Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasház mellett, a kertben...

Társasház mellett, a kertben tartható kutya?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, de szeretnénk egy kutyát kinti tartással (télen a hidegben bejöhetne).

Nekünk csak az az egy különleges kérésünk van, hogy ne legyen hosszú szőrű, de a többi lakóra való tekintettel van két kérésünk: velük szemben közömbös/barátságos legyen és ne legyen túl nagyméretű.

Köszi a válaszokat!


2015. aug. 21. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Elsiklotok a kérdés lényege mellett. A kérdés arról szól, MILYEN kutyát szerezzen a kérdező.
2015. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Szóval az engedélyt megkaptuk, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, milyen fajtát ajánlotok, ha ez nem volt egyértelmű, akkor elnézést kérek.

Egyébként ha meglesz a fajta, akkor fajtamentőknél fogjuk kiválasztani a kutyusunkat.

2015. aug. 21. 12:58
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

Ne legyen hosszú szőrű??? Miért???

Hideget vagy túl meleget nehezen fogja elviselni egy rövid szőrű csak szólok!!! Jobb lenne kinti-benti tartással. Ugyan is minél kisebb egy kutya annál rosszabbul bírja az egyedüllétet,meg a kerti kutya életet!!


Közömbös és barátságos rajtatok múlik. Amikor kölyök akkor az ott lakókkal mindenképpen össze kell szoktatni,mert gáz lenne ha nekik támadna!!! Viszont ehhez sok sok gyakorlás és a lakók együtt működése is kell.Nem tudom mennyire együtt működőek. Mondjuk én társasházban laknék nem adtam volna engedélyt rá!!! Pedig nekem is van kutyám,2 is. Egy közös kertbe szerintem nem illik kutyát tartani,de mivel meg van az engedély,ezt nem tárgyalom.


Arra viszont ügyelj,hogy a kutyaszart szed fel,mert ha vki többször bele lép vagy bármi akkor gondok lehetnek. Megfelelő mozgásról is gondoskodj,ne ásson,ne rágja ki a növényeket,mert az eddig együtt működő szomszédok hirtelen az ellenségeddé válhatnak!!Plussz ne ugráljon senkire,gyerekekhez is szoktasd!!!


Figyelned kell,hogy pl gyerek egyedül ne mászkáljon,mert ugye kutyát meg gyereket nem hagyunk egyedül,még ha barátságos is.Ezt pedig tudatnod kell az ott lakókkal,hogy amikor ott a kutya gyerek ne legyen vele egyedül!!!


Én egy menhelyi kutyust javaslok,mert igazából konkrét célod nincs vele,csak legyen egy kutyád.

Ha fajtát mondanék spániel,pumi,szálkás szőrű tacskó,Schnauzer, nekik közepes a szőrük, többször el kell vinni őket kozmetikába,hogy a szőrük rendbe legyen,illetve nektek is kell vmilyen szinten gondoskodni róla. De ha évente 3x-4 elviszitek megnyíratni akkor is teljesen jó.


Viszont azt tudjuk neked mik a feltételeid,de mit tudnál TE nyújtani a kutyának???

Napi hány órát lenne mozgatva foglalkozva vele???

2015. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy vállalj be kutyust, ha 3 nap múlva az egyik szomszédnak nem tetszik hogy a kutya ugat, nyüszít, kapar, letapossa a füvet, pisil-kakil, akkor lakáskutyát tudtok belőle csinálni, azaz folyamatosan bent lenne.

A kedves szomszédok pillanatok alatt ellenséggé tudnak válni. Egy társasházban rengeteg ember megfordul, vendégségbe jönnek-mennek, postás, pizzafutár, csomagszállító, tehát bombabiztos helyen kell legyen. Ugyanis elég, ha egy óvatlan pillanatban nyitvamarad a kapu..... Ráadásul nem mindenki szereti a kutyát.

2015. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk sokszor egész nap nyitva van a kapu, mert valakinél lakásfelújítás van és egész pakolnak, jönnek mennek az emberek. Gondolom ha lenne kutya az meg kimenne világgá.
2015. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Többlakásos lakóház közös használatú területein tilos az állattartás...
2015. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az utolsó írta, hiába van rá engedély a többi lakótól, társasház közös részén tilos kutyát tartani.
2015. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!