Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni?

Tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm pár nap múlva egészségügyi okok miatt elhelyezést keres kutyusának kicsit több mint 1 hónapra. Mivel én nagykutyás vagyok, elvállaltam de abba maradtunk hogy a részleteket még megbeszéljük. Én nekem persze egyértelmű volt hogy ingyen szívességből, de többen mondták hogy ilyet szívességből nem szoktak, és hogy jótékonykodásból nem lehet megélni, az ilyen panzióztatás nagyon drága dolog, kérnem kellene egy kis pénzt, főleg hogy nem is közeli ismerősről van szó, hanem egy friss munkán keresztül megismert 1x látott emberről akit hozzám irányítottak mivel otthon vagyok kutya dolgokban. Elkezdtem ezen gondolkodni és mondjuk tényleg nagy felelősség, idő, energia és az anyagi helyzetem nem kicsit katasztrofális többeközt az ilyen jótékonykodásaim miatt, és ha véletlenül történne valami(ő egy kölyök kutya én egy ember és sajnos történhetnek nem várt dolgok) hirtelen nem is tudnám honnan összeszedni a pénzt. Kicsit utána néztem hogy mennyibe kerülne a panzió, (kérlek javítsatok ki ha butaságot írok) tehát az árak 1500-3000ft/nap között mozognak tehát ha mondjuk 40 napot számolunk az kb. 80000ft, és akkor ebbe benne van a kaja (ugye?). Arra gondoltam hogy akkor én kérnék olyan 20.000-30.000ft között és a kaját ő adja hozzá, de nem tudom ez mennyire elfogadható, etikus? Ezek az anyagi dolgok nekem sosem mentek, nem szeretek pénzt kérni, de tekintve a helyzetemet az a 30.000ft élet mentő lenne...

Ti mit gondoltok?


2010. márc. 9. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd rosszul magad!

Ha nem közeli ismerős én igen is elkérném azt a pénzt!

Sajnos nem adnak semmit ingyen!És ha idő közben orvoshoz kell vinned a kutyát azt is a gazdi fizeti és nem te!

2010. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Lehet félreértettelek,de te egy napra akardz kérni 20ezrret??? Mert az nagyon durva! De ha több napra (pl: 1 hónap),akkor abszolút reális ár! Még talán kevés is:)

És szerintem te vegyél kaját(akkor 25-30ezerért).

jó kutyáskodást!

Bye

2010. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Több,mint 1hónapra TE!


Szerintem kérj pénzt,hisz egy kutya télleg sokba kerül,ezt ő is tudni fogja hisz az övé. Ő nem ajánlotta fel magától,hogy az anyagiakkal milegyen?

2010. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kb. 40 napról lenne szó, ez panzióba úgy 80.000ft (kajával együtt) én erre a 40 napra kérnék 20.000-30.000ft-ot + a tápot amit ő rögtön mondott hogy ad, de más anyagiakról meg nem beszéltünk, úgyhogy nem is tudom hogy kellene bevezetnem, "ne haragudjon de a táp mellé még kérnék 30.000ft"? ááá nekem ez nagyon nem megy...
2010. márc. 9. 20:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én biztos nem kérnék pénzt bár én fanatikus kutya imádó vagyok, szóval nekem csak öröm lenne a gondozás! :) Viszont az alap dolog h kajára ad és sztem ha bármi probléma lenne fizetné is. Mondjuk így húzósabb h nem ismered még, de ha normális ember, akkor lehet a dolog végén adna is neked egy kis pénzt köszönetként! :)
2010. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó,én is imádom az állatokat főleg a kutyákat,de télleg költeni kell rá..Nem csak a kaja...és lehet hogy a befogadót nem tartja el senki ugy mint esetleg téged,tehát ez sztem egyértelmű.
2010. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is kutya bolond vagyok, épp ezért tartok itt ahol, mert én etettem a környék éhező kutyáit, mentem, ivartalanítom őket, ilyenért még sosem kértem pénzt ezért is vagyok gondban de most én is úgy érzem hogy muszáj leállnom az jótékonykodással mert nagy bajban vagyok és mindenki azt mondja hogy a panzió 80.000ft-jához képest ez a 20.000-30.000ft nem sok, de mivel a panzióba a kaja is beleszámít itt meg ugye azt ő adja nem tudom mennyire van rendbe ennyit kérni.
2010. márc. 9. 20:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Személyes véleményem, hogy ha már egyszer megegyeztünk valamiben, akkor ezen nem változtatnék, és nem kérnék többet, mint a tényleges kiadások árát.
2010. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd el azt a pénzt. Még így is jól jár - az a plusz kaja max 10-15 ezer egy jobb tápból is - tehát összesen 40 ezret költ a kutyára úgy h nem nála hanem valaki másnál lakik. Te szívességet teszel neki, szolgáltatást nyújtasz ha jobban tetszik és nem puszi-pacsira, a két szép szeméért, hisz nem is ismered. Az teljesen más szitu ha közeli barát vagy ismerős kutyája, de így... csodálom h ő nem ajánlotta fel, főleg h nem ismeritek egymást. Ez tök alap lenne, h azt mondja h "ennyit és ennyit tudok fizetni érte, természetesen adom a tápot és nagyon köszönöm!" Több kutya és cica panziózott már nálam és ezek mindig így történtek.
2010. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is nagy kutyabolond vagyok, teszem, amit csak lehet, de az anyagi határaim igen csak szűkösek.

Sajnos ma már semmi sincsen ingyen, a kutyatartás és a szívesség sem. Nem sok ember engedheti meg magának, hogy jótékonykodjon.

Teljesen reális a 20-30e Ft a kutyus havi tartásáért. Ebből tudsz neki jó minőségű ételt venni, kullancs elleni védelmet, és bár a szeretet és gondoskodás nem definiálható pénzben, de azt is megadod neki.

Ha ennyit kutyázol, gondolom képben vagy pl. a netboarddal, és ismered az elhelyezési, ideiglenes befogadási helyzetet az országban. Car...

Ha a gazdi igazán szereti a kutyáját, akkor a seggét csapkodhatja a földhöz örömében, hogy talált ideiglenes befogadót a kutyájának.

Ha ennyit kutyázol, gondolom képben vagy pl. a netboarddal, és ismered az elhelyezési, ideiglenes befogadási helyzetet az országban. Car...


Ne érezd magad kínosan, reális, amit kérsz.

2010. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!