Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól tettem, hogy elvertem?

Jól tettem, hogy elvertem?

Figyelt kérdés
Van egy aranyos corgi kutyusom, olyan másfél éves. A minap láttam, hogy lefojtott több csirkét is (az egyiket pont akkor kapta el, amikor kiléptem így azt megtudtam menteni, de ötöt lefojtott addig) nagyon mérges lettem, és elvertem. Persze nem durván, hanem lefogtam a fejét és rácsaptam a tenyeremmel a fenekére vagy négyszer, meg egyszer a fejére koppintottam. Most azon monfondírozok, hogy nem e vittem túlzásba a fenyítést, vagy hogy ennyi belefér e.

2015. aug. 13. 06:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
59%
Csak akkor fenyítsd ha biztosan tudni fogja miért kapta.. Ezért valóban kijárt neki a lecke, de ennél kisebb "bűnökért" ne bántalmazd x)
2015. aug. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez volt az első hogy kikapott. Korábban elég volt, ha rámordultam és már lapított is.
2015. aug. 13. 06:34
 3/15 anonim válasza:
91%
nemhiszem h túlzásba vitted, egy ilyen tettről nyomatékosítani kell az álláspontod
2015. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát te ismered a kutyádat, te jobban tudod, mint mi, hogy hol van az ingerküszöbe. (Az egyik kutyám már akkor összepisili magát, ha csúnyán nézek rá, a másikat muszáj keményen megrángatnom, ha azt akarom, hogy észrevegyen belőle valamit.)

De ha sikerült pont a csirkeelkapáskor megbüntetned, akkor jó eséllyel összekapcsolja a kettőt. Ha volt némi időbeli különbség a kettő között (akár csak 10-20 másodperc), akkor nem valószínű, hogy érti, miért kapott ki.

2015. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azonnal kikapott, ahogy a csirkét kiszedtem a szájából
2015. aug. 13. 07:55
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted
2015. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jól tetted, mert meg kell húzni a határokat: mit lehet és mit nem. Ezt nem lehet és a kutya értésére kell adni. Remélem, azért azt is mondtad közben, hogy "Nem szabad!"
2015. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle hogy "Szabad ilyet?" Akkor már próbált elsunnyogni, de megfogtam. Nagyon nem kapott ki, de azóta nem is nyúl a csibékhez.
2015. aug. 13. 10:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne azt kérdezd tőle, hogy "Szabad ilyet?" (mert a végén még visszaszól, hogy szerintem igen :D - bocs, nem bírtam ki:D) hanem határozott hangon rá kell szólni, amikor rosszat csinál, hogy "NEM SZABAD!"

Határozott utasításokat kell adni a kutyának - nem kérdezgetni. Az szerencse, hogy azóta nem bántotta - reménykedjünk, hogy így is megértette.

Ha valami rosszat csinál, mindig az legyen az első szó, hogy NEM.

2015. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: tökmindegy, mit mond neki, ha mérgesen és határozottan mondja. Az is lehetne a tiltószó a kutya számára, hogy EPERFAGYI!! ha kellő átéléssel alkalmazza a gazda. A "nem" vagy "pfuj" csak nekünk bír értelemmel, ha a kérdezőnek az áll a szájára, hogy "Szabad ilyet?!" akkor mondja azt. A kutyának mindegy, ha megfelelő testbeszéd és hangsúly társul mellé.

Én mellesleg azt szoktam mondani, hogy "Mit csinálsz?!" vagy "Hé!" Tudják, miért mondom, hidd el. :)

2015. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!