Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék főzni a kutyusaimnak...

Szeretnék főzni a kutyusaimnak. Mi legyen a kaja összetétele?

Figyelt kérdés

Mondjuk 1 kg-ban mennyi hús legyen, mennyi rizs, mennyi zöldség, mennyi tojás...? Ja, és milyen hús ajánlott? Belsőségek et milyen gyakran?

Remélem, olcsóbban ki lehet hozni, mint a tápot, mert anyagilag kezd kicsit húzós lenni... De szeretnék nekik mindent megadni. Köszi a válaszokat!


2010. márc. 10. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Amikor a Vizslánk kicsi volt, reggelire csináltunk neki tojásos nokedlit :D
2010. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
csirkefarhát leves kenyérrel
2010. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én a kutyámnak Disznónyelvet szokok főzni és mellé mixerelek neki egy kis répalevet amivel leöntöm.

Nagyon izlik neki. És desszertnek mindig kap valami nagy jutalomfalatot. Ezen kívül kap csibenyakat, csibeszivet, zúzát, és szok lenni a tescoban leszállított pulykacomb amit szintén kifőzök. Néha kap burgonyapürét és Hill"s tápot. Általában vaníliás joghurtot eszik meg mielőtt megy aludni és bekapja a vitaminjait.

2010. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ja és még én vagyok az előző.

Tojást csak úgy adj neki hogy a sárgáját szétválasztod a fehérjétől. Ha pusztán nem eszi meg a sárgáját akkor ajánlom hogy rakj neki bele tápot.

2010. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

és még csibehátakat is eszik :):):)

emígy kicsivel akartam a disznónyelvet

2010. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, tervezted-e, de krumplit ne tegyél bele, azt nem igazán tudja emészteni a gyomruk.
2010. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Húst (pl csirkecombot kicsontozva, csont nélkül) főzz meg vízben félig, a főzővizébe főzz bele rizst. Ne sózd meg, ne fűszerezd.
2010. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

- bármilyen hús, nyersen-frissen vásárolt húsféleség vagy belsőség. Lehet csirke, disznó, marha, hal, liba, lúd.


- bármilyen otthon fellelhető friss zöldség például: répa, fehérrépa, karalábé, krumpli, kukorica, zeller.


- bármilyen gabonaféle: kenyér, rizs, barnarizs, árpa, zab, búza.


Tetszés szerinti arányban keverhetjük a hozzávalókat. A mennyiségeket a kutya mérete, és tápanyagigénye alapján határozzuk meg.


Elkészítése:


Húst kevés vízben megfőzzük, hozzáadjuk a zöldségeket, a rizst/kenyeret (vagy tetszés szerinti gabonaterméket).


Gyakorlatilag sűrű húslevest készítünk, majd hozzáadjuk a kenyeret, rizst, vagy más készre főzött gabonát.


Nagyon fontos!


- Sose adjunk forró ételt a kutyának!


- Ne fűszerezzük a kutyának készített ételt!


Bonusz tipp!


- A húst ne főzzük meg annyira, mintha saját részre készítenénk, hogy benne maradjanak az értékes tápanyagok.


- Ízletesebbé tehetjük zsiradék hozzáadásával.


- Mindig frissen készítsük!


- Ha a hús nem csirke, hagyjuk benne a csontot, így nem lesz gond a kutya bűzmirigyeivel.

forrás: [link]

2010. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Érdekelne mennyi idősek a kutyáid? Ugyanis ha már rég óta kizárólag táppal eteted őket, akkor a szaftos csirkefarhátat nem fogják megenni :( . Az ebugattában a műsorvezető mesélte, hogy az ő 10 éves shar-pei kutyája nem eszi meg a szaftos húsit (otthagyja), mert megszokta a tápot.

Ez a táp gyártók 21-es csapdája. E miatt vagyok híve a táp keverése házi koszttal és/vagy gyümölccsel. Így is lehet spórolni ;) Ha kizárólag házi kosztot akarsz neki adni, érdemes mellé táplálék kiegészítőt venni.

2010. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! De igazából nem lettem még okosabb. Azt nagyjából tudom, hogy milyen összetevők kellenek, Attól nem félek, csak azt nem tudom, hogy milyen arányban. Például 20 dkg hús mellé 10 dkg rizs megfelelő? És ebbe 1 tojás? Vagy nem kell annyi?

Attól nem félek. hogy nem ennék meg a kaját. Ők mindent megesznek :) múltkor simán benyelték magában a féreghajtót is :D Effelől nincs aggályom, de szeretnék tényleg teljes értékű eledelt adni nekik, nem csak úgy a saját fejem után, meg tetszőleges arányban... Étrendkiegészítőnek mit javasoltok? Béres csepp jó?

2010. márc. 11. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!