Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet betanítani egy 1...

Hogy lehet betanítani egy 1 éves kutyát aminek az anya tacskó az apja német juhász és kuvasz keverék?

Figyelt kérdés
Lécci segítsetek kösz !!
2010. márc. 7. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem lényeges, hogy milyen fajta a kutya. Igaz, hogy vannak fogékonyabb fajták, de kellő időbefektetéssel akármilyen módszerrel, ami más kutyáknál beválik..

Mire akarod betanítani? Trükkökre? Magasröptűbb dolgokra?

2010. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem az számit hogy milyen fajta,hanem hogy mennyit tudsz foglalkozni vele,sztem minden fajta kutyát meg lehet tanitani sokmindennre,

de a annyira nem vagy biztos,akkor kutyasuli,

én ezt tudom tnácsolni

2010. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kérdető vok : az alap dolgokra

Pl.: ül,fekszik,marad stb

2010. márc. 7. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Két magyar vizslám van, egyszerűbb trükköket tanítottam nekik. Habár általában találnak érdekesebb dolgot és nem hallják meg az utasítást.. :D

A pacsit azt majd' minden körülmények közt megcsinálják. Azt nem is tudom, hogy tanítottam, úgy vettem észre, a kutyákban már kiskorukban gyárilag benne van egy ilyen pacsi-funkció. Vagyis ha odatartod a kezed, ő rámászik és igyekszik megenni. Ebből lehet jutalomfalattal tudatos pacsit csinálni. Csak ki kell vonni belőle a harapdálást meg a másik lábat. :D

Az ülést és fekvést szintén jutalomfalattal tanítottam. Ha kaja van nálad, a kutya persze le sem veszi rólad a szemét. Ha a jutalomfalattal a kezedet a kutya feje felé viszed, akkor, hogy a kutya tudja szemmel követni a kaját, le fog ülni. Így logikus. :D Ezt kell kombinálni a vezényszóval (apropó, én úgy vettem észre, könnyebben megjegyzi a vezényszót a kutya, ha mindig ugyanazzal a hangsúllyal használod. Mivel a szót nem érti). Ilyenkor odaadod neki a falatot, egy idő után megjegyzi, hogy mit kell csinálnia.

A fekvést is hasonlóan tanítottam, csak itt a kezet a kajával a föld felé kell vinni. Célszerű ezt az ülés után tanítani, mert ha már ül a kutya, mikor leereszted a kezed, akkor kénytelen lesz leereszkedni, hogy követhessen.

Valszeg lesz olyan, hogy mégse leül, csak kitekeredik, vagy nem fekszik, csak lehajol, ilyenkor utalhatsz a lényegre azzal, hogy kicsit nyomod lefelé.

Hallottam klikkelős módszerről is. Van egy iylen szerkentyű, ami klikkelő hangot ad, ezzel is lehet valahogy tanítani. Csak nem jut most eszembe, hogyan.. De ha ráguglizol, biztos kidob valamit.

2010. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszike hogy válaszoltál majd ki próbálom :D
2010. márc. 8. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem vagy tisztában a kutyanevelési dolgokkal, akkor keress fel egy kutyaiskolát. Itt 60%-ban téged tanítanak arra, hogy megértsd és jól tudd alkalmazni a kutyák nyelvét.

Illetve olvasd el ezt, nagyon sokat fog segíteni!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszkeh
2010. márc. 10. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
sehogy nagyon nehezen
2011. jan. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!