Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érveljek?!

Hogy érveljek?!

Figyelt kérdés

Nekem is az a helyzet, mint mindenhol; szeretnék egy kutyát. Ami tény, és nem vitatkozhatok vele:

-Van már egy kutyánk

-Albérletben lakunk

-Nagy részben a nagymamám lenne itthon.


Viszont még nem tudjuk, hogy lehet- e az albérletbe hozni még egy kutyát. A másik kutyám mellé azért szeretnék még egyet, mert ő már kezd öregedni, és szeretném feldobni egy picit az életét. Viszont 4-en vagyunk, és ketten akarunk kutyát, ketten nem... Az indok szokásos módon szerintem ugyanaz mint mindenki másnak: Pisi, kaki, sok pénz, egyig iskola, stb...

Tehát sokáig lennék iskolába, ritkán maximum 3-ig. Viszont utána még tanulás közben is az ölembe, ha bepisil, bekakil ugrok. Én közepes termetűt szeretnék megfelelő mozgatás mellett. A többiek kistestűt szeretnének. Illetve én menhelyről, a család pedig szaporítótól. Valaki tud bármiben is segíteni? Hogy tudnék érvelni az mellett, amit szeretnék?



2015. aug. 25. 19:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! El kellett altatni. Utólag kiderült, hogy csak a hallójárata rohadt el az allergia miatt, és a szteroidoktól kezdett el belülről rohadni... (máj, meg minden...) Tehát elaltatta az orvos.
2015. aug. 26. 11:08
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tévedek, 13 éves vagy. Ez azt jelenti, hogy nemsokára gimis leszel, aztán egyetem, lehet, hogy el is költözöl otthonról. Egy kutya meg nem 5-6 évre szól.


Én megértem, hogy szeretnél kutyát, de szerintem ebben a helyzetben tudni kell azt mondani, hogy még nem. Azt pedig nem hinném, hogy tényleg azért szeretnéd, hgoy az öregedő kutya életét feldobd, hanem azért, hogy a sajátodat, mert a kiskutya izgalmas, aranyos.

De ő is ugyan úgy meg fog nőni.


Ráadásul az is benne van a pakliban, hogy új albérletet kell keresnetek pár év múlva, és nem tudom vidéken mi a helyzet, de budapesten borzasztó nehéz olyat találni, ahova lehet vinni állatot.


Szerintem ebben a helyzetben meg kell tanulni racionálisnak lenni, és lemondani erről, mert a kutyának is jobb, és a családnak is.

Foglalkozz a mostani kutyáddal többet.

2015. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Teljesen igazad van... Mindenben. Azt hiszem tényleg le kell mondanom róla... Köszönöm mindenkinek! ... Ment a zöld pacsi!

2015. aug. 31. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!