Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis/közepes testű kis energia...

Kis/közepes testű kis energia igényű kutyát keresek lakásban tartáshoz. De melyiket? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Röviden a helyzetünk. Édesanyámmal élek, 2 műszakban dolgozom (délelőtt-délután). Napközbeni sétákra rá tudom bízni a kutyát. Amit a kutyitól el szeretnék várni, az a nyugodt, könnyen kezelhető, és tanítható mivel egyikünk sem túl tapasztalt kutya tartó. Amit ki nem állhatok az a tipikus kiállítási kutya (shi-tzu, bolognese, havanese) szóval ezek már élből ki vannak zárva.


Amikkel szimpatizálunk:

- bulldogok (angol/francia)

- mopsz

- tacskó

- basset hound

- cavalier king charles spániel

- boston terrier (áráról nagyon keveset tudok, kb legenda számba megy)

- palota pincsi (japán csin)

- mini shnauzer/skót/sealyham terrier

- yorki talán! ismétlem talán!


A legközelebb a Francia bulldog áll a szívünkhöz. Ha tudok jó kennelt körülbelüli árat akkor azt nyugodtan csapjátok a kommentbe. Nyilván más lehetőségekre is nyitott vagyok, akár menhelyre is , bár a keverék kutyusból a fene tudja mekkora energia-bomba lesz.



2015. aug. 17. 19:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy angol bulldogom van, mindenben megfelelő lenne neked. Ha megfizeted az árát semmivel sem betegesebb mint bármelyik fajtatiszta kutya.. La Grande Grifo kennelt maximálisan tudom ajánlani. A kölykök ára elég változó én 150 000 ért vettem, tk-val. Ennél drágábbak is vannak, de az enyém fehér és az nem divatos szín most..
2015. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem néztél eléggé utána a fajtáknak :D


"Kis/közepes testű kis energia igényű " (gondolom kis mozgásigényűre gondoltál)

Tacskó, boston terrier(TERRIER!), skót terrier, yorkshire terrier semmiképp nem felel meg ennek. Most hagyjuk azt, hogy vannak ezekből is lustább, nyugisabb egyedek, de a tacskók és terrierek úgy általában nagy mozgásigényűek, munkakutyák, igénylik a feladatot és a sok foglalkozást. Ha nem vagy elég tapasztalt és nincs rá elég időd, akkor nagyon könnyen pokolfajzattá tudnak válni, ami egyikőtöknek se lesz kellemes :D

Bár a king charles spániel is alapjáraton vadászkutya,azért jobban alkalmazkodott az öleb életmódhoz, de azért neki is kellenek a nagy séták.


Az angol buldog kis mozgásigényű, de kb. semmit nem lehet vele kezdeni. Eleve egy eltorzított, nyomorék fajta (ezt nem szemétségből mondom, de nézzük már meg mennyire életképes a nyomott fejével és a testfelépítésével...), én semmiképp nem vennék egy ilyen szándékosan megnyomorított fajtát. Persze minden fajta valamennyire torzított, de az angol buldog a legdurvább. A francia buldog valamivel energikusabb, de azzal se lehet túl sokmindent kezdeni, bár ha neked öleb kell kevés sétával arra jó lehet. :) Ez is egy beteges fajta, arra készülj fel.

Mopsz és palota pincsi is kb. ugyanez a szint.

A basset hound meg...Hát arról nincs idevágó személyes tapasztalatom, viszont ugyanúgy nagyon kell figyelni a gerincére, mint a tacskónál.


Én egy alacsony mozgásigényű felnőtt keverék kutyát ajánlanék menhelyről, akihez többször kilátogattok befogadás előtt. Mert lehet, hogy veszel egy mopszot vagy francia buldogot és pont kifogsz egy hiperaktív, ultramakacs egyedet :)

2015. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!