Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érveljek?!

Hogy érveljek?!

Figyelt kérdés

Nekem is az a helyzet, mint mindenhol; szeretnék egy kutyát. Ami tény, és nem vitatkozhatok vele:

-Van már egy kutyánk

-Albérletben lakunk

-Nagy részben a nagymamám lenne itthon.


Viszont még nem tudjuk, hogy lehet- e az albérletbe hozni még egy kutyát. A másik kutyám mellé azért szeretnék még egyet, mert ő már kezd öregedni, és szeretném feldobni egy picit az életét. Viszont 4-en vagyunk, és ketten akarunk kutyát, ketten nem... Az indok szokásos módon szerintem ugyanaz mint mindenki másnak: Pisi, kaki, sok pénz, egyig iskola, stb...

Tehát sokáig lennék iskolába, ritkán maximum 3-ig. Viszont utána még tanulás közben is az ölembe, ha bepisil, bekakil ugrok. Én közepes termetűt szeretnék megfelelő mozgatás mellett. A többiek kistestűt szeretnének. Illetve én menhelyről, a család pedig szaporítótól. Valaki tud bármiben is segíteni? Hogy tudnék érvelni az mellett, amit szeretnék?



2015. aug. 25. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, ez nehéz ügy lesz. Legfőképpen, mert van már kutyátok.

Hogy lehet-e még egy, arról a tulajdonost kell megkérdezni, akié az ingatlan, amit béreltek.

Szaporítótól ne vegyetek kutyát. Hogy miért ne, azt most nem fejtem ki, mert már ezerszer le lett írva. Keress rá, és mutasd meg a családodnak.

A másik kutyának nem feltétlenül lenne jó, ha hoznál mellé még egy kutyát. Kevesebb idő, pénz, törődés jutna rá, és az is lehet, hogy nem jönnének az új kutyával.

Lehet, hogy a családodnak nincs elég pénze még egy kutya minőségi eltartására.

Azt javasolnám, hogy amíg él, addig törődj a meglévő kutyussal, szeresd, gondozd őt. Addig is látják a családtagjaid, akik nemet mondanak most, hogy felelősségteljes vagy, és gondoskodsz arról, aki már van. Ha már nem lesz, akkor gondolom a család többi tagja is könnyebben beleegyezik egy új kutyába.

2015. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem elégedj meg a már meglévő kutyusoddal és neki szenteld a figyelmed. sajnos valószínű az újjal lenne több foglalkozva az elején.ezt a másik is megérezheti.aki nem hiszi el hogy az állatok is lehetnek féltékenyek annak mondom,hogy de..
2015. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én értem, ezeket én is tudtam... Akkor elmondom. A mostani kutyám nem az a hűséges, szeretnivaló kutyus. Rengeteget morog, természetéből adódóan. Nem lett semmi elrontva a nevelésében, egyszerűen véreb. Imádom, szeretem, habár néha elegem lesz, és rácsapok a fenekére. Én rengeteget szenvedtem a nevelésével, mégsem jött össze. Más kutyát megtudok nevelni, de őt nem. 5 éves lesz most októberben, és már biztos hogy haláláig marad. Nekem egy kutya egyenlő a családdal. Nekem ő nem elég. Nem tudom ki járt már ebben a cipőben, de ha tehetném, vagy 50 kutyát tartanék. (persze nem szó szerint.) De egy kölyök mindig színt visz az életbe, és végre egy olyan kutyát szeretnék, aki megbecsül, és hűséges hozzám. Hiába, a mostani kutyámmal egész nap csak játszok, követem a falkavezérség szabályait, nem kapok érte semmit. 1-2 órás hosszú séták, játékok, és nem szeret. Imádom a kutyákat, és néha vágyakozva nézek egy-két kutyára, aki a gazdiját mindennél jobban szereti. Mit tehetnék ezzel az érzéssel?! Ülök, és ülök a gép előtt, és a menhelyeket nézegetem, miközben itthon nem akarják. INDOK: Trauma lehet a kutyában, amit nem tud feldolgozni, ezért fél. , Nagy lesz, stb... Mit tehetnék?
2015. aug. 25. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A vérebek alapjáraton nagyon békés kutyák, valamit nagyon el kellett rontani ahhoz, hogy morogjon. Foglalkozz inkább vele, vidd kutyaiskolába.
2015. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen hol öreg egy kutya?? Éppen hogy csak középkorú lett... Majd ha 10-12 éves lesz, na akkor fog kezdeni öregedni, nem 5 évesen...


Bocsi, de te még nagyon gyerek vagy ehhez. Új kutyát csak akkor veszünk, ha a régi már tökéletesen viselkedik, mert a kicsi bizony el fogja tanulni a viselkedésmintát. Olyan meg nincsen, hogy egy kutya természetéből adódóan morogjon, csak ha a gazdája hagyja, elnézni neki, akkor persze hogy csinálja, ha mindent szabad neki. Ha a meglévő kutyát se tudtad megnevelni, akkor honnan tudod, hogy az újat majd meg tudod? A kiskutyák is felnőnek egyszer, és egyáltalán nem biztos, hogy majd "hűséges" lesz és "megbecsül".


Esetleg legyetek ideiglenes befogadók vagy menj el a menhelyre és legyél önkéntes. Így te is kutyázhatsz és segítesz is.

2015. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Én kistestű kutyát vinnék egy albérletbe, akár mekkora is az az albi (gondolom nem 200 nm). Azokkal kevesebb a probléma, nem menhelyről hoznám, mert ott ritka az okos kutya és kiskorába könnyebb kezelni. Várd meg míg meghal vagy altassátok el az öreg kutyátok.
2015. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sippara ***** válasza:
100%
Egyelőre ott tartotok, hogy van egy öt éves kutyátok, akit nem tudtatok megnevelni, és nem tudtok fegyelmezni. Nem kell oda még egy kutya, nagy valószínűséggel ez az egy is sok.
2015. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most már máshogy látom a dolgot.

A meglévő kutyád még nem öreg. Ne hozz mellé másik kutyát, amíg őt nem sikerül megnevelni, mert a másik is el fogja tőle tanulni a rossz dolgokat. Inkább iratkozzatok be egy kutyasuliba, sok dolgot fogsz ott tanulni, és a kapcsolatotok is elmélyül. Milyen fajta kutya? Gondolom, nem véreb valójában, ahogy írtad.

Ami a menhelyi kutyákat illeti: csak a tévhit, mint látszik. Egyrészt ott is vannak kölyökkutyák, akiknek semmi rossz előélete nincsen. Másrészt, a felnőtt kutyák döntő többsége is kedves, barátságos, nevelhető, értelmes kutya. Tudom, mert szinte minden hétvégémet menhelyen töltöm kutyák között, mint önkéntes. Ez utóbbit javaslom neked is, és a családtagjaidnak, hogy megismerjétek a menhelyi kutyákat, és ne előítéletek legyenek bennetek.

Persze, vannak (kevesen) agresszív, vagy félős, traumás kutyák is a menhelyeken, de azokat nem adják örökbe, vagy csak hozzáértőknek, akik tudnak a problémáról és vállalják a rehabilitációjukat.

Röviden: nem javaslom az újabb kutyát, inkább a meglévő nevelését, de szakember (kiképző) segítségével, mert mint írod, anélkül nem ment.

2015. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Kutyasuli, kutyasuli, kutyasuli... :)
2015. aug. 25. 22:37
 10/13 anonim ***** válasza:
És a rohadó kutyáddal mi van? Hogy van? Meggyógyult már?
2015. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!