Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legmegfelelőbb kutya...

Melyik a legmegfelelőbb kutya lakásba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jövő hónapban költözök Budapestre egy 3. emeleti ~55 Négyzetméteres lakásba, és szeretnék egy kutyát vásárolni.

Méretben csak a közepes és nagy méretű kutyák jöhetnek számításba, eddig öt fajtát néztem ki amik tetszenek, mint jellemben, mint kinézetben.

A kutya munka miatt heti 4 nap napi 8 órát egyedül lenne, de ez úgy gondolom ha kiskorától kezdve így van nevelve, szoktatva, nem jelent neki gondot, több ismerősöm is így nevelte a kutyáját, máig nagyon szépen megvannak. Munka után 1-1,5 órát tudnák vele sétálni, foglalkozni, ha nem dolgozok akkor egy reggeli és egy késő esti 1 órás sétát meg tudnánk ejteni.

Kutyaiskolába nem járnánk, tudom hogy kell nevelni a kutyákat, édesapám kutyakiképző volt régebben, és megtanított a fortélyokra, nem szeretném túlzásba vinni, csibészelni nem akarom, maximum az ül, fekszik, marad, igazodj parancsokat, és azt hogy mástól ne fogadjon el ételt.


Eddig négy (öt) kutyát néztem ki magamnak, és ki szeretném kérni a véleményeteket.


-Golden Retriever :közepes energiájú, gyönyörű, család és gyerek centrikus kutya, nem véletlen egyik leg népszerűbb fajta a világon.


-Samoyed (Samojéd, Szamojéd): Közepes mozgásigényű alázatos, és barátságos kutya, nem mellesleg elképesztően gyönyörű


-Berni pásztor: nagy termete miatt félek a lakásban való tartásától, de azt mondták hogy ez nem hátrány, mivel ez is egy közepes energiájú kutya, ha a séta adagja megvan nagyon jól elvan, imádja az emberek közelségét, határozott és nagyon lojális, ragaszkodó fajta, igazi családi kutya


-Angol cocker spániel: Azért is került fel a listára mert egyszer már volt ilyen kutyám, és hihetetlen családcentrikus egy fajta, húgom, akkor 8 évesen egész nap kergette az udvaron, nyúzta, húzta, simogatta, és soha egyet nem morgott, pedig kapott rendesen, nagyon aranyos fajta, mindig nyugodt volt, napi egy fél óra séta elég volt neki. Befogadott kutya volt de 5 évesen is lehetett tanítani, de nem tudom hogy viselkedne házban mivel eredetileg vadászkutya, és kertes házban is folyton szaglászott és vadászta a madarakat.


(-Ausztrál juhászkutya): Gyönyörű fajta, azért került zárójelbe mivel juhászkutya révén extrém nagy a mozgásigénye, így nem biztos hogy ki tudnám ezt elégíteni.


Gondoltam rá hogy két kutyát vennék, így amikor dolgoznék nem kellene egyedül lennie, de erről is ki szeretném kérni a véleményeteket, tapasztalatotokat, hogy mennyire jó vagy rossz ötlet, és ha vennék is két kutyát, akkor legyen két ugyanolyan fajtájú és nemű, vagy különböző nemű, esetleg különböző fajtájú és azonos, különböző nemű.

A kutyákat ivartalaníttatnám, mivel úgy nem büdösödnek annyira, és sokkal nyugodtabbak is.


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2015. aug. 16. 16:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 2 Bernipásztorom van. Óriási a mozgásigényük. Lakásban semmiképpen nem tarthatók!!! Egésznap futkároznak játszanak az udvaron. Lakásban nem bírnák ki. Semmiképpen nem javasolom neked. Nagyon emberszeretők az biztos!

Inkább kistestű kutyát válassz!

2015. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A szamojéd gazdi vagyok (#7-es válaszoló). Az ugatás egyedfüggő, viszont csak úgy, ok nélkül, tapasztalatom szerint nem ugatnak. Két öröklődő betegségre kell odafigyelni: szembetegségek (PRA, katarakta, glaukóma, retina diszplázia) és csípődiszplázia. Ezért javasolt olyan helyről venni a kicsit, ahol a szülők ezekre szűretve vannak. Egy ideje csak ezekkel az orvosi papírokkal és tenyészszemlével lehet tenyészteni a fajtát Mo-n, ergo csak azok a kölykök kaphatnak származási lapot, ahol a szülők szűretve és tenyszemléztetve vannak. Persze ez sem 100% garancia, mert a genetikában minden előfordulhat, de így kisebb az esély, hogy beteg legyen.

A samoyed fajtaklub (Magyarországi Samoyed Tenyésztők és Tartók Egyesülete) szívesen ad tájékoztatást a fajtával kapcsolatban.

2015. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm #7 es (12) válaszoló az információkat, nagyon hasznosak voltak, még mindig nagyon szeretnék egyet, de sajnos sok olyan tulajdonsága van, ami miatt lakásba nem merném bevállalni, de nekem mindig egy álom és egy favorit marad ez a fajta :)


Beszéltem több berni tulajdonossal akik lakásban tartják a kutyájukat, azt mondták hogy lakásban könnyen tartható fajta, óriási szíve van, imád sétálni, de viszont képes átaludni az egész napot ha úgy van, sőt, van hogy noszogatni kell a sétára, persze ez gondolom személyiségfüggő, választani is úgy kell majd ha ezt a fajtát választom, hogy ne a legaktívabbat, hanem kicsit nyugodtabbat, de úgy gondolom ebbe a tenyésztő szívesen segít majd. Nagyon a berni oldalára hajlok, még a goldenen vacillálok, nehéz döntés lesz, várom a további válaszokat, köszönöm :)

2015. aug. 18. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!