Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól van kutyád?...

Szaporítótól van kutyád? Megbántad, hogy onnan vettél?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyik igen. Megbántam, akkor még nem tudtam mi a különbség a szaporító és a tenyésztő között. Tacskó a drága és remélem sikerült egy egészséges egyedet kifogni, és az biztos hogy többet nem veszek szaporítótól kutyát, kettő van még rajta kívül, az egyiket rossz körülmények közül a gazdájától hoztuk el, a másik menhelyről van:)
2015. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt szapitól vettem, semmi baja, csak épp mire felnőtt, kiderült, hogy keverék. Persze ha nincs tk-ja, eleve csak fajtajellegű, de rajta konkrétan látni is, hogy van egy kis tacskó beütése is. Tehát ha már egészséges, akkor a fenébe is, legalább kinézhetne úgy, mint amilyen fajtaként vásároltuk. Megbántam. A másodikat tenyésztőtől vettem, de azt is megbántam, mert el kellett altatni 3 évesen. Tudom ultra peches vagyok, blabla. Mégis a következő kutyámat tenyésztőtől vettem szintén (természetesen máshonnan), igaz még kölyök, de gyönyörű és egészséges.
2015. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Igen, szaporítótól van, nem bántam meg, makkegészséges :) most 6 éves.

de nem disznóólas szaporítótól, csak egy kutyusuk volt. azt én sem támogatom, mikor 20-30 kutya van :S

2015. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Nekem TK-s kutyám volt, tenyésztőtől, de egy éves korára teljesen megvakult, és nem vállalták a műtétjét. Szerencsére jól alkalmazkodott, pedig közben költöztünk is, és 14 éves koráig élt. Tudom, pech volt, talán erős kifejezés lenne, hogy megbántam, hiszen nagyon szerettem, (és akkoriban még nem voltak ilyen drágák a TK-s kutyák) mégsem vennék többé TK-s kutyát. Igaz, a szaporítást sem akarom támogatni, szóval ha lesz még valaha kutyám, csakis menhelyről hozott lesz, az biztos.
2015. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik kutyám igen. Bár nem nevezném szaporítónak, tudtam, hogy rossz helyről van, és azért hoztam el, hogy ne a cigánysoron végezze. Magyaroktól volt, de a lakók 90%-a cigány volt. Igaz akkor sem törzskönyves kutyán gondolkoztam (gyerek koromban), vélhetően akkor is szaporítótól vásároltam volna csak az "igényesebb" fajtából. Hogy bánom-e? Nem. Imádom. Deficites, ez tény, ráköltöttem az elmúlt két évben több mint fél millió forintot. De legalább tudom, hogy szarhelyről van és azért :D Az szarabbul esne, ha törzskönyves lenne és ugyanígy ki kéne baszni ennyi pénzt rá :D Nyilván megtenném, de na. Ha az embernek ilyen helyről van kutyája nem lepődik meg ha valami lesz vele. Miután én is szélesebb látókörű lettem az évek folyamán már jobban tudom hogy megy ez.
2015. aug. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
A másik kutyám utcáról van, egyelőre semmi komolyabb egészségügyi problémája nem derült ki. Kisebb korában volt hasmenős. Meg egy csípő röntgent kéne csináltatni neki, mert tavaly többször is volt, hogy felkapta a balhátsó lábát, meg felnyüszített. De már egy ideje nem. Mondjuk kap kúraszerűen zöldkagylót.
2015. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szaporítótól van, nem mondom hogy megbántam, mert ő vitt bele a kutyázásba, és szerencsére mai napig(8éves) semmi egészségügyi problémája nem volt, de idén vettem egy TK-s kutyát is.Szaporítótól soha többet nem vennék kutyát.
2015. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!