Ha épp látod, hogy rágja a holmidat akkor mehet csak a büntetés! És ne elrakd a ruhákat, hanem igenis hagyd kint mindenfelé és hozz szabályt, hogy tilos hozzájuk érnie! Ez, hogy rakjunk el dolgokat csak kölyök kutyáknál igaz, akik így ismernek meg mindent, hogy a szájukba veszik.

Emellett pedig cserébe valamit, vidd többet sétálni, foglalkozz vele jobban, játssz vele. És tanulj meg kommunikálni vele rendesen. Ez a minimum. Amíg te nem teszel azért, hogy megértsen, miért vársz tőle bármit is?

2015. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kérdező, hogy zajlik egy napotok, hányszor mennyit sétáltok, miket csináltok együtt? Mióta tart ez a rágcsálás?
2015. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kérdező, hogy zajlik egy napotok, hányszor mennyit sétáltok, miket csináltok együtt? Mióta tart ez a rágcsálás?

Akkor is rág, ha otthon vagytok vele? Mennyit van egyedül naponta?

2015. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!