Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideális kutya lenne számomra...

Ideális kutya lenne számomra a Shar pei?

Figyelt kérdés

Nem első kutya lenne:)

Szeretnék egy olyan kutyát akit meglehet tanítani az alapvető dolgokra. (ül,marad, nem szabad stb)Mivel nincs túl sok szabadidőm ezért nem tudnék vele mindennap sokat játszani és sétálni. Hétvégén tudnék nagyok sokat foglalkozni vele , hétköznap 2szer 3szor tudom elvinni sétálni, játszani vele. Nem lustaságból nem tudnék vele többet játszani és foglalkozni hanem azért mert hétfőn és szerdán kézilabda edzéseim vannak. Megfelelő lenne számomra? és az kimaradt ,hogy bejöhetne a házba és nem lenne egyedül mert egy 5 tagú családban élek:)

13/L


2010. márc. 6. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem!

Ezeknek amiket leírtál pont az ellentéte a shar pei!

Az utasításoknak nem hajlandó szolgai módon engedelmeskedni, és arra sem hajlandó, hogy a gazdájától függőnek mutatkozzon.

A shar pei mozgékony kutya, szüksége van a mindennapi sétákra.

NE a külseje miatt válassz kutyát (mert most épp ez a divat)....

Szerintem basset houndot, bulldogot, kaukázusit vagy valami hasonló kisebb mozgásigényű kutyát válassz!

2010. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kicsit félre érthetőül fogalmaztam. Úgy értettem a tanitást,hogy legalább annyit tudjon vagy csak jöjjön pórázon. Nem vágyom olyan kutyára amelyik ugrik minden szavamra. És nem a divat miatt szeretném. Kakukázusi tuti kizárva...
2010. márc. 6. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Eleg furcsa, hogy nem vagysz olyan kutyara, amelyik ugrik minden szavadra. Attol meg, hogy okos es engedelmes, az nem azt jelenti, hogy lusta, keveset mozgo, unalmas es nem vicces kutya lesz belole.

Ugyanolyan szeleburdi es bohokas marad a kutya, csak epp engedelmeskedik, amikor szeretned. Es ez nagyon fontos!!!

Ha setaltatod a kutyadat es atmentek az uton es kimondod az "ul" vagy "marad" parancsot, aztan a zoldon kenyelmesen atsetaltok az megis csak jobb, mint ha allandoan huzna teged maga utan, aztan attol is tartanod kell, hogy mikor huz el es ugrik az autok ele.

Vagy, ha nagyon jolnevelt kutyad van, akkor egy kutyas-parkban elengedheted, labdazhattok, frizbizhettek, stb, mert behivhato a kutyad, akarmikor visszajon, amikor te akarod es nem koszal el.

Igenis, egy kutyat tanitani kell es sajnos sokszor olvastam itt ilyet, ami egyebkent hatalmas hulyeseg, hogy a megnevelt, betanitott kutya tarsasaga nem elvezheto, mert csak akkor csinal valamit, ha te mondod neki. Ezt FELEJTSE EL MINDENKI!

2010. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

a kaukázusi, mint kis mozgásigényű kutya... na szép.

szerinem inkább vegyél egy howavartot. a napi 2x-i 3x-i séta elég neki (sőt, ha nagy a kertetek, akkor nem is kell minden nap sétáltatni), ha nem engeded be a házba, akkor is jól érzi magát ( bár be szokták kéredzkedni magukat :) ), az alap parancsokat meg szinte magától tudja, csak hozzá kell rendelnie őket a parancsszavakhoz. féléves koráig jobban igényli a játékot, akkor kicsit megkomolyodik, de utána is elég játékos marad. egyébként egészséges, és nagyon szép fajta. nézz utána a neten!

2010. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem,nekem a Németjuhász lenne ideális.
2010. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem tudom hány válaszoló ismeri testközelből a sharpokat... Nekem van, és csak ez lesz. Tudja az alapvető dolgokat, gond nélkül. Bár szereti őket felülbírálni és a saját szája íze szerint használni. Pl.: az út szélén tudja, hogy le kell ülni, de ha a hátamögött történik valami érdekes, tutira az útnak háttal ül le. Így teljesítette, amit kértem tőle, de ő sem maradt le semmiről :). Na ő így teljesít parancsot. Ettől is imádom. A napi foglalkozásigénye az enyémnek a következő: reggel 45 perc séta, vízcsere, pocaksimi, csak hogy jól kezdődjön a napja. A reggel mindig csak rajtad múlik, fel tudsz kelni korán? Ezután köv. 8-9 óra alvás, amit kénytelen kelletlen megszakít egy 30 perces sétával (próbálnám én sportos életmódra nevelni, de ne tudd meg, hogy tud ránézni az emberre, ha álmos - kb. azt mondja a szemével, hogy: Haggyál már lógva, sétáljon a Jack Russel!). Délután 16-17 óra magasságában 1 órás séta, játék, hancúr (most a bírkózás és a zörgő játékok a favorit). Utána alvás. Főként valamelyik testrészemen :). Este még 9 magasságában 10 perc utolsó pisi, vacsi, pocaksimi, jóéjt röfögések! Tehát nagyjából 3 órát foglalkozok vele intenzíven, egyébként csak úgy van és nem miattam, hanem mert a többi időben alszik. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell vele foglalkozni, soha nem láttam még kutyát, amelyik így megnyugszik, csupán a gazdi jelenlététől. Épp ezért kinti tartást nem javasolnék egyáltalán. Az enyém kikerüli a pocsoját, esőben nem sétál, nem lép sárba, engem viszont simán belelök bármibe, csak azért, hogy ő tuti ne koszolja össze magát. Nem mindegy honnan van, mert rengeteg örökletes betegséget hordoznak és nagyon fontos, hogy jó tenyésztőtől egészségügyi garanciával hozz egyet, ha mellette döntesz, ez pedig 100.000 Ft-os tétel minimum, a szüleidet erre felkészítheted. Nem sznobizmusból, hanem tapasztalatból mondom, évi többszázezer forint a gyógyítatása, ha nincs egészségügyi garanciád arra, hogy nem lesz vele gond. Ötletnek, nézegesd a sharp fórumot az indexen (Shaira kimondottan figyelj!). Ha tudok segíteni, írj nyugodtan.

Egy nagy igazság róluk: " To own a shar-pei is a privilege. To be own by a shar-pei is an honour."

2010. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon durvák itt a válaszolók: a kaukázusit ajánlotta vki, aztán örültem h dejó h vki beírta h az nem jó, de erre beírta a hovawartot! El se akartam hinni! Nagyon intelligens kutya, rengeteg foglalkozást és még több mozgást igényel!Minek ajánlottátok neki?

A sharpei jó választás, amennyit te akarsz annyit megtanul és nemtúl foglalkozásigényes, jó családba.

2010. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
bocs, akkor lehet, hogy csak az ebből a kennelből kikerült hovawartok ilyenek...
2010. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Aki nem ért a kutyákhoz ne írjon!

Nekem 2 kaukázusim van. Fél km után már ki vannak merülve és épp ahol vannak lefekszenek.

Szóval ha nem értesz hozzá NE IRJ!!!!!!!!-.-

Köszönöm. Remélem segíthettem:)

2010. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm a kaukázusi nem családi kutya.....!!! Ésakérdező nem csak a mozgásigényt kérdezte. A shar pei (ahogy a keleti kutyák általában) elég önálló, nem valami szolgalelkű és kissé passzív.Ha ezt el tudja fogadni a kérdező,akkor ideális kutya lesz neki.
2010. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!