Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a megoldás arra, hogy a...

Mi a megoldás arra, hogy a kutyámat ne támadják meg kóbor kutyák sétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Időnként adódik olyan helyzet, hogy kimegyünk a magyar vizslámmal (kan) sétálni és nekiront egy kóbor kutya. Volt olyan, mikor felvettem a karomba és a kóbor kutya nem érte el, csak ugatott és ugrált, hogy elkapja, de végül sikerült elzavarnom. Volt olyan is, mikor kis híján széttépte egy másik kutya.. foggal-körömmel küzdöttem érte, nagy szerencsém volt, hogy a hámot kapta el, nem pedig a torkát. Szomorú, hogy a vizslám nem tudja megvédeni magát, ez sajnos az én feladatom.. Sokszor már ki sem viszem pont ez miatt, amikor meg kimegyünk, semmi öröm sincs a sétában, csak figyelem, nehogy jöjjön egy kóbor kutya.. Van valamilyen megoldás arra, hogy ne támadják meg a kutyámat? Van vmilyen eszköz amivel könnyen el lehet zavarni a kóbor kutyákat vagy esetleg ötletetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 26. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatmentőknek írjál, hogy sok a kóbor kutya és veszélyezteti más kutyák és emberek épségét.
2015. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Ilyenkor soha ne vedd fel a kutyádat, mert a másik kutya méginkább prédának fogja nézni. Helyette lépj a két kutya közé, a sajátodat vezesd magad mögé és ordíts rá a támadó kutyára és dobbants felé a lábaddal. Így: [link] Ettől meg fog futamodni a másik kutya. Esetleg hordhatsz magadnál paprikaaspayt, az is hasznos tud lenni.
2015. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!:)
2015. júl. 28. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!