Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár perce a kutyám megharapott...

Pár perce a kutyám megharapott, kell tetanusz?

Figyelt kérdés
Pár perce a kutyám megharapott vagy nem is tudom.. fel ugrott és belekapott az arcomba a szemem alatt és most van ott egy kis vágás erre kell tetanusz?:o
2015. aug. 7. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Sebnyílás-vágás*
2015. aug. 7. 20:21
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, egy tetanusz mindig jól jön az elkövetkező évekre. Amúgy Betadin és annyi.
2015. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!de épp hogy csak ott egy pici nyílás és annyira nem vérzik, kifertőtlenítettem.
2015. aug. 7. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha a kutyád be van oltva, akkor fölösleges.
2015. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:32

A tetanusz fertőzésnek köze nincs a kutya oltásaihoz. Tetanusz fertőzést a sebbe bekerült piszok okozhat.

2015. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kutya be van oltva, és amint megtörtént a baleset egyből szaladtam kifertőtleníteni , még betadinnal is bekentem. Köszönöm a válaszokat!!!
2015. aug. 7. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erre fölösleges,de legközelebb vigyázz:)

Esetleg egy kutyasuli nem ártana,remélem jól megszidtad.

Egyszer engem is meg akart harapni a kutyám,utána 3 napig nem is beszéltem vele,azóta se történt semmi,esetleg próbáld ki ezt is,hátha segít:)

2015. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

persze ha véletlen volt,akkor nem szóltam:)

7-es voltam

2015. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Ha a sérülés csak felszíni, akkor a tetanusz nem szükséges, csak mély sebekben tud elszaporodni a baktérium mert nem bírja az oxigén jelenlétét. Viszont mivel nagyon kényes helyen van, a helyedben így is elmennék orvoshoz. Ha elfertőződik, akkor egy életre heges maradsz, és az arcbőr vérkeringéséből könnyen az idegrendszerbe jutnak a kórokozók.
2015. aug. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,a biztonság kedvéért(anyuka) be lettem oltva.:D
2015. aug. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!