Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen jutalomfalattal...

Szabó csaba kevin kérdése:

Ti milyen jutalomfalattal tanítsátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 10. 07:18
 1/10 anonim válasza:
9%
Szárazeledel :) bármi jó neki amit szeret :) a lényeg hogy akkor is adj neki, ha véletlenül elrontja a feladatot, mert az motiválja majd :) és simogasd is meg és szavakkal is dicsérd , hidd el sokat számít :) és semmiképpen se usd meg ha nem akarja csinálni :) " Rossz kutya nincs csak rossz gazda" :) Üdv :*
2015. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Virsli. Az elrontott feladatot nem jutalmazom, mert azzal megzavarom a kutyát.
2015. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szárazzal, sonkával, mindennel. Az első pedig marhaságokat mond, a rossz feladatot ne jutalmazd, különben sosem fog megtanulni semmit a kutyád.
2015. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
1 vagyok :) Nem fogok vitatkozni csak tapasztalatot írtam :) Nem kioktatást várt hanem véleményt :) nálam bevált:) sok sikert :)
2015. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajt, virsli, párizsi, Frolic a tuti, picire darabolva (a virslikarika negyedelve kb. jó méret). De láttam már alma- meg répakockára dolgozó kutyát is :) Ki kell próbálni, hogy neki mi jön be, végülis az ő jutalma, ezt döntse el ő, hogy minek fog tényleg örülni :)
2015. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként láttam már ilyen "technikával" tanított kutyát, hogy bármit csinált, le lett jutalmazva (fekvésre ült, ülésre állt, gazdit nem érdekelte), tényleg tanult a kutya, én átvettem kipróbálni és tudott mindent - csak mondjuk a többi tanuló abból a csoportból le tudott vizsgázni, mert nem zavarták össze a kutyát az össze-vissza jutalmazással, ők meg nem, mert a kutya tudta, hogy bármire kap jutalmat, ezért hiába vágta, hogy mit kéne csinálni, nem erőltette meg magát, gazdinak a tanfolyam alatt végig nem dolgozott rendesen.

Gazdi mondjuk vélhetően nem direkt tanította így, csak valahogy nem tudott annyifelé figyelni, hogy magára is meg a kutyára is, nem tudom, mi rongyosra téptük a szánkat, mutattuk, magyaráztuk, de hiába.

Szóval tény, hogy a kutya működik így is, de aki tényleg engedelmes és jól nevelt kutyát szeretne, az nem zavarja össze azzal, hogy egy vezényszóhoz mindenféle megoldásokat lejutalmaz.

2015. aug. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A jutalomfalat lényege az, hogy akkora és oylan állagú legyen hogy a kutya rögtön tudja nyelni, ne kelljen rágcsálnia. Amúgy ahogy akumi is írta, ki kell tapasztalni mi jön be a Te kutyádnál.
2015. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Disznósajt :D
2015. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Virsli nálunk bejött, kellően nedves, hogy ne szomjazzon meg gyakorlás közben, nem kell rágcsálnia. Lényeg, hogy kellően éhes legyen, mert tele hassal nem elég motivált. Este van kaja, így délután már eléggé érdeklődik, ha felteszem a hasitasit, mert tudja, abból neki valami jó származik.

De kiváló még a főtt máj is felkockázva.

2015. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám a sajtot imádta, a csillagokat lehozta az égről egy picike darabért.
2015. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!