Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid póráz probléma lehet?

Rövid póráz probléma lehet?

Figyelt kérdés

Üdv,


Van egy közepes testű kutyám amit egy kb. 1.5m hosszú pórázzal sétáltatok. A kutyával én 3 éves korában kezdtem főként foglalkozni, és előtte nem volt nagyon semmire sem tanítva/nevelve így elég rossz.

Sétáltatásnál sokszor húz, volt már rá példa, hogy egy pillanatra nem figyeltem rá és akkorát rántott a pórázon egy macskát látva, hogy kiszakította a kezemből és elszaladt. Próbálkoztam már ilyen flexi szalagos pórázzal, de pár hét alatt megadták magukat. (általában a műanyag tokból valamit a nagy rántás-fékezés lévén eltört.)

Na most a probléma az, hogy már egy járókelő és megtalál azzal, hogy szerinte ez állatkínzás, hogy én egy ilyen kutyát egy 1.5m-es pórázzal sétáltatok, és nem engedem arra menni amerre akar hanem visszahúzom. Konkrétan megfenyegetett, hogy feljelent ha többet ilyet lát.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy mit tennétek a helyemben ha elég limitált az időm (kutyaiskolára nincs idő sajnos), és ugyan próbálgattam pár negatív/pozitív jelekkel nevelni de nem reagált semmire. Most viszont már félek, hogy problémám lesz belőle ha ilyennek tűnik a környékbelieknek.



2015. júl. 29. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A póráz megfelelő. A járókelő pedig egy okoskodó alak.
2015. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azok a legokosabbak, akik még életükben nem tartottak kutyát.

Az a járókelő egy idióta...sajnos sok ilyen van, nekem is volt részem benne. Valahogy mindig jobban tudták, hogy hogyan sétáltassam a saját kutyámat.

Nem lesz ebből semmi bajod ne aggódj. Ha feljelent ezzel kiröhögik és elhajtják...


A kutyához meg türelem kell pláne ha ilyen későn kezdted el nevelni. De ha elég sokat tanítod, mindig mikor sétáltok próbálod betartatni vele a normákat egy idő után jobb lesz...a hülyéket meg le kell sz.rni

2015. júl. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A flexi egy kalap kaki, a járókelő meg tartsa meg a véleményét, ezt nyugodtan meg lehetett volna neki mondani. Ha másnap egy másik járókelő azt mondja hogy szerinte ölben kell kutyát sétáltatni akkor majd azt is úgy csinálod? Nem kell törődni a véleményekkel, ez a nyugodt élet alapja.
2015. júl. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a FLEXI nem jó semmire dologgal egy kicsit vitatkoznék. Amíg a séta szabályait nem ismeri (elszaladgál, nem visszahívható stb) addig nagyon jó segédeszköz. A kutya méretének megfelelőt kell keresni. Néha lehet kapni nagyobbat is az erősebbnek tűnik (nem zsinór fut benne, hanem végig gurtni).

A láb mellett sétálást bizony felnőtt kutyánál macerás megtanítani, de vannak rá módszerek. Én ezeket használom (szituáció szerint).

Lábhoz vezényszó. Egy jutalomfalattal a helyére csalom, ott megkapja és körülörül.


Ha valamit észrevett, azért húz (vagy mert a futtató/haza felé megyünk), egyszerűen megfordulok és az előző módszerrel elérem, hogy nyugodtan kövessen


Ha valamit űzni akar (az enyém olyankor felugrik), szó szerint lerántom a levegőből és megfordulok.


A két kutyám közül az egyik pórázzal a másik anélkül tudja a gyakorlatot szépen csinálni (magyarázatom nincs)

2015. júl. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kedves járókelőnek oda kell adni a pórázt , legyen kedves megmutatni, hogy kell;D
2015. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A flexi nem azért rossz mert tönkremegy, hanem mert a kutyában folyamatos húzás érzetét kelti és nem tudja séta közben hogy mikor fog épp megakadni mert vége a flexinek.
2015. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nincs idő kutyasulira (amit nem értek, hisz hétvégén 1-2 óra csupán), akkor fizess egy oktatónak, aki kimegy házhoz. Elég lehet már 2-3 alkalom, hogy TÉGED megtanítson a hatékony technikákra, s innentől csak rajtad múlik, hogy a kutya mikor fog laza pórázzal melletted sétálni.

Lehet, hogy mielőtt megfeszülne a póráz, megállsz, s csak akkor indulsz tovább, amennyiben a kutya lelazította ezt. Valószínűleg eleinte csak pár méter lesz a séta, de ha egyszer is hagyod húzni, akkor a kutya mindig próbálkozni fog.

Teheted, hogy a póráz feszülése előtt azonnal hátraarc és ellentétes irányba mész egy darabig.

Próbálhatod, hogy vékony fojtót raksz a füle mögé, s azt rántod, ha feszülne...de egyéb esetben a póráz LAZA ,különben a fojtó se ért semmit

2015. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzőhöz hozzátéve, hasznos eszköz lehet a halti is, illetve láttam már létezik olyan, hogy húzásról leszoktató hám, ami a haltihoz hasonló, csak a mellkason helyezkedik el.

1,5 m hosszú póráz az meg teljesen normál méret. Lehet kapni 10 méteres ún. hosszúpórázt, ez lényegében egy zsineg karabinerrel a végén, ha ki tudsz menni parkba vagy más zöldterületre ott hasznos, tudsz nagyobb mozgásszabadságot adni a kutyának, de mégis kézben tudod tartani, hasznos segítség a behívás tanításában is. Fontos, hogy a kutyádnak legyen alkalma lemozogni magát, ha nincs, akkor nyilván inkább húzni fog.

2015. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másfél méteres kicsi? Akkor a kedves járőkelő mit szólna az én egy méteres pórázon sétáltatott kutyámhoz, akit valójában 30-40 cm -nél tartok kézben, és ez még laz? Akkor én is kínozom a lábnál közlekedő kutyámat? Ha másfél méteres pórázon közlekedne, a járdán sokan nem mernének elmenni mellette a tisztelt járókelők.
2015. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mindig az a kérdés hogy azon kívül el van-e valahol engedve, réten, kertben, hogy tudjon szabadabban is mozogni. vagy ennyiből áll a mozgása, hogy sétál a másfél méteressel. mert az kevés, és valóban kínzásnak tartom én is. vannak hosszabb, állítható textil pórázok is, amin több csat van, és leghosszabb méretben kb. 220 cm, már ez is jobb. vagy még van a kiképzők által használt hosszú szalag, az van vagy 40 méter, és leengedik a földre, a kutya megtanul úgy közlekedni hogy nem lép rá, a hosszát meg úgy szabályozod, hogy fel-le tekered, nézz utána, ha a flexi ennyire nem válik be. de amúgy ha a flexit befékezed mielőtt csontig kiakadna, akkor nem fog eltörni, és előtte szólj a kutyára, hogy lassan. nem buta a kutya, hamar megtanulja, hogy ha a lassanra nem lassít, akkor kap egy rántást. és azt is megtanulják hogy milyen hosszú a flexi, mennyire mehetnek el a gazdától. nekem az egyik kutyám még életében nem húzta ki teljesen, a másik meg akárhány méteresen van, mindig a végén megy (de nem húz).
2015. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!