Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismerősömék nyaralni mennek...

Ismerősömék nyaralni mennek egy hétre és a kutyájukat ránk bízzák egy hétre?

Figyelt kérdés
A kutyát a mi lakásunkba hozzák át. Ilyen esetben lehetséges, hogy a kutya nyugtalan lesz, ugatni és nyüszíteni fog az új hely miatt? Válaszokat nagyon köszönöm!

2015. júl. 29. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Attól függ, mennyire ismert titeket, volt-e már nálatok, mennyire idős.

Amikor fiatalabb kutyákra vigyáztam, rokonéra, akkor nálam voltak, nem volt gond. Idős kutyához viszont inkább napi háromszor mentem. Jobb volt neki a megszokott környezet.

2015. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de nem feltétlenül. Azt mindenesetre beszéld le velük, hogy ne legyen nagy, sírós búcsúzkodás, sőt semmilyen ne legyen. A lehető legfeltűnésmentesebben csukják be maguk után az ajtót. Könnyebb így a kutyának, nyugodtabb marad, mintha egy halom érzelmet a nyakába zúdítanának az utolsó öt percben, érzi hogy a gazdái zaklatottak, aztán utána mennek el.
2015. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én vigyáztam egyszer idegen kutyusra, akkor láttam először, mikor mentem érte. SEMMI gond nem volt vele, tökéletesen viselkedett. Persze ez függ az adott kutyus habitusától is. Aki nálam volt, egy barátságos, kedves kutyus volt.
2015. júl. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idő van még nyaralásig? Azt is lehet, hogy többször elviszik hozzátok a kutyát, hogy szokja. És akkor ti is könnyebben megismeritek és megértitek majd. Fárasszátok le mindennap, ha tudjátok, hogy ne legyen kedve nyüszíteni. Törődjetek vele sokat, játszatok vele.

Nem biztos, hogy baj lesz egyébként. A mi kutyánkat ismerősökhöz (barátom szülei) vittük, mert sajnos nem tudtuk magunkkal vinni (befogadott és addigra még nem volt megnevelve kellőképpen, és nem akartuk, hogy gond legyen, nekimegy egy kutyának/embernek, vagy csak elszökik..) Ő elég jól viselte, bár a nyaralás felénél már szomorkás volt, de sokat törődtek ott is vele, beszéltek hozzá, simogatták, játszottak vele, stb. Mikor hazaértünk akkor mi jobban örültünk neki, mint ő nekünk (:D:D biztos útál minket), de azért ő is örült.

2015. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma fogják hozni. :) A válaszokat köszönöm mindenkinek! :)
2015. júl. 30. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!