Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A képen látható kutyám leonber...

A képen látható kutyám leonbergi vagy keverék?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztam 2 hónaposan, azt írták a könyvébe, hogy kaukázusi juhász keverék... mióta megnőtt, és a bundája is ordas szürkéből ilyenné változott rájöttem, hogy ez leobergi lesz, nem kaukázusi. viszont nem tudom, hogy keverék lenne? mivel pározhatott ha keverék? ismerősöm szerint fajtiszta lehet. de nekem nem úgy tűnik lassan 1 éves és nincs akkora mint egy igazi leonbergi. amúgy lány. a viselkedése eleven, ugrál, nagyon játékos, kaját időre kéri, szeret éhes utál egyedül lenni. olykor mikor játszik harap is, de nem okoz sérülést vele. házőrzőként hoztam, idegeneket a kapu előtt ugat, sőt támad is. alapjában aki a családdal jön be sosem bántja de nagyon heves örömmel fogadja. hallgat dolgokra de nem szeret engedelmeskedni pedig érti. jelenleg 11 hónapos a látható képen 8 hónapos volt.

2015. aug. 24. 03:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

itt a link


[link]

2015. aug. 24. 03:14
 2/13 anonim ***** válasza:

Ebből a képből nem derül ki, hogy mekkora, mert nincs viszonyítási alap. A színezete még nem a végleges, változni fog. Az minden esetre látható, hogy alig van maszkja (és ez már jobb nem lesz), ami fajtatiszta leonberginél nem fordul elő. Vannak kevésbé maszkosak, de ennyire azért nem. Így félig szemből pedig nem látszik, hogy milyen a kutya alakja, vannak-e zászlók a lábain, milyen a stopja?


Amúgy biztosan keverék. Csak az a kutya számít fajtatisztának, amelyik törzskönyves. Törzskönyves kölyök leonbergit pedig nem adnak le menheyen. Azok chipelve vannak és a tenyésztője is visszakeresehető. Ettől függetlenül jópofa kutyád van, de ne legyenek a fajtatisztaságra vonatkozó elvárásaid!

2015. aug. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Keverék. A leonbergi máshogy néz ki. De menhelyen biztos, hogy nincsen fajtatiszta leonbergi.
2015. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

annyiban változott a színe, hogy a hátán kicsit feketésebb lett. amúgy még egy kép. ha keverék is leonbergi az egyik szülője az tuti, mert nagyban örökölte a vonásait, de a másik kutya nem tudom milyen lehetett. kuvasz vagy német juhász? nagy kutya kb a térdemig ér és 53 kg. A viselkedése nagyban a leonbergiét tükrözi részben, a házörző mivoltja meg gondolom a másik szülőtől van meg neki. mert idegeneket hajlamos lenne széttépni, és a leonbergire meg azt nem jellemző amelyik fajtiszta. és az engedelmeskedése is nehezen adja magát pedig már lassan 1 éves lesz. értem, hogy nem adnak fajtiszta kutyát, de ez egy elkóborolt pici kutya volt van kép mikor megtalálták arról is, és tipikus leonbergi arca van. nehéz eldönteni, de tény, hogy nem hasonlít maximálian a leonbergire viszont a genetikája ha keverék akkor is inkább a leonbergi szülőre ütött én úgy látom. nehéz megítélni e köszi a válaszokat jöhet még :)


[link]


[link]

2015. aug. 24. 12:40
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor van fajTAtiszta leonbergid (fajtisztának biztos az, mert egy kutyáról beszélünk), ha törzskönyve is van. Anélkül kiköpött leonbergi, akkor is egy fajtajellegű keverék, ugyanis nem tudod bizonyítani, hogy a felmenői közt valaha nem volt mondjuk egy spániel.

Na, erről ennyit.

Ezen kívül látszik rajta a beütés, de mivel inkább leonbergire hasonlít, a másik fajtát nemigen fogod tudni megmondani. Nekem kaukázusi keverékem van, tudom hogy az apja egy fajtatiszta kau volt, az anyja viszont egy pitbull méretű utcai turmix. Hiába erősködnék, hogy de az enyém kaukázusi, egy hozzáértő egyből megmondaná, hogy nem teljesen az. Pedig hasonlít rá, nem is kicsit.

2015. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2015. aug. 24. 17:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Köze nincs hozzá. Mit akartál a linkkel? A kutyád feje egy az egyben leonbergi, vagy még a kaukázusi lehet benne. Nem véletlenül írták a menhelyen hogy kaukázusi keverék.
2015. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a feje hasonlít legkevésbé a leonbergire. Hátulról még elhinném, hogy kölyök leó, de előlről már nem. Ha viszont 53 kg és csak a térdedig ér, akkor az azt jelenti, hogy kicsit kövérke. Ez a súly egy felnőtt leonbergi szukának is megfelelne 18 hónaposan. 11 hónaposan sok az 53 kiló. Az óriástestű kölyköket soványabban kell tartani.
2015. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A képen is látszik, hogy kövér. Szokták mondani, hogy csak a szőre nagy, de mivel nyár van, ezt nem hinném :)
2015. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
napi 1-2 alkalommal kap enni, de nagyon követelőző a kajában. pontosan időre kéri áll az ablak előtt és a szokásos hanglejtéssel ugat. néha pillanatok alatt rájön az 5 perc ha kint vagyunk és ugrál ránk sőt harap is aztán futkos körbe-körbe olyankor tombol. de alapjában kiváló házőrző és békés is ha nem bolygatják. nem tudom ma aki ért a kutyához azt írta nekem golden retvier és németjuhász keveréke. a linken a képen ott a feje az enyémé is olyan pont.
2015. aug. 25. 01:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!