Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya etetése után mennyi...

Kutya etetése után mennyi idővel elehet lemenni vele sétálni, labdázni hogy elkerüljük a bélcsavarodást?

Figyelt kérdés
20 kg körüli kutyáról van szó, s vele kaja után 1,5 órával leszoktunk menni sétálni. Ilyenkor szabad szaladgálnia, labdáznia? Vagy nem érdemes? Kaja után muszáj levinni, mert mikor hozzánk került, akkor a kaja után, hogyha nem vittük le, akkor bepisilt. Így előrébb hoztuk a kajálást, s így még este lemegyünk egy nagyobb sétára. Ilyenkor az esti, kaja utáni sétáknál szokott pisilni és kakilni is. Normális, hogy ilyen hamar kakil is a kajálás után? Amúgy jó minőségű táppal etetjük.
2015. júl. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

1,5-2 óra.

Ha így szoktattátok, akkor persze, hogy pisil meg kakil este is, meg hát lakáskutya, akkor vécézik, amikor lehetősége van rá, tök normális dolog.

2015. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nekem kis bichonom van, vele le kell menni 15 perccel az etetes utan. Nagyob kutyara lehet hosszabb is az ido de szerintem szoktatas kerdese is.
2015. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én este 8-10 között etetek, utána éjjel 1 órakor van egy sétánk. Nem is szokott kikéretőzni előtte.
2015. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem német juhászom van, kétszer etetem naponta, és két óra hosszáig nem mozgatom. Az állatorvos tanácsolta, ő egy-két órát mondott.
2015. júl. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazándiból nem szerettem volna már kaja után levinni, csak mivel bepisilt, így megelőzésképp így átálltam más etetési/sétáltatási időpontra.
2015. júl. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!