Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya hány órát alszik...

Egy kutya hány órát alszik átlagosan 24 órából?

Figyelt kérdés

Kutyàs őr vagyok. Januàrban hoztam ki egy németjuhit a sintér telepről. Màrciusban levizsgàzott. Nagyon gyorsan tanul, és kivàló jàrőrkutya. Nagyon megszerettem, és azt hiszem Ő is. Le nem veszi a szemét rólam. Egész éjjel szabadon van. Ahovà megyek àrnyékként követ.

Azt hiszem fàradt. Ahol csak lehet alszik. Egész éjjel jàrőrben vagyok, reggelre nagyon elfàrad. A nappalokat àtalussza. Szóval kívàncsi vagyok mennyit alszanak àtlagosan.


2015. aug. 14. 01:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meleg van akkor 20-at.
2015. aug. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Kb. mint az emberek. 8-10
2015. aug. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Első. Ugye tudod, hogy most hülyeséget írtál? 24 órából húszat? Nem gyakori. Az én kiskutyusom, 4 hónapos, és naponta 12,5 órát alszik, szóval fél napot. De ez helyzettől is függ persze.
2015. aug. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kittikehh00 ***** válasza:
Fél napot, biztos átalussza, de szerintem is sok a 20 óra.
2015. aug. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor egész éjjel nem alszik, mert mászkáltok. A kutyák nem olyanok mint az emberek, hogy a napi alvást egyben lenyomják. Alszanak néhány órát nappal, néhányat éjjel, ők szakaszosan és hozzánk képest ébren alszanak. Ez okozza azt, hogy nehezen válaszolnak arra a kérdésre, hogy napi hány órát. A 20 szerintem is sok, de az alvás igénye a kortól, aktívítástól (szellemi és fizikai), egészségügyi állapottól egyaránt függ. Hagynod kellene aludni legalább 2szer fél órát az éjszakai műszakod alatt (ha nem felnőttről van szó akkor többet is).
2015. aug. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Felnőtt kutyus. Olyan 5-6éves körül lehet. Meg szoktunk àllni 20 percekre, meg van egy róa pihenőm is. Akkor horpaszt is rendesen. :-)

Az egészsége kivàló, nem rég méreckedtünk a dokinàl. Gyönyörű fényes lett a bundàja, és súlyban is összeszedte magàt.

2015. aug. 14. 05:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya általában akkor alszik, amikor nincs más dolga. Az enyémek aludtak egész éjjel, megették a reggelijüket és most alszanak tovább. Ha valami történés van, akkor majd felkelnek, intézik a dolgukat de utána ismét aludni fognak. Nehéz megmondani, hogy a nap mekkora részét töltik alvással, de úgy tűnik, hogy a nagyobbik hányadát. Persze ha kirándulni megyünk, akkor sokkal többet vannak ébren. Minden esetre szerintem természetes, hogy a kutyád kihasználja a pihenőidőt és azzal tölti amire való: pihenéssel.
2015. aug. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És ne hagyd azt sem figyelmen kívül, hogy a nappali hőség miatt kevésbé aktív, mert fölöslegesen nem fárasztja magát.
2015. aug. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen a hőségben én se szivesen mozgok. Amikor pl. 24 ben melózunk akkor nappal csak annyira viszem ki hogy elvégezze a dolgàt. Amúgy meg a pihenőben henyél a hűvösben.

Köszönöm a vàlaszokat. :-)

2015. aug. 14. 07:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyém éjszaka 7-8 órát alszik.Mikor lefekszünk ő is e megy és reggel kb akkor kel mint mi.Napközben alszik kb 3 ig.Néha felkel azért majd délután-este aktívabb de van hogy akkor is már megy aludni.szóval A 24-ből kb 4-5 órát van fenn.2,5 éves kutya, lakásban van sok dolga nincs.
2015. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!